31 obserwujących
226 notek
418k odsłon
756 odsłon

Trzy krótkie refleksje wokół zamordowania 9-miesięcznej Blanki

Wykop Skomentuj19

Refleksja 1

Sprawcy zbrodni przed śmiercią znęcali się nad Niemowlęciem, a także wykorzystali je seksualnie. Matka nadużywała narkotyków. Od razu mi się przypomniał przypadek (opisany bodajże w książce "My, dzieci z dworca ZOO") noworodka, którego rodzice zjedli żywcem, bo w narkotykowym transie wydawało im się, że są w restauracji i jedzą kurczaka. Gdy trans minął w wózeczku dziecinnym (a może to było łóżeczko) były ogryzione kostki ich Dziecka. Skąd znam tę historię? Nie czytałem w całości tej książki, ale poznana gdzieś Artystka mi opowiedziała o tym zdarzeniu. Bo wiecie, ja też kiedyś byłem rockmanem, dużo się grało, tysiące osób poznawało, często imprezowało, jeszcze częściej na ważne tematy rozmawiało (czasem na trzeźwo, czasem "pod rodzącym szczerość wpływem wodnych roztworów C2H5OH")... pamiętam jak na imprezie sylwestrowej w jednym pokoju były tańce i całowanie się po kątach, w drugim kosztowanie wódki z tonikiem, a w trzecim dyskusje egzystencjalne z klerykiem Michałem Misiakiem (tak, tym Michałem Misiakiem, wokół którego ostatnio kotłuje się w sieci), ale to nie była ta impreza, na której usłyszałem o zjedzonym noworodku. Wracając do tematu...

Ludzie odurzeni narkotykami zdolni są do strasznych rzeczy. Jak można takim ludziom powierzyć pieczę nad niemowlęciem? 


Refleksja 2

Tego samego dnia, gdy przeczytałem o zamordowaniu Blanki, wyświetlił mi się na Facebooku taki oto wierszyk: 

Róże i fiołki, kwiatów dwie porcje, 

na pewno znasz kogoś, kto już miał aborcję. 

No tak, znam jedną osobę... o kur!... to ta sama Artystka, co mi opowiadała o zjedzonym przez ćpunów Dziecku... Bo właśnie między nami była zasadnicza różnica - mnie od "dragów" od zawsze odrzucało, gdy tylko pomyślałem sobie o śmierci Hendrixa, Joplin, Riedla itp... a jeszcze bardziej mnie odrzucało, gdy na filmie "Skazany na bluesa" zobaczyłem cierpienia rodziny Ryśka - zwłaszcza syna Sebastiana. A Ona po obejrzeniu tego filmu miała wielką ochotę zapalić sobie jakieś "zioło"... Bo ja byłem bardziej "chrześcijański", a Ona bardziej "artystyczna"... Choć i tak nie była osobą tak bardzo zdemoralizowaną (wypadałoby chyba napisać "nowoczesną", "uwolnioną od przesądów"), bo aborcję wspominała z bólem, wstydem i traumą podkreślając, że dziś zrobiłaby wszystko, aby cofnąć czas... nie to, co np. Natalia Przybysz, która aborcję wręcz publicznie reklamowała, jako wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musiała zmieniać mieszkania. 

Najwyraźniej środowisko wyznaczających trendy celebrytów od ekstremalnej patologii dzieli cieniutka linia polegająca na tym, że jak chcą zabić swoje dziecko, to robią to w pełni świadomie, w warunkach szpitalnych... a później jak ćpają przy dziecku, to na ten czas wynajmują nianię. 


Refleksja 3 

Są cztery instytucje, które mogły zapobiec śmierci Blanki, a których błędy mogły się do tej śmierci przyczynić: 

  • Sąd
  • Policja
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  • Kurator Sądowy

Która z tych instytucji jest "mózgiem" podejmującym decyzje wiążące pozostałe? Która z nich najprawdopodobniej nie poniesie żadnych konsekwencji swojego błędu? Ciepło, ciepło... Podpowiem, że w pierwszych doniesieniach o wszczętych dochodzeniach jednej instytucji nie wymieniono - sądu. 


Z ostatniej chwili

Pojawiły się odniesienia, że biologiczny ojciec został zwolniony z aresztu, bo dowody wskazują na to, że nie brał udziału w zbrodni. Jak to pisałem w poprzednim artykule* własnie z tego powodu nie podaje się pełnych nazwisk podejrzanych i nie publikuje ich twarzy. Doniesienia te natychmiast uaktywniły dwie grupy, które rozpoczęły triumfalną krucjatę w komentarzach pod artykułami. Są to: miłośnicy Adama Bodnara atakujący tych, co wyrażają swoja ludzka wściekłość na zbrodnię Jakuba A. (zamordowanie 10-letniej Kristiny), oraz tradycyjnie hejterzy plujące na rodziny korzystające z programu "Rodzina 500+". Zachowanie obydwu grup dla mnie tak obrzydliwe, że nawet tego nie skomentuję... ale ja zacofany "pisior" i "katol" jestem...

* https://www.salon24.pl/u/peacemaker/965767,rzecznikow-dwoch-czyli-o-prawach-obywateli-dzieci-zwyrodnialcow-etc  

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo