31 obserwujących
226 notek
418k odsłon
1390 odsłon

POkazowa zemsta Euro-Komiternu

Wykop Skomentuj17

"Vendetta za utrącenie kandydatury Fransa Timmermansa na stanowisko szefa Komisji Europejskiej dalej trwa" – powiedziała dziennikarzom europosłanka PiS Beata Mazurek po głosowaniu, w którym po raz drugi odrzucono kandydaturę Beaty Szydło na szefową komisji zatrudnienia PE. Powiedzieć tyle, to jak nic nie powiedzieć.

Specyfiką działania gangstera jest sianie postrachu. Każdego, kto mu "podskoczy" musi spotkać surowa "kara". Musi ona być tak bardzo widoczna dla pozostałych i jej przyczynowo-skutkowy związek z "podskakiwaniem" musi być na tyle jednoznaczny i oczywisty, aby wszyscy dookoła wiedzieli, że gangstera należy "szanować" i jakikolwiek bunt nie wchodzi w rachubę. Dlaczego gangster działa w ten sposób? Bo musi. Dla stręczyciela lub wymuszacza haraczy bunt na jego terenie oznaczałby koniec wpływów. A przecież nie przekona do posłuszeństwa swoich "poddanych" innymi argumentami, bo oprócz brutalnej siły nie ma żadnego autorytetu - jest nikim.

Tak działa Putin wobec państw Europy środkowej i wschodniej. Gruzja, Ukraina, zestrzelenie Boeinga 777 Malasia Airlines, cała gra Tupolewem - jednoznaczne wyjaśnienie katastrofy w jedną lub w drugą stronę podważałoby gangsterski "autorytet" Putina, bo przecież Lech Kaczyński w Tibilisi mu "podskoczył", więc jeśli nawet (podkreślam tryb warunkowy) Putin nie przyłożył ręki do śmierci Prezydenta RP, to musi choćby stwarzać pozory, że tak było i upokarzać Polskę przetrzymywaniem wraku i utrudnianiem śledztwa. 

Bunt mniejszych krajów przeciw ustawianiu wyborów kluczowych kandydatów przez większe kraje był pewnego rodzaju europejskim wiecem w Tibilisi. I znów na czele buntu stanął polityk z Polski, a tama została postawiona politykowi znanemu z wrogości wobec krajów Europy środkowej i wschodniej, a zwłaszcza wobec Polski. Reakcja establishmentu z frakcjami socjalistów, liberałów oraz mniejszymi ugrupowaniami "lewicowymi" (czytaj: "komunistycznymi") na czele przypomina gangsterskie zachowania Putina wobec państw Europy środkowej i wschodniej. Na początek w ciemno "wykoszono" wszystkich kandydatów z tego rejonu, później selektywnie przepuszczano tylko tych, którzy w naszym rejonie są powiązani z opozycją (choćby byli "słupami" w stylu Biedronia lub "loserami" w stylu Kopacz). Złamano przy tym chyba wszystkie zasady, ustalenia, umowy... i wyraźnie widać, że na tym jeszcze nie koniec. Totalna opozycja triumfuje, Donald Tusk (nota bene też gangster, ale najbardziej rozgarnięty z całej tej zbieraniny) na zmianę to wbija szpilę PiS-owi, to znów krytykuje "socjalistów" (czytaj: "komunistów") za łamanie reguł - on jeden wie, że taka "jazda po bandzie" tylko wzmocni poparcie Polaków dla rządu, więc z jego punktu widzenia nie ma się z czego cieszyć (jak wspomniałem - najbardziej rozgarnięty). 

Trudno było się spodziewać innej reakcji po tym, jak niedawno "przeczołgano" Wielką Brytanię za (podjętą demokratycznie i w zgodzie z traktatami) próbę brexitu. Jednak skala zemsty daje do myślenia. Unia Europejska już dawno przestała być "klubem gentlemanów" o korzeniach w EWG, a stała się międzynarodowym gangiem o korzeniach w RWPG. Przypomnę - całą tą wendettą kierują "europejscy socjaliści" (czytaj: "komuniści").

Tysiące osób zastanawiało się co miał na myśli George Orwell umieszczając w zakończeniu "Folwarku Zwierzęcego" spotkanie świń (oznaczających wschodnich komunistów) z ludźmi (oznaczającymi przedstawicieli kapitalistycznego zachodu) przy wspólnym stole, z rozmowami, toastami "za pomyślność Folwarku Zwierzęcego!" i "za pomyślność Folwarku Dworskiego!", zniesieniem zwyczaju zwracania się do siebie per "towarzyszu" i samej nazwy "Folwark Zwierzęcy", śmiechów i radości świń, "iż okres nieporozumień się zakończył". 

 Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.

Tym najbardziej niekumatym, co jeszcze tego nie zrozumieli wyjaśnię: zgodnie z przewidywaniami George'a Orwella komunizm nie upadł - cały show z "Magdalenką", "Okrągłym Stołem", "Upadkiem Muru Berlińskiego" to nie był "upadek", tylko DYFUZJA oznaczająca faktycznie dalszą EKSPANSJĘ KOMUNIZMU W ZMUTOWANEJ FORMIE. Kto jest największym dostawcą produktów i podzespołów dla krajów "demokratycznych"? Komunistyczne Chiny! Jak wygląda scena polityczna w Unii Europejskiej? Tak, że partie lewicowe, a nawet mające w nazwie słowo "komunistyczne" są traktowane jak coś normalnego, a partie konserwatywne, prawicowe i zwalczające komunizm są traktowane jak "nienormalność" i "ekstrema". Kraje próbujące całkowicie zerwać z komunizmem to największy wróg.

"O kulisach głosowania napisał portal Deutsche Welle. Jak czytamy, obecni na sali europosłowie przekonywali, że są gotowi zagłosować na konserwatywnego kandydata, ale wyznającego europejskie wartości."* 

Niestety spełnia się także moje przewidywanie, że w UE zaczyna królować "nowomowa" zgodnie z którą "demokratyczne" nie oznacza "wybrane przez większość obywateli przy równych prawach wyborczych i dostępie do mediów" tylko "wyznające europejskie wartości" - a że za tymi wartościami stoją takie sceny przemocy jak te z Katalonii i Paryża oraz dogadywanie się z gangsterem zestrzeliwującym kolejny samolot pasażerski? A kto silnemu zabroni?

* https://wiadomosci.onet.pl/swiat/komisja-zatrudnienia-i-spraw-socjalnych-pe-beata-szydlo-nie-zostala-szefowa/0ckqk2m 

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka