33 obserwujących
235 notek
438k odsłon
5050 odsłon

Zapętleni. Taśmy Neumana, Ardanowskiego i wyborcy w orwellowskiej pułapce.

Wykop Skomentuj61
  1. Szef ma zawsze rację, 
  2. Jeśli coś ci sugeruje, że Szef się myli - patrz punt 1. 

To jest nawet więcej niż "mentalność oblężonej twierdzy". To jest całkowite zniewolenie wymagające odcięcia się od wszelkich zewnętrznych źródeł informacji i weryfikacji mogących zachwiać pewność we wpajane dogmaty wiary i przekonanie o nieskazitelności guru! Zniewolenie znane z sekt. 

------

Przejdźmy teraz do materiału porównawczego - taśmy Ardanowskiego.

Co w nich jest? Minister (mówiąc kolokwialnie) opitala podwładnych (czyli udziela im reprymendy), wymaga od niech najwyższych standardów i daje jednocześnie wskazówki. Miałem zamiar to wypunktować, ale w sumie cały tekst (przytoczony za artykułem "Porządny minister PiS" autorstwa blogera @Pogodny) jest do zacytowania, więc tylko za każdym ze zdań napiszę czy moim zdaniem zawiera ono reprymendę, wymagania dotyczące standardów czy wskazówki:

"Od najwyższej kadry zarządzającej, należycie opłacanej kadry zarządzającej, należy wymagać umiejętności zarządczych, rozwiązywania problemów kadrowych, jeżeli trzeba dokonywania przesunięć [wymagania standardów]. (...) Kpina z rolników, którą wy realizujecie, przysyłając pisma, że trzeba czekać następne miesiące na rozpatrzenie wniosku [reprymenda]. Ktoś kto przyszedł do agencji restrukturyzacji, szczególnie z rekomendacji politycznej Prawa i Sprawiedliwości, a chyba wszyscy jesteście z tej rekomendacji, ma być sprawny i ma być lepszy od tych, których zastąpiliście [wymagania standardów]. Wymagania od ludzi PiS-u są dużo większe niż wobec tych co byli kiedyś [wymagania standardów]. Dlatego ja nie będę tolerował sytuacji która była [wymagania standardów]. Jeżeli ktoś sobie nie radzi, to go żaden miejscowy poseł, ani senator, ani wojewoda go nie uratuje [wymagania standardów]. Chce to bardzo wyraźnie podkreślić, to jest również przekazanie zdania premiera [wymagania standardów]. (...) Wielu z was kandyduje w tej chwili w wyborach, życzę sukcesów, będę wspierał, ale to nie może mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę agencji [wymagania standardów i po trochu reprymenda i wskazówki]. To trzeba wskazać osoby, które w tym czasie, kiedy pracujecie w kampanii wyborczej, was zastępuje [wskazówki]. Jeżeli ktoś sobie z tym nie radzi, to niech się zdecyduje czy chce politykę, czy pracować w instytucji państwowej [reprymenda, wskazówki i wymagania standardów - wszystkiego po trochu].

Jeżeli będzie trzeba to będziecie pracować w soboty i w niedziele [wskazówki]. Skandalem jest to, że tysiące wniosków na modernizację leżą i nie są obrobione [reprymenda]. Tam, gdzie agencja nie ma racji trzeba się do tego przyznać, a nie wykorzystywać maksymalnie apelacje [wskazówki, wymagania standardów]. Dla mnie jest wstydem, że rozpatruję wnioski np. od małżeństwa osiemdziesięcioparoletnich rolników, faceta umierającego na raka, którzy 6 tys. zł ponoć w 2004 czy 2005 roku źle pobrali [reprymenda]. I teraz po kilkunastu latach agencja windykuje tylko z czego [reprymenda]? Nic nie mają, tylko dom mają i pismo do nich idzie, niech dom sprzedadzą [reprymenda]. Niech chałupinę sprzedają, żeby spłacić jakieś należności z mitycznymi odsetkami [reprymenda]. To jest agencja państwa polskiego [reprymenda]? Agencja państwa, które chce być sprawiedliwe wobec swoich obywateli [reprymenda]. Trzeba się opamiętać w tym wszystkim [wskazówki, wymagania standardów]!" 

Rozmarzyłem się. Chciałbym, aby każdy minister każdego rządu tak dbał o dobro obywateli. Oczywiście byłoby sytuacją idealną, gdyby powyższe reprymendy nie były konieczne, wskazówki dawno wdrożone, a wymagania standardów urzędnicy znali na pamięć. Ale dlaczego jakimś dziwnym trafem rozmowę (tylko w wersji audio - nie znalazłem pełnego tekstu) opublikował portal "Niezależne Media Podlasia" silnie powiązany z ekstremalnie wrogo nastawioną do PiS-u "Konfederacją", zapowiedź tekstu i jego streszczenie jest okraszone jest odpowiednio złośliwym wstępem, a politycy PSL przyczepili się do tej rozmowy jak do game changera mającego pogrążyć PiS i zapewnić PSL-owi zwycięstwo w wyborach, a Kosiniak - Kamysz chce w tej sprawie powoływać komisję śledczą? 

Czyżby @Pogodny robił sobie jaja ze zwolenników PiS i opublikował tekst fałszywy lub tak zmodyfikowany, aby ich "wkręcić"? 

Nie. Nie wiem jakie są rzeczywiste intencje blogera @Pogodny, ale odsłuchałem całe 25 minut nagrania z wystąpienia ministra Ardanowskiego** i stwierdzam, że fragmenty udostępnione na blogu @Pogodny są autentyczne i miarodajnie oddają przebieg wystąpienia. Na nagraniu usłyszałem stanowczego managera, który widząc nieprawidłowości w podległej mu instytucji, właśnie zwolnił jej szefa i mówiąc kolokwialnie ostro opitala kierowników regionalnych za opieszałość działania ich i podległych im urzędników, brak decyzyjności, tchórzliwe podpieranie się opiniami prawników w błahych sprawach, upór w wykorzystywaniu ścieżek odwoławczych w sprawach, w których agencja ewidentnie popełniła błąd i powinna go naprawić oraz brak rozsądku i empatii w windykowaniu należności, które nie powstały z winy rolników. Jasno stawia wymagania, daje wskazówki i zapowiada jak będzie rozliczane spełnianie wymagań (z wymianą tych, którzy nie będą spełniać standardów). Powiem wprost - nie raz opitalałem polityków PiS, ale w tym przypadku jestem pod mega-pozytywnym wrażeniem! 

Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka