37 obserwujących
243 notki
461k odsłon
2068 odsłon

Dlaczego zagłosuję na PiS, a nie na PSL, Konfederację, PO lub Lewicę

Wykop Skomentuj46

Od momentu, kiedy premierem został Mateusz Morawiecki doszedł trzeci powód głosowania na PiS - jego ŚMIAŁA WIZJA ROZWOJU GOSPODARCZEGO. Ten aspekt opisałem szczegółowo w moim poprzednim artykule: "Polska marzeń czy pozbawiona marzeń? Uwierzyć w niewyobrażalne!". W skrócie: CPK i związane z nim śmiałe plany gigantycznej rozbudowy infrastruktury lotniczej i kolejowej oraz eksperymentalnej kolei Hyperloop mogą się wydawać megalomanią. Ale jeśli z takiego mega-projektu uda się zrealizować chociaż część, to otrzymamy całkiem niezły wynik. A co otrzymamy, jeśli zrealizujemy część projektu "ciepła woda w kranie": zimną wodę czy wodę ciepłą z okresowymi przerwami w dostawach? Miejmy nadzieję, że ten argument będzie z czasem przybierał na sile, bo nierówności społeczne oraz patologiczne zachowania innych ugrupowań będą się zmniejszać. Ale aby do tego mogło dojść - bezwzględnie w tych wyborach musi wygrać PiS z przewaga pozwalającą na bezpieczne i stabilne kontynuowanie rządów. 

Dlaczego nie PSL? Bo kłamią jak najęci.

Partia przedstawiająca się jako "umiarkowana", "zdroworozsądkowa", "centrowa", "chrześcijańska" w rzeczywistości swym cynizmem i kłamliwością przebija nawet PO. Dowód z ostatnich dni, to "taśmy Ardanowskiego" które opisałem szczegółowo w drugiej połowie artykułu: "Zapętleni. Taśmy Neumana, Ardanowskiego i wyborcy w orwellowskiej pułapce." Gorąco zachęcam Czytelnika do odsłuchania w oryginale całych 25 minut nagrania z wystąpienia ministra Ardanowskiego. Ja ich wysłuchałem. Na nagraniu usłyszałem stanowczego managera, który widząc nieprawidłowości w podległej mu instytucji, właśnie zwolnił jej szefa i mówiąc kolokwialnie ostro opitala kierowników regionalnych za opieszałość działania ich i podległych im urzędników, brak decyzyjności, tchórzliwe podpieranie się opiniami prawników w błahych sprawach, upór w wykorzystywaniu ścieżek odwoławczych w sprawach, w których agencja ewidentnie popełniła błąd i powinna go naprawić oraz brak rozsądku i empatii w windykowaniu należności, które nie powstały z winy rolników. Jasno stawia wymagania, daje wskazówki i zapowiada jak będzie rozliczane spełnianie wymagań (z wymianą tych, którzy nie będą spełniać standardów).

"Od najwyższej kadry zarządzającej, należycie opłacanej kadry zarządzającej, należy wymagać umiejętności zarządczych, rozwiązywania problemów kadrowych, jeżeli trzeba dokonywania przesunięć [wymagania standardów]. (...) Kpina z rolników, którą wy realizujecie, przysyłając pisma, że trzeba czekać następne miesiące na rozpatrzenie wniosku [reprymenda]. Ktoś kto przyszedł do agencji restrukturyzacji, szczególnie z rekomendacji politycznej Prawa i Sprawiedliwości, a chyba wszyscy jesteście z tej rekomendacji, ma być sprawny i ma być lepszy od tych, których zastąpiliście [wymagania standardów]. Wymagania od ludzi PiS-u są dużo większe niż wobec tych co byli kiedyś [wymagania standardów]. Dlatego ja nie będę tolerował sytuacji która była [wymagania standardów]. Jeżeli ktoś sobie nie radzi, to go żaden miejscowy poseł, ani senator, ani wojewoda go nie uratuje [wymagania standardów]. Chce to bardzo wyraźnie podkreślić, to jest również przekazanie zdania premiera [wymagania standardów]. (...) Wielu z was kandyduje w tej chwili w wyborach, życzę sukcesów, będę wspierał, ale to nie może mieć żadnego negatywnego wpływu na pracę agencji [wymagania standardów i po trochu reprymenda i wskazówki]. To trzeba wskazać osoby, które w tym czasie, kiedy pracujecie w kampanii wyborczej, was zastępuje [wskazówki]. Jeżeli ktoś sobie z tym nie radzi, to niech się zdecyduje czy chce politykę, czy pracować w instytucji państwowej [reprymenda, wskazówki i wymagania standardów - wszystkiego po trochu].

Jeżeli będzie trzeba to będziecie pracować w soboty i w niedziele [wskazówki]. Skandalem jest to, że tysiące wniosków na modernizację leżą i nie są obrobione [reprymenda]. Tam, gdzie agencja nie ma racji trzeba się do tego przyznać, a nie wykorzystywać maksymalnie apelacje [wskazówki, wymagania standardów]. Dla mnie jest wstydem, że rozpatruję wnioski np. od małżeństwa osiemdziesięcioparoletnich rolników, faceta umierającego na raka, którzy 6 tys. zł ponoć w 2004 czy 2005 roku źle pobrali [reprymenda]. I teraz po kilkunastu latach agencja windykuje tylko z czego [reprymenda]? Nic nie mają, tylko dom mają i pismo do nich idzie, niech dom sprzedadzą [reprymenda]. Niech chałupinę sprzedają, żeby spłacić jakieś należności z mitycznymi odsetkami [reprymenda]. To jest agencja państwa polskiego [reprymenda]? Agencja państwa, które chce być sprawiedliwe wobec swoich obywateli [reprymenda]. Trzeba się opamiętać w tym wszystkim [wskazówki, wymagania standardów]!"

Co mówi minister Ardanowski? 


Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka