2 obserwujących
13 notek
8229 odsłon
  509   1

PiS w ubiegłym roku rozważało użycie wojska przeciwko demonstrującym kobietom.

Jak wynika z kolejnych zhakowanych emaili Dworczyka, publikowanych na serwerach aplikacji Telegram, PiS rozważało wyprowadzenie wojsk z koszar przeciwko demonstrującym Polkom i Polakom w październiku ubiegłego roku, kiedy to przechodziła fala protestów po decyzji Kaczyńskiego o uruchomieniu Julii Przyłębskiej do zakazania aborcji, również w przypadku śmiertelnej choroby płodu.

Fala demonstracji, która przetoczyła się przez Polskę po wyroku Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej wyprowadziła na ulice Polski setki tysięcy demonstrantów i jak przyznał Kaczyński, zaskoczyła rządzących. 

Z treści maila wynika, że 27 października 2020 roku, odbyło się spotkanie/telekonferencja z udziałem Mateusza Morawieckiego (Premier), Michała Dworczyka (Szef sztabu Morawieckiego),  Krzysztofa Kubowa (Szef gabinetu politycznego Morawieckiego), Piotra Müllera (Rzecznik prasowy Morawieckiego) i Mariuszem Chłopikiem (Doradca medialny Morawieckiego), na którym omawiano możliwość użycia wojska, w tym Wojska Obrony Terytorialnej przeciwko demonstrującym Polkom i Polakom.

Dworczyk wyraża swoje obawy w mailu przesłanym wieczorem tego dnia uczestnikom spotkania i argumentuje m.in., że byłaby to katastrofa wizerunkowa, gdyż wśród demonstrujących są głównie kobiety i młodzież a wyprowadzenie wojska może być porównywane do działań Białorusi, Wenezueli, czy władz PRL w czasie Stanu Wojennego.

Dworczyk również argumentuje, że wyprowadzenie wojska doleje oliwy do ognia a Wojska Obrony Terytorialnej nie mają właściwego przeszkolenia do walki z demonstrantami.

Co ciekawe i warte zauważenia, to fakt, iż wszyscy uczestnicy ww spotkania komunikują się za pomocą prywatnej poczty Gmail, co może świadczyć o chęci uniknięcia śladów ich dyskusji, która w przypadku użycia oficjalnej rządowej poczty jest archiwizowana.


Jutro w Sejmie ma odbyć się debata w sprawie wycieku maili Dworczyka. Decyzją PiS, debata została utajniona. Wiemy już dlaczego.image


Dzień wcześniej (26 października) opublikowano w Monitorze polskim rozporządzenie podpisane przez Mateusza Morawieckiego umożliwiające wyprowadzenie Żandarmerii Wojskowej na ulice Polski. Piotr Müller tłumaczył tą decyzję koniecznością wzmocnienia policji w obliczu rozprzestrzeniającego się wirusa Sars-Cov-2. Jeżeli powyższy mail jest prawdziwy, to dzisiaj wiemy, że była to decyzja polityczna wymierzona przeciwko demonstrantom.image

Lubię to! Skomentuj52 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka