2 obserwujących
25 notek
20k odsłon
  134   0

Kolejna kara TSUE nałożona na Polskę przez działania PiS: 1 mln Euro dziennie za ID.

Przed chwilą TSUE nałożył na Polskę kolejną karę Polskę przez działania rządu PiS, który odmawia wykonania zabezpieczenia w postaci zawieszenie nielegalnie działającej Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.

Izba Dyscyplinarna została wybrana przez upolitycznioną KRS, do której politycy wybrali, po nielegalnym rozwiązaniu poprzedniej KRS, sobie wiernych sędziów, gdzie podpisy poparcia dla kandydatów do KRS były składane hurtowo w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie kandydaci podpisywali listy pod własnym kandydatem, czy wreszcie, gdzie jeden z sędziów (Nawacki) nie posiadał wystarczającą liczbę podpisów, gdyż jeszcze przed złożeniem listy poparcie, trzech sędziów wycofało swoje podpisy.

Izba Dyscyplinarna, składająca się w dużej mierze z prokuratorów i sędziów ręcznie wytypowanych przez Ziobro, aktywnie karze sędziów, którzy odmawiają posłuszeństwa PiSowi i Ziobrze.

Od ponad dwóch lat nie sądzi sędzia Juszczyszyn, gdyż ID zawiesiła go po tym, gdy sędzia zażądał od kancelarii sejmu pokazanie list poparcia do neoKRS. Od roku nie może pracować sędzia Tuleja, gdyż nie spodobało się politykom PiS, że ten w czasie rozprawy zwrócił się do prokuratury o zbadanie ich udziału w blokowaniu głosowania na sali kolumnowej, cytując materiały zawarte w prokuratorskich przesłuchaniach, gdzie politycy PiS przyznawali się do tego, że nie umożliwili opozycji wzięcia udziału w głosowaniu.

Obecna kara wynosi 1 mln EUR dziennie, czyli 4.62 mln złotych dziennie. W ciągu miesiąca, PiS spowoduje, że Polska może stracić ponad 143 mln złotych. Do tego dochodzi kara za Turów, która wynosi 0.5 mln EUR.


PiS dąży jak najszybciej wymienić sędziów by czuć się bezkarnym teraz, a przede wszystkim w przypadku przegranych wyborów.  

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka