0 obserwujących
67 notek
18k odsłon
640 odsłon

Zbyt wielki ciężar dla chłystków

Spotkanie z Andrzejem Dudą / A.T.
Spotkanie z Andrzejem Dudą / A.T.
Wykop Skomentuj

Minister zaznaczył, że jednego jest pewny – przez ostatnie trzy lata przekonał się, iż ekipa obecnie rządząca Polską jest zdolna do wszystkiego. Potwierdziła to m.in. relacja posła Wikińskiego ze spotkania z ówczesnym marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim, w dniu Tragedii Smoleńskiej. Potwierdzają wypowiedzi prominentów rządowych, z premierem na czele. Jeśli pan Tusk mówi, że jest Polską Racją Stanu, to jakiego rodzaju człowiekiem musi być? O ile mi wiadomo – mówił pan Duda – Polska Racja Stanu istnieje co najmniej od czasów Mieszka Pierwszego i jest jedna, niezmienna oraz BEZOSOBOWA – to dzięki wyczuciu RACJI STANU trwało Państwo Polskie, to dzięki zrozumieniu tych założeń udało się odzyskać Je po rozbiorach. Polska Racja Stanu to zbyt wielki ciężar dla chłystków.

 

Rozmawiano także o cyfryzacji. Dzięki niej niedługo możemy dysponować całym wachlarzem różnorodnych programów telewizyjnych, reprezentujących wszystkie opcje i opinie. Teraz w środkach masowego przekazu mamy na dobrą sprawę jeden głos. To zbyt mało, by zachować standardy państwa demokratycznego i pluralistycznego. Obecnie stoi przed nami zadanie niedopuszczenia do przejęcia prawa do cyfryzacji przez podmioty już istniejące. W tej dziedzinie powinna zostać zachowana maksymalna wolność.

 

Istotną kwestią będzie także reforma sądownictwa. Andrzej Duda nie widzi jednak innej możliwości, jak rozwiązanie tego problemu już na poziomie ustawy zasadniczej. Żadna wielka reforma nie pomoże, jeśli nie uczynimy zapisów w konstytucji maksymalnie klarownymi. Antoni Macierewicz dodał, iż jest to jedna z najbardziej kluczowych kwestii w całym ustroju społeczno-politycznym Polski. Praktycznie każda sprawa, zarówno gospodarcza jak i religijna, znajduje swój koniec w Rzeczpospolitej właśnie w sądzie. Dzisiaj mamy do czynienia z dyktatem sędziów w każdym elemencie naszego życia. Należy wreszcie sądy oddać Narodowi.

 

Ostatnim tematem jaki podjęto były relacje Polski z Unią Europejską. Antoni Macierewicz powiedział, że będziemy wierni UE do ostatniego centa, który nam się od niej należy za narzucone ograniczenia polskiej produkcji. Andrzej Duda dodał, że chyba dzisiaj dla każdego jasne jest, iż za fasadą szczytnych idei integracji kryje się bezwzględna walka każdego państwa o własne interesy. Gdy w takim gronie znajdzie się "frajer", który nie walczy, to wszyscy tylko się cieszą. I poklepują go po plecach podczas wspólnego pozowania do zdjęć. Podczas swoich rządów PiS wywalczył ogromne środki na modernizację Polski. To miał być dla nas odpowiednik Planu Marshalla. Niestety, te pieniądze są obecnie marnotrawione. „Nowoczesne państwo to nie jest kraj, w którym buduje się po dwukrotnie wyższych kosztach niż gdzie indziej” – zakończył Andrzej Duda.

 

Zdjęcia autorstwa A.T. na: 

 

http://piotrkovskie.pl/index.php/glowna/miasto/245-zbyt-wielki-ciezar-dla-chlystkow

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale