0 obserwujących
1 notka
14k odsłon
13234 odsłony

Dariusz Pitaś - wczoraj kryminalista, dziś Wachowski Kukiza…

Dariusz Pitaś i Paweł Kukiz, fot. FB
Dariusz Pitaś i Paweł Kukiz, fot. FB
Wykop Skomentuj11

Biorąc pod uwagę konkretyzację prawną w/w przestępstwa, którego dopuścił się Pitaś, można jednoznacznie stwierdzić, iż dzisiejsza prawa ręka Kukiza okazała się wówczas po raz kolejny zwykłym oszustem. Biorąc pod uwagę niedawne tłumaczenia Pitasia, iż „siedział w więzieniu za pobicie”, należy przyjąć, iż oszukuje także dzisiaj. Tak więc fakt, że jego skazania uległy zatarciu z mocy prawa (ostatnie – co ciekawe - dopiero  2 czerwca 2015 roku, czyli wówczas, gdy już pełną parą robił za Wachowskiego Kukiza), nie mogą chyba stanowić gwarancji jego uczciwości dzisiaj?

Jak wynika z – cytowanych niedawno przez media - wypowiedzi b. bliskiego współpracownika Pawła Kukiza, muzyk musiał wiedzieć wcześniej o kryminalnej przeszłości Pitasia, a mimo to akceptował go jako swoją prawą rękę i usprawiedliwiał rzekomo słowami: „Każdemu się może zdarzyć” (sic!).

Wszystko wskazuje na to, iż Piataś – już jako dyrektor biura klubu parlamentarnego Kukiza – w dalszym ciągu prowadzi jakąś dziwną grę, której reguły i cel zna chyba tylko on sam. Bezpośrednio po pierwszym posiedzeniu klubu jeden z jego członków – cytowany przez media – miał stwierdzić, iż stworzona m.in. przez Pitasia „atmosfera intryg” to „jakaś nowa forma stalinizmu nieznana nawet w partiach leninowskiego typu”.

Ponieważ Dariusz Pitaś odgrywał bardzo dużą rolę w komisji przesłuchującej niedawno kandydatów na posłów z listy Kukiz’15, a dokładniej mówiąc w eliminowaniu tych spośród nich, którzy mogliby mieć swoje zdanie, zasiadając w ławach poselskich („wycinał delikwenta bez mrugnięcia okiem”), niezbyt komfortowo czują się zapewne zarówno ci, którzy tymi posłami zostali, jak i ci, którzy się do tego swoją ciężką pracą i zaangażowaniem przyczynili.

Ciekawe, czy teraz np. Kornel Morawiecki będzie chciał być w dalszym ciągu członkiem klubu poselskiego Kukiz’15, gdy dyrektorem biura tegoż klubu jest Dariusz Pitaś? Po ujawnieniu informacji kompromitujących Pitasia grupa byłych działaczy ruchu Kukiza zwróciła się z apelem do Marszałka Seniora, by wystąpił z klubu parlamentarnego Kukiz’15 - patrz niżej.

---------------------------------------------------------------------------------

Sz. P. dr Kornel Morawiecki

Marszałek Senior Sejmu RP

 

kornel.morawiecki@gmail.com

Kornel.Morawiecki@sejm.pl

gazeta.obywatelska@gmail.com

sw.sekretariat@gmail.com

 

Szanowny Panie Marszałku,

W związku z ujawnieniem kryminalnej przeszłości jednego z najbliższych współpracowników p. Pawła Kukiza i od niedawna Dyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Kuzkiz’15, Dariusza Pitasia, apelujemy do Pana, aby nie uwiarygodniał Pan w dalszym ciągu tego środowiska i wystąpił z klubu parlamentarnego, którego biurem kieruje człowiek skazany w przeszłości wielokrotnie za oszustwa, patrz np.: http://pitaswachowski.salon24.pl/686814,dariusz-pitas-wczoraj-kryminalista-dzis-wachowski-kukiza

Wielu z nas swoją pracą w ramach ruchu Kukiza przyczyniło się wydatnie do wyboru ponad 40 posłów w listy Kukiz’15. Z tego też powodu czujemy się w sposób szczególny odpowiedzialni za wizerunek tego klubu.

Zwracamy się do byłych i obecnych działaczy ruchu Kukiza o podpisywanie niniejszego apelu i kierowanie go na ręce Marszałka Seniora, dra Kornela Morawieckiego na w/w adresy mailowe.

Rada Koordynacyjna

stowarzyszenia OBURZENI

www.oburzeni.pl

antypartia@oburzeni.info

Warszawa, 18 grudnia 2015

P.S.

W zdumienie mogą wprawiać słowa wicemarszałka Sejmu RP Stanisława Tyszki (Kukiz’15), który tak oto stara się usprawiedliwić dyrektora biura swego klubu parlamentarnego:

Jeżeli mamy instytucję zatarcia, to w tym momencie nie wolno o nim mówić, że miał problemy z prawem”.

patrz: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tyszka-w-tvn24-propozycje-kukiz-15-na-zmiany-w-trybunale,603042.html

 

Kliknij tutaj, by powiększyć artykuł poniżej:

http://oburzeni.pl/wp-content/uploads/2016/01/Kukiz-traci-twarz-w-Ma%C5%82opolsce-po-publikacji-TEMI.jpg

Dariusz Pitaś - wczoraj kryminalista, dziś Wachowski Kukiza…

Kliknij tutaj, by powiększyć artykuł poniżej:

http://oburzeni.pl/wp-content/uploads/2016/01/Kolejny-artyku%C5%82-nt.-Oburzonych-i-Kukiza.jpg

Dariusz Pitaś - wczoraj kryminalista, dziś Wachowski Kukiza…

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale