9 obserwujących
48 notek
72k odsłony
  1199   1

Kogo tak naprawdę popiera tych rzekomo 40 proc. polskich kobiet?

"Strajk kobiet"
"Strajk kobiet"

Podobno 40 proc. polskich kobiet popiera postulaty rzekomej lewicy. Nie wiem czy mamy tego świadomość, ale w Polsce i nie tylko, bo dotyczy to całej europejskiej jak i światowej w dużej mierze polityki - nie ma już żadnej lewicy. W ogóle podział na lewicę i prawicę już od dawna jest martwy, o czym mówię zresztą nie tylko ja.

Po tym, co kiedyś było lewicą, pozostały jedynie dwie sprawy: antyklerykalizm i luzowanie zwyczajów społecznych opartych na szeroko pojętej moralności, szczególnie moralności wynikającej z nauk chrześcijańskich oraz proaborcjonizm.

Ta rzekoma polska i europejska lewica z dawnych swoich społecznych postulatów i haseł nie zostawiła już nic. Dlaczego? Bo albo uznała, że nie ma już o co walczyć, albo rzeczywiście jest już całkowicie zbędna. Nie ma już społeczeństwa klasowego, nie ma podziału na robotników i chłopów.

Co zatem popiera tych rzekomo 40 proc. polskich kobiet? Lewicę? Skądże! One mogą co najwyżej popierać jedynie ruchy proaborcyjne i/lub antyklerykalne. Tylko to zostało jeszcze z owej lewicy.

Po co nam w takim razie taka lewica? Nazwijmy wreszcie rzeczy po imieniu i zamiast o lewicy mówmy o ruchach proaborcyjnych, ruchach i działaczach gejowskich,  działaczach gender etc. Niech się nie ukrywają za bycie jakąś lewicą. Skończmy z tą maskaradą. Czy nie o to walczyły poprzednie pokolenia aby każdy mógł wypowiadać się w swoim imieniu i w każdej sprawie nie musząc się za niczym i nikim ukrywać?

Dlatego postuluję, tym razem ja, o zaprzestanie używania tego fałszywego podziału na jakąś prawicę i lewicę. Mówmy o partiach chrześcijańskich, bądź antychrześcijańskich, o grupach i ruchach proaborcyjnych i antyaborcyjnych a nie o jakichś polskich kobietach w dodatku popierających jakąś tam lewicę.

Dopiero wówczas cały świat się dowie na czym tak naprawdę stoi.

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo