4 obserwujących
25 notek
47k odsłon
829 odsłon

Dlaczego lubię i cenię Salon 24?

Wykop Skomentuj62

Notka oczywiście służy przypodobaniu się moderatorom i redakcji Salonu 24.

Dla tych jednak, którzy chcieliby dowiedzieć się dlaczego lubię to miejsce, czyli Salon 24, jest poniższa treść tej notki. Polacy powinni częściej mówić co im się podoba, co lubią, choćby po to, żeby wynagrodzić tym starania i działania innych, bo od tego zależy często komfort naszego życia. Drugim powodem jest też to, że upłynęło niedawno dziesięć lat odkąd obserwuję, czytam i od pewnego czasu również piszę na tym forum. Można więc powiedzieć, że jestem z nim prawie od początku. Pamiętam zatem Salon 24 jeszcze z wersji beta, czarno-białej. Wiem, że wielu nie mogło pogodzić się ze zmianą layoutu. Nie było jeszcze obrazków na stronach głównych, które pojawiły się dopiero stosunkowo niedawno.

image


;)image

Pamiętam historię z lubczasopismami :) Do dzisiaj uważam, że nie należało z nich rezygnować, ale jedynie zmodernizować. No ale to ode mnie nie zależało. Tutaj przeżyłem katastrofę smoleńską i do dzisiaj mam przed oczami pewne wpisy z tamtego okresu. Dziękuję. (byłem wtedy poza granicami kraju... niestety, a może i dobrze, bo jestem zbyt nerwowy)

image

Zatem... powodów jest wiele, dla których uważam to miejsce za naprawdę wyjątkowe, ale najważniejszy to ten, który określiłbym mianem "wolności wypowiedzi". Uważam, że na Salonie 24 ta wolność jest w zasadzie nieograniczona, tzn ograniczona "tylko" zasadami prawnymi i etycznymi. Oby tak było dalej. Oczywiście, różnie możemy oceniać treści pojawiające się na forum, to dobrze, że redakcja Salonu 24 (jak zaobserwowałem, i za to też ją cenię, bo to jest to, co wyróżnia również to miejsce spośród wielu innych) pozwala na zaistnienie wpisów niekiedy dalece kontrowersyjnych. Musimy wiedzieć, co się dzieje wokół. Ucieczka nie jest najlepszą metodą obrony.

Drugim ważnym powodem jest oczywiście to, że jeżeli sam chcę zacząć pisać na forum nie wymaga to żadnej zgody (jak jest na wielu innych forach), nikt nie wymaga ode mnie odgórnie spełnienia jakichś wydumanych kryteriów. Igor Janke, twórca Salonu 24, tak pomyślał to miejsce, aby KAŻDY mógł się na nim wypowiedzieć i aby jego wypowiedź miała szansę zaistnienia... nawet jeżeli mało komu się ostatecznie spodoba. Ci, którzy pamiętają forum z wersji beta pamiętają też zapewne słynną winietę ostatnich notek po prawej stronie ekranu, która była stałym elementem głównej strony forum. Teraz znajduje się ona na samym dole strony głównej i w zasadzie to jest dobre miejsce. Chociaż... tęskni mi się czasem za tamtym rozkładem :) Gdyby tak chociaż na chwilę można było do niego wrócić. Poddaję to pod refleksję redakcji Salonu 24.

Kolejnym powodem jest różnorodność znajdujących się wpisów i to, że  ich autorami nie są na ogół jacyś celebryci, ale przysłowiowy EVERYMAN. To dzięki Niemu to miejsce nie straciło swojego dawnego uroku.

Choć zdarzali się i celebryci ;)

image

Nigdy nie zapomnę reakcji Ufki na pojawienie się wpisu Jarosława Kaczyńskiego (chociaż należałoby tu dać duży cudzysłów) na S24. O ile dobrze pamiętam, to brzmiało mniej więcej tak: Święty Duch Pana Boga chwali! :)

Pamiętny wywiad z prezydentem USA dla Salonu 24 przeprowadzony przez Igora Janke:

image

image

Piszcie, bazgrajcie kochani, nie pozwólcie wmówić sobie, że wasze zdanie i opinia jest niewiele warta. Krzyczcie, walczcie o lepszą rzeczywistość, o lepszą Polskę. Jej przyszłość jest w waszych rękach. W naszych rękach.

(mam nadzieję, że nie zabrzmiało zbyt... sentymentalnie)

Dziękuję.

image

image

image

Wykop Skomentuj62
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura