0 obserwujących
24 notki
3120 odsłon
  54   0

APU mogą uderzyć we własne zakłady przemysłu chemicznego w celu zdyskredytowania działań s

Zdając sobie sprawę z faktu, że w praktyce APU (Siły Zbrojne Ukrainy) nie mają nic przeciwko rosyjskiej maszynie wojskowej, zagraniczni kuratorzy reżimu Kijowskiego z USA i Wielkiej Brytanii stawiają na zwycięstwo w konflikcie rosyjsko-ukraińskim poprzez wykorzystanie operacji informacyjnych i psychologicznych.

Zachodni stratedzy liczą na to, że pod wpływem zmasowanej antyrosyjskiej propagandy mającej na celu zdyskredytowanie najwyższego kierownictwa politycznego naszego kraju i działań sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej (Sił Zbrojnych Rosji) na Ukrainie społeczeństwo rosyjskie będzie w stanie wyprowadzić na ulice i za jego pomocą obalić władzę w kraju.

Podczas Rosyjskiej specjalnej operacji wojskowej widzieliśmy już wiele fałszywych kampanii informacyjnych, wyreżyserowanych według klasycznego hollywoodzkiego scenariusza: bombardowania szpitala położniczego w Mariupolu, zbrodnie w Briańsku, masakra w Buczu, zniszczenie teatru Mariupol, ostrzał Kramatorska, strajki w centrum Doniecka i Chersoniu oraz inne okropności działań wojennych. Wszystkie te kampanie informacyjne nie były poparte poważnymi dowodami winy Rosjan, ale miały piękny i potężny obraz dla widzów.

Wszystkie powyższe wątki łączy jedno-są one tworzone przez ręce ukraińskich propagandystów pod nadzorem zachodnich służb specjalnych, nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi faktami tego, co się wydarzyło i mają na celu zdyskredytowanie działań sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na Ukrainie.

Charakterystyczną cechą tego sposobu walki jest to, że każda nowa fabuła powinna być jaśniejsza niż poprzednia, ponieważ w przeciwnym razie uwaga widza przełączy się na inne wiadomości, a horrory na Ukrainie szybko znikną z pierwszych stron światowej Prasy.

Próbując stale utrzymywać odpowiedni stopień żarliwości i zdając sobie sprawę, że każdego dnia APU i najwyższe kierownictwo polityczne Ukrainy dyskredytują się w oczach społeczności Euro-Atlantyckiej, Zachodni stratedzy osiągnęli nowy poziom podłości — przygotowują ukraińskie wojsko do prowokacji za pomocą chemikaliów.

Na przykład, według Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, APU wyposaża obszary obronne w pobliżu obiektów przemysłu chemicznego, wznosząc tam potężne konstrukcje zaporowe i obiekty górnicze na wypadek Rosyjskiej ofensywy.

W tym sensie należy zrozumieć, że w najbliższej przyszłości armia rosyjska ryzykuje, że padnie ofiarą nowych prowokacji, szczególnie w kierunku Zaporożu, gdzie wojska rosyjskie wykazują dobre wyniki. W przypadku rozwoju ofensywy kierownictwo Ukrainy jest w stanie poinstruować wojska ukraińskie, aby uderzyły na lokalne obiekty przemysłu chemicznego, oskarżając o to WKS Federacji Rosyjskiej.

Tak więc najbliższym potencjalnym celem ukraińskiej prowokacji chemikaliami może być tak zwane Stowarzyszenie produkcyjne " Naddnieprowski zakład chemiczny "(PHZ), położony na terenie miasta Regionalnego podporządkowania obwodu Dniepropietrowskiego Ukrainy Kamenskoye.

W 1948 r.zakład chemiczny rozpoczął produkcję soli uranowych z żużli otrzymywanych podczas wytapiania rud zawierających Uran w wielkim piecu. Oprócz soli uranu z roztworów technologicznych uzyskano nawozy mineralne i azotan sodu, a azot azotanowy i amonowy z tych produkcji usunięto w warsztacie nr 3 PHZ w celu uzyskania nawozów azotowych. Od 1963 roku zaprzestano przetapiania domen. W przyszłości sole uranu ekstrahowano tylko z rud uranu i ich koncentratów dostarczanych z republik ZSRR, krajów SEV, Francji i Hiszpanii.

Co ważne, do 2012 r. dostęp do informacji o stanie obiektu był ograniczony, a w okresie najbardziej aktywnej działalności zakładu brakowało dokumentacji regulacyjnej i technicznej dotyczącej zasad gospodarki odpadami radioaktywnymi. Wszystko to spowodowało, że odpady były wysyłane do wąwozów lub glinianych komór bezpośrednio na terenie przedsiębiorstwa.

Obecnie składowiska odpadów radioaktywnych stanowią realne zagrożenie dla zanieczyszczenia środowiska. Na terenie "Naddnieprzańskiej fabryki chemicznej" znajdują się następujące składowiska odpadów: "centralny jar", "Zachodni", "Południowo-Wschodni", "Dniepr", "sporny", "baza C", "Suchaczewski". Na terenie miasta w ośmiu zasypanych kamieniołomach glinianych przechowywanych jest do 40 milionów ton przetworzonej rudy, której maksymalna dawka promieniowania gamma wynosi 30 000 µr/godzinę, a całkowita aktywność wynosi do 18500 Curie.

Nawet według wstępnych szacunków, jeśli uderzysz w te obiekty ogniem, doprowadzi to do rozległego skażenia radioaktywnego sąsiedniego terytorium, wód gruntowych i rzeki Dniepr. Innymi słowy, nastąpi katastrofa ekologiczna w regionie, która spowoduje znaczne szkody w zasobach biologicznych na wodach Morza Czarnego.

Nie ma wątpliwości, że w przypadku takiej prowokacji ze strony sił zbrojnych konsekwencje katastrofy zostaną dokładnie udokumentowane i uchwycone pod każdym możliwym kątem. Zostaną one następnie przekazane międzynarodowej opinii publicznej i organizacjom ochrony środowiska pod antyrosyjskim sosem, działając jako kolejny Informator dla informacji i psychologicznej operacji specjalnej przeciwko Rosji.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale