Blog
awtozwałka
autozwałka
autozwałka „i ty, co mieszkasz dziś w pałacu, a srać chodziłeś za chałupę.."
0 obserwujących 2 notki 3438 odsłon
autozwałka, 15 sierpnia 2010 r.

Czy Pożar można ugasić mgłą

Opublikowano 23 stycznia 2010 godz. 17:03 w:

http://www.nanonewsnet.ru/blog/empirv/pozhar-mozhno-potushit-rukotvornym-tumanom

Stworzona przez rosyjskich uczonych sztuczna mgła pozwoli ugasić płonące mieszkanie, nie wchodząc do niego i nie zalewając wodą mieszkań pod nią a także zlikwidować pożary leśne lub obłoki trujących chemikaliów.

W najbliższym czasie najnowszy samochód straży pożarnej powinien być dostarczona do Lipecka i w związku z tym wydarzeniem o sekretach nowej techniki ppożarowej z autorami tego innowacyjnego rozpracowania – profesorem katedry techniki pożarowej Państwowej Akademii Służby Przeciwpożarowej MCzS RF pułkownikiem służby wewnętrznej Władymirem Rojenko i zastępcą naczelnika oddziału organizacji badań naukowych i naukowej informacji pułkownikiem służby wewnętrznej Wiktorem Prianicznikowem rozmawia Artiom Tokariew.

Czy możecie panowie powiedzieć dlaczego wasz system ppożarowy jest efektywniejszy od tych, które są obecnie w użyciu?

W.RWspółczesna technika pożarnicza, taka co w najlepszym wypadku bezpośrednio dla gaszenia ognia wykorzystuje do 10% wody a pozostałe 90% jest tracone i niewykorzystane. Zaś przy gaszeniu „temperaturowo – aktywowaną wodą (Tak nazywa się sztuczna mgła) stosunek ten wygląda odwrotnie 90% wody jest wykorzystany efektywnie i woda nie ścieka a wisi obłokiem mgły w przeciągu ok. 40 minut. Tak więc nasza metoda pozwala zużywać 10 razy mniej wody w razie gaszenia na wolnym powietrzu i 50 do 100 razy mniej wody przy gaszeniu w zamkniętych pomieszczeniach

A pytanie bardziej konkretne: Przypuśćmy pali się mieszkanie. Jak wasz system będzie pracował????

W.R.:Jeśli pali się mieszkanie (pomieszczenie zamknięte przyp. Aut.) strażacy nie muszą otwierać pomieszczenia, wystarczy wybić mały otworek wstawić weń specjalną końcówkę – dyszę o średnicy wylotu ok. 5mm. To wystarczy dla wytworzenia mgły. Ważne jest przy tym i to, że w tej mgle może swobodnie i bezpiecznie pracować człowiek. Ogień można zgasić też wpompowując do pomieszczenia azot, ale co się stanie wtedy z człowiekiem znajdującym się w takiej atmosferze…..????

Ogólnie rzecz biorąc my nazywamy naszą maszynę wielofunkcyjną. Można na przykład postawić szczelną kurtynę mgły na drodze trujących środków (wrogich samolotów dyg. Autora) amoniaku,lub chloru. W wypadku pożaru lasu można na jego drodze wytworzyć sztuczne obłoki – one mocno namoczą las i ściółkę, to znacznie utrudni rozprzestrzenieniu się ognia, przy pożarze wierzchnich lub niskich partii lasu………. Maszyna jest oficjalnie przyjęta dla zaopatrzenia pododdziałów MCzS. Teraz na „uzbrojeniu” y strażaków są dwie takie maszyny. Jedna w podmoskiewskim Reutowo w oddziale specjalnym, , ale niekiedy używają jej do działań w terenie a druga zostanie wysłana do Lipecka…”

Można by to dalej tłumaczyć , dla zainteresowanych polecam cały tekst: Mnie natomiast chodziło o perfidię i tępotę prokuratorów wojskowych, którzy bzdurne pytania wysyłają do” amerykańskich kolegów” z głupimi pytaniami o możliwości wytworzenia sztucznej mgły.

Wystarczyłoby zajrzeć do internetu i troszkę podszkolić język rosyjski, który w najbliższej przyszłości będzie im jak i nam za przyczyną działalności elyt PO litycznych i PO papranego rezydenta bardzo potrzebny a na desr dwa zdjęcia tego urządzenia. Jeżeli ktoś z was drodzy blogowicze znajdzie na filmach lub zdjęciach takowy pojazd, to smoleńskia mgła nie będzie już taka gęsta:

Samochód strażacki z generatorem sztucznej mgły

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

192/K147/B61 tr. 10/10

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ISZBIN A coś ty się tak przestraszył czyżbyś ....... ;)
  • @hamburg1 "swiat nie jest zbudowany na bazie "dwoch komponentow" ( biale-czarne, dobro-zlo)"...
  • Niedobrze Jest wrogowi podpowiadać i podsuwać pomysły zatarcia śladów. Milczenie jest...

Tematy w dziale