Związkowcy zapłacą za paliwo mniej. Umowa "Solidarności" Dudy z Lotosem

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 151

Od jesieni zrzeszeni w związku zawodowym "Solidarność" oraz ich rodziny otrzymają zniżki na paliwo, myjnie, oleje, a nawet produkty gastronomiczne na stacjach Lotos. Spółka zapewnia, że jest gotowa do rozmów o udogodnieniach z każdym związkiem.

Porozumienie o współpracy między Piotrem Dudą a Wojciechem Weissem - prezesem Lotosu - podpisano 29 sierpnia. - Od ubiegłego roku prowadzimy pilotażową współpracę ze śląsko-dąbrowską oraz podbeskidzką Solidarnością. Jesteśmy zadowoleni z tej kooperacji, dlatego podpisanie umowy na szczeblu centralnym z największym związkiem w Polsce, liczącym kilkaset tysięcy członków, to ważny krok dla sieci Lotos - podkreślił Weiss.

Satysfakcji z uzyskanego porozumienia z Lotosem nie ukrywał szef "Solidarności". - Dotychczasowa współpraca "Solidarności" z Lotosem przynosi dobre efekty. Warto rozszerzać ją na wszystkich członków Związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie - komentował Duda.

Członkowie "Solidarności" otrzymają karty rabatowe Lotos Biznes, dzięki czemu będą uprawnieni do rabatów. Związkowcy zapłacą od kilku do kilkudziesięciu groszy mniej za każdy litr paliwa standardowego (Pb95, ON, LPG) lub paliwa premium LOTOS Dynamic (Pb98, ON), a także dostaną 10 proc. zniżki na produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15 proc. zniżki na usługi myjni - poinformował Lotos. Oferta obejmuje również rodziny związkowców.

W przyszłości nie tylko "Solidarność" może liczyć na bonusy od spółki paliwowej. Lotos prowadzi rozmowy z innymi związkami zawodowymi. - Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym związkiem zawodowym w Polsce. Obecnie współpracujemy m.in. ze związkami zawodowymi służb mundurowych, przemysłu chemicznego, przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu kolejowego - wyliczał Marcin Gerwatowski, szef regionu w dziale klientów flotowych Lotos Paliwa.

W "Solidarności" działa ponad 500 tys. osób. Spółka liczy, że dzięki bonusom, zarobi jeszcze więcej na produktach, oferowanych na stacjach benzynowych. Wkrótce może dojść do fuzji Lotosu z Orlenem.

Orlen zamierza przejąć Lotos. Akcje koncernów paliwowych natychmiast skoczyły do góry

Obecnie, Lotos zaopatruje 1/3 rynku paliw w Polsce, możemy zatankować na blisko 500 stacjach benzynowych. Firma wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii i na Litwie. Znakiem rozpoznawczym Lotosu jest jedna z najnowocześniejszych rafinerii w tej części Europy, ulokowana w Gdańsku.

Obajtek: Połączenie Orlenu z Lotosem nie spowoduje wzrostu cen benzyny

Źródło: lotos.pl

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.



Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka