Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
178k odsłon
  3573   0

Wychowywanie chłopaka na męża

 

Ktoś powie, że jest rodzina do pomocy - owszem, jak trzeba, można poprosić rodzinę. Jednak czy takie jak ja nie mają prawa związać się z jakimś mężczyzną i prowadzić życia na własną rękę? Tj. bez życia na garnuszku rodziców lub chociaż z ograniczeniem go do absolutnego minimum?

 

Dlatego jeśli naprawdę macie na względzie los inwalidów, weźcie sobie to do serca.

 

M.in. od kiedy synowie osiągną wiek szkolny, trzeba gonić ich do pomocy w pewnych pracach domowych. I w miarę dorastania chłopaków zwiększać ciężar i ilość tych prac. Oczywiście, niech każdy według uznania ustala jakie to mają być prace.

 

Dla waszej ciekawości, osobiście kazałabym wykonywać synom następujące czynności. Do nakazu wykonania przez nich części tych czynności zagoniłabym mojego faceta (sama chciałabym zostać tzw. panią domu, toteż chciałabym, by on sam również wykonywał niniejsze czynności). Wymienię teraz je wszystkie.

1. Noszenie zakupów. Im syn starszy - tym cięższe zakupy.

2. Trzepanie wycieraczek, chodników, aż w końcu dywanów.

3. Prace budowlane, remontowe i naprawcze - np. krany, elektryka, meble, itp - oraz przemeblowywanie.

4. Sprzątanie garażu, robienie porządku przy wszelkich pojazdach (samochody, rowery, itp.).

5. Pastowanie butów i podłóg.

6. Prace w ogrodzie i porządki przy tzw. obejściu.

7. Pomoc w opiece nad młodszym rodzeństwem (również ciotecznym jeśli byłaby ku temu okazja) i zwierzętami domowymi (również tymi należącymi do innych członków rodziny jeśli byłaby ku temu okazja).

8. Pomoc sąsiadom (np. w tych samych pracach co we własnym domu).

 

Jednak uczyłabym synów również tzw. typowo kobiecych prac - z dwóch zasadniczych powodów.

1. Duże spotkanie - święta, impreza towarzyska.

2. Gdybym ich przyszłe kobiety były poważnie chore (vide grypa), ktoś będzie musiał ogarnąć dom.

 

Co do samego wychowania i opieki nad dziećmi, nie jest to u mnie zbytnio do pogodzenia z pracami domowymi. Im dzieci starsze, tym bardziej ruchliwe, a ja ze swoim wzrokiem mogę nie nadążyć. Np. na moment spuszczę je z oczu, a one zakłują sobie oko głupim patykiem lub wybiegną na ulicę i wpadną pod samochód - i nieszczęście gotowe.

 

Pomimo chęci facet nie będzie zawsze w stanie mi pomóc. Czemu? Bo byłby akurat w pracy. Dlatego musiałby mieć taką pracę, by nie kolidowała ona z pomaganiem mi, albo musiałby na tyle dużo zarabiać, bym mogła zatrudnić sobie służbę domową, dzięki czemu sporą większość czasu mogłabym poświęcić dzieciom.

 

Na pewno nie zgodziłabym się na oddanie dwóch czynności w ręce innych kobiet.

1. Właśnie wychowanie i opieka nad dziećmi.

Dziecko powinno mieć kontakt przede wszyskim z matką, a nie z jakimiś nianiami i bonami (przy całym szacunku dla nich).

2. Gotowanie - choćby dlatego, że droga do serca wiedzie przez żołądek.

 

Jednak takie układy będą tym bardziej możliwe, im mniej aparat państwa będzie się wpierdzielać w prywatne życie obywateli.

 

PS. Kto powiedział, że pani domu musi być zahukaną owieczką? Ja chcę być panią domu (co napisałam wyżej), ale przegnam każdego faceta który dawałby mi do zrozumienia, że mam być tylko jego służącą i inkubatorem.

 

Jednak do tego, by mężczyźni bezwstydnie nie wykorzystywali tego, że ich wybranki mogą chcieć zająć się domem i nie pracować zarobkowo, ale doceniali ich wysiłki w pielęgnacji ogniska domowego i nosili je na rękach potrzebne jest solidne wychowanie synów.

 

 

 

Fot: tumbir.com

 

 

 

W I D E O T E K A : Janusz Korwin-Mikke w 20m2 Łukasza - internetowy talk-show, odcinek 98, Janusz Korwin Mikke vs Rafał Ziemkiewicz PRAGA.TV 2014-04-05, Unijne zagrożenia wobec Europy - Konrad Berkowicz w Olsztynie 06.03.2014, Janusz Korwin-Mikke na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie 03.04.2014, Nie chcemy pracować na stada politycznych hien, które nas okradają! - Michał Marusik, KNP, Rosyjski libertarianin komentuje bieżące wydarzenia polityczne,TAK czy NIE - Janusz Korwin-Mikke vs Jerzy Borowczak 18.04.2014

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale