2 obserwujących
33 notki
13k odsłon
341 odsłon

Wycinka Puszczy-historia jednego apelu, czyli na czym polega „www.Nasza Demokrac

Miś na miarę naszycj możliwosci i na miarę naszych potrzeb. A kornik ...?
Miś na miarę naszycj możliwosci i na miarę naszych potrzeb. A kornik ...?
Wykop Skomentuj17

Kłamstwem też jest to, że wycinka niszczy zasoby przyrodnicze. W Polsce prowadzona jest racjonalna i planowa gospodarka leśna. To w lasach gospodarczych odkrywane sa wciąż nowe gatunki. Maksymalizacja korzyści z lasu wymaga maksymalizacji wykorzystania zasobów siedliskowych. To się odbywa w Lasach.
Istnieje świadomość i wiedza, że maksymalny dochód z lasu jest wówczas, gdy las ma maksimum możliwości na wykorzystanie potencjału glebowego, klimatycznego etc. Oba te elementy sa wykonywane w hodowli lasu. Stąd jego bogactwo nie osiągane gdzie indziej.
Z drugiej strony tzw. ochrona bierna (czy ktoś kiedyś próbował chronić kogoś w sposób bierny?) w wielu rezerwatach prowadzi do degeneracji i zubożenia gatunkowego siedliska. Przyrodzie nie zależy bowiem na bogactwie. Przyroda i natura nie mają celów prócz trwania. Trwa na poligonie atomowym i na pustyni. Ale człowiek wyposażony w wiedzę może nieświadomie lub świadomie ingerować w bogactwo gatunkowe. Może je niszczyć ale może walczyć o to bogactwo – z różnych powodów.
Piszę rzecz jasna o lasach w Polsce a nie lasach deszczowych eksploatowanych przez korporacje zachodnie za cichym przyzwoleniem światowych organizacji pseudoekologicznych.

Manipulacja piąta
Dlaczego kornik jest taki ważny?
W okresie przedwojennym majątek Lasów Państwowych pozwolił na budowę Gdyni i rozpoczęcie budowy COP. Dziś Polska ma zdecydowanie większe zasoby naturalne.
Tak - zasoby naturalne.
Las jest odnawialnym zasobem naturalnym. Żadne państwo nie niszczy swoich zasobów naturalnych. Nie niszczy lasów. Niszczenie lasów, gdyż inwazja kornika ich przecież nie wzmacnia, jest korzystne dla krajów, które swoich lasów nie niszczą. Wykorzystują w ten sposób lepszą koniunkturę na surowiec drzewny. Wspomaganie kornika w Polsce buduje więc gospodarki Niemiec, Szwecji, Francji, Austrii.... Nie wydaje mi się by trzeba to dłużej tłumaczyć.
Ale osłabianie własnego państwa ma przełożenie na dobrostan każdego mieszkańca. Na poziom jego płac, emerytur czy wieku emerytalnego

Kornik to taki MIŚ. Kornik na naszą miarę. Na miarę naszej głupoty.

Manipulacja szósta
Różnorodność gatunkowa a martwe drewno. Samorództwo.
W lesie opanowanym i zamierającym, z dużą ilością martwego drewna następuje wzrost różnorodności gatunkowej? To teoria starożytnego filozofa Arystotelesa zwana teorią samorództwa. Myśliciel twierdził, że myszy powstają z kurzu i brudu, etc. Nie musimy się dziś głębiej zastanawiać, by stwierdzić, że Arystoteles był w błędzie. Że nie ma samorództwa. Czemu więc uważamy, że wraz ze zgniciem drzewa czy lasu całego pojawią się jakieś nowe gatunki? Bo Wajrak, czy prof. Kowalczyk a może prof. Wesołowski tak twierdzą? Wierzycie im a nie swojej podstawowej wiedzy? Niby skąd się wezmą nowe gatunki? Może Arystoteles je cichcem nocą podrzuci? A może Wajrak z Wesołowskim? W każdym lesie istnieje martwe drewno: gałęzie stracone przez wiatr, opadłe liście i igliwie, pnie pozostałe po ścince. A więc w każdym lesie jest już papu dla tych wszystkich organizmów, więc i te organizmy są już w lesie. Czy muszą być w ilości powodującej szkody gospodarcze i niszczącej polskie zasoby naturalne?

Szczegół: www.NaszaDemokracja.pl
Mój apel, według otrzymanej od administratora informacji, nie spełnił oczekiwań, był kontrowersyjny. I tu administrator wskazał, co nie jest kontrowersyjne. Nie jest kontrowersyjne stanowisko pokazane przez Polsat. Inne stanowisko i jego prezentacja, jako kontrowersyjne nie może być upublicznione, choć portal pożycza sobie w tytule słowo demokracja. Czemu demokracja według NaszejDemokracji polega na tym, że nie można pokazać kontrowersyjnego stanowiska? Że kontrowersyjne - tak przesądziła NaszaDemokracja. NaszaDemokracja nie dopuszcza nawet do tego, by to ktoś inny określił mój apel za kontrowersyjny. NaszaDemokracja stwierdziła, że apel jest kontrowersyjny, w związku z tym lepiej by ludzie się o nim nie dowiedzieli. Wystarczy im świadectwo zaprezentowane w Polsacie. Ono nie jest dla NaszejDemokracji kontrowersyjne, ono się podoba NaszejDemokracji i zacheca innych do jego poparcia w zgodzie z zasadami i regulaminem NaszejDemokracji.

Poniżenie uczestników i zwolenników mojego apelu przez portal https://naszademokracja.pl/ nie podlega dyskusji.

Po szczególe ogół
Niech Czytelnik nie myśli, żem naiwny i żem spadł z drzewa na głowę. Znam portale takie jak NaszaDemokracja. Bezprawnie używaja w czołowce słów, które zaprzeczają ich działaniom. Ciasny umysł i ksenofobia. Świadomie wiec i z premedytacją zamieściłem apel skonstruowany zgodnie z moj
ąwiedzą. Samodzielnie - bez żadnego Polsatu i deklaracji dziekanów czy prodziekanów. Rozumiałbym, gdyby apel sygnowali ludzie, ale jeśli sygnują dziekani, to jest to bełkot (powtarzam za filozofem i logikiem - rektorem Uniwersytetu we Fryburgu, prof. J.Bocheńskim).
NaszaDemokracja to element naszej codzienności i element naszej
codziennejdemokracji. Broń Boże nie chcą jej naprawiać. Nie różnią się niczym. Chcą zawłaszczać umysłyi nie dopuszczać do samodzielnego stawiania pytań i wysnuwania wniosków. Portal decyduje o tym czy mogę i w jakim zakresie - w ich mniemaniu w sposób demokratyczny - zabrać głos w sprawie, która aktualnie popularyzują. Mogę, pod warunkiem, że zrobię to tak jak lubią.

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale