lorem ipsum
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
4 obserwujących
57 notek
41k odsłon
831 odsłon

Nie deklaruję, że nie wspieram WOŚP

Wykop Skomentuj21

Grupa posłów Zjednoczonej Prawicy wyszła z inicjatywą ustanowienia nowego święta państwowego. Być może już niebawem, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, będzie dane nam obchodzić Dzień Nauki Polskiej.

Tymczasem, po raz kolejny, organizowana jest już 28. zbiórka środków w ramach Finału WOŚP, której towarzyszy cykliczny, taki "okołoświąteczny", niechlubny festiwal licytacji różnej kondycji dorosłych serduszek.

Rozumiem, że w dobie social media, pewien kłopot może sprawiać powściągliwość w zakresie tego, kto, kogo i na jaką skalę wspiera, tak aby "lewa ręka nie wiedziała, co czyni prawa".

Chociaż z drugiej strony, łatwiej zachęcić innych do działań charytatywnych własnym przykładem. Zwłaszcza w dyskretny, nienachalny sposób, by wyrobić pewnego typu odruchy, a być może nawet trwałe tendencje do wspierania osób potrzebujących. Oby tylko w nastroju świątecznym, a nie na modłę "od święta", choć jak mówią - lepszy rydz, niż nic.

Niestety nie odnajduję podobnego sensu w oznajmianiu, że danej akcji filantropijnej nie wspieram, że u mnie takich świąt nie będzie. Przypomina mi to zachowanie pewnego zielonego, włochatego stwora (od Doktora Saussa), który miał urodzić się z sercem o dwa rozmiary za małym.

Nie wiem ile prawdy w tej fikcji, ale z pewnością w późniejszych ekranizacjach Grinch został obdarzony wyrazistą barwą awokado, dzięki czemu jego postać uzyskała kolejne życie.

Bez pestki w środku.

Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo