lorem ipsum
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
4 obserwujących
57 notek
41k odsłon
1487 odsłon

Wiceszefowa PE w negliżu

Wykop Skomentuj33

Wiceszefowa PE, Katarina Barley wyruszyła na krucjatę przeciwko Polsce. Co prawda żadnej czarwonicy za głowę jeszcze nie złapała, jednak złowieszczo domaga się płonących stosów, zanim świeżutka ustawa o sądownictwie wejdzie w życie.

Stos pierwszy - mrożące ID w żyłach sądownictwa środki tymczasowe; stos drugi - potężne uderzenie po sakwie, mieczem europejskiej sprawiedliwości. Niby nie tyle chodzi o o grudniową ustawę, co o działanie Izby Dyscyplinarnej, a niby właśnie o grudniową ustawę. Mniejsza i to, w każdym razie procedura TSUE nie jest na niby.

Polska dyplomacja nie podziela inkwizycyjnego sposobu myślenia Europy - tego z półi równoczesnego mrożenia i niby-dialogu, bo co to za rozmowa, gdy pięty marzną. Inna sprawa, że te środki tymczasowe paraliżują rykoszetem (a nie strachem, jakby tego mogła sobie życzyć opozycja) Izbę Dyscyplinarną. To za sprawą procedury zawartej w grudniowej ustawie, która ma zakończyć się przez zamrożoną izbą.

Fantastycznie! Zupełnie jak w pałacu królowej śniegu. W przeciwnym razie - dzienne razy po sakwie.

Zastanawia mnie o jakim nadrzędnym prawie unijnym mówi królowa Katarina, tym takim, co by zabraniało formowania Izby Dyscyplinarnej. Czy tak sobie ogólnikuje, jak na królową przystało, podstępnie wplątana, niczym trujący bluszcz w niewinny akapit artykułu TVP?

Faktem jest, co następuje. TSUE mówi - SN ma rozsądzić. SN orzekł, że ID nie jest wystarczająco niezależna, aby rozsądzać kwestie przejścia sędziów w stan spoczynku. Według SN - ID nie jest sądem. Co do tego, w sposób bezpośredni, ma nadrzędność prawa unijnego nad państwowym?

On the other hand - co by musiało się wydarzyć, aby ID stała się sądem?

To proste. Sąd Najwyższy powinien stwierdzić, że izba jest sądem. Pytanie problematyczne brzmi: skoro pałac orzeka co jest komnatą, a komnata jest częścią pałacu, to czy komnata może orzekać co jest komnatą w pałacu?

Cóż, królowa Katarina twierdzi, że nie ma takiego bicia - jak już SN orzekł, że komnata nie jest sądem, a zagranica - że komnata zostaje zamrożona, to mrożonka nie może się rozmrozić, ponieważ to by było prowokacyjne. Niczym królowa bez szlafroku.

Skąd w tej sytuacji chętka na potężne uderzenia po sakwie? Czyż nie dlatego, że królowa jest naga?

Od kiedy prawo unijne tego zabrania? 

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka