lorem ipsum
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
4 obserwujących
23 notki
33k odsłony
78 odsłon

14. 10. 19 po wyborach parlamentarnych

Wykop Skomentuj1

Absolutny spokój.

Państwo dobrobytu, które chce budować partia rządząca w tej kadencji, da o sobie poznać nie szybciej niż za dekadę.

Analizy publicystyczne pomijają sprawy socjalne, warunki w jakich żyją obywatele w danych ośrodkach miejskich, zwłaszcza warunki kohabitacji. To dziwne, zważywszy na fakt, że głównymi tematami kampanii, od lat, są sprawy dotyczące wolności osobistej, modelu współżycia, dotyczące najmniejszych komórek społecznych.

Kształt preferencji politycznych jest z tym silnie związany, oczywiście w połączeniu z argumentem ekonomicznym i nie można uprawiać skutecznej polityki bez gruntownej analizy tych warunków dnia dzisiejszego oraz perspektyw ich zmiany, w zależności od konkretnego ośrodka. Nie można przykładać takiej samej miary do ośrodków drastycznie się różniących, czy to dominującym modelem charakteru gospodarstwa domowego, czy też kierunkiem jego utrzymywania, zważywszy na skład i charakter danej komórki społecznej.

Zastanawia mnie, jak w tych kategoriach, przez partię rządzącą rozumiana jest rodzina, o której tak często mowa. Czy jest to komórka zawierająca trzy pokolenia, od dziadka do wnuczka, czy jest to komórka funkcjonująca w ramach jednego gospodarstwa domowego. Zapewne tak. Czy w tej rodzinie dziadek pracuje, czy ma rentę, czy córka zarabia więcej od męża, a może wnuczek utrzymuje całość. Czy rodziną jest para, w której mężczyzna utrzymuje kobietę i dzieli mieszkanie pełnoletnim potomkom. Bądź we wszelkich różnych, innych wariantach. Zapewne również. 

Jako jakiego typu rodzina rozumiany jest elektorat wyborczy, czy partie swój przekaz i program mają dostosowany, odmienny dla różnych pokoleń, czy też różne generacje muszą akceptować tylko i wyłącznie dany przekaz, choćby był przez różnice pokoleniowe nieprzyswajalny?

Pytanie z pewnością jest "pokoleniowo niepoprawne", bowiem nieznane jest takie, żyjące, pokolenie działaczy politycznych, którzy traktowaliby elektorat jak własną rodzinę.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo