Holistyczne widzenie świata
Uchwyć ukryte dla oczu.
24 obserwujących
5644 notki
267k odsłon
  24   0

Kapłanka przeznaczenia. Listy. Dobro i Zło


Zadaliście mi ważne pytanie Poszukujący Prawdy, chcecie wiedzieć, co jest Dobre i skąd bierze się Zło? Odpowiedzi szukajcie w swoim sercu. Ja w swoim znalazłam taką: to jest Dobre, co łagodzi cierpienie. Dlatego radość jest Dobra, bo wypiera negatywne emocje. Współczucie jest dobre, bo kreuje przestrzeń łagodności, w której możemy rozkwitać pełnią swojego potencjału. Miłość jest dobra, bo jest aktywną troską.

Miłość i pociąg do Zła nie mogą współistnieć. Ktoś, kto czyni sercem Zło, nie potrafi kochać. Zło ma trzy źródła: jednym są nasze słabości, drugim zdegenerowany egoizm dbający o nasze interesy kosztem innych, trzecim przymus. Egoizm jest niezbędny do przetrwania, w obecności szacunku dla potrzeb innych jest dobrym zjawiskiem. Łatwo się degeneruje w obecności chciwości i złośliwości. Człowiek dobry musi być silny, aby nie być wykorzystywanym.

Dzieci Codzienności pracujcie nad swoim egoizmem, potrzebujecie stworzyć dystans, który pozwoli wam krytycznie patrzeć na swoje decyzje. Nie jesteście samotną wyspą, jesteście zależni. Zależność wymaga rezygnacji i szukania wspólnie aprobowanych rozwiązań. Nie wszyscy muszą być altruistami, wystarczy sprawiedliwa wymiana, aby dobrobyt społeczności nie był narażony na choroby. Szanujcie wrażliwych, to oni ujawniają piękno. Będziecie aniołami sukcesu, jeśli sukces powiążecie z dobrobytem Gai, Żyjącej Planety. Egoiści sukces uzależniają od realizacji chorych ambicji w strumieniu swawoli. Wolność nie jest swawolą. Wolność jest realizacją dojrzałego Ego, które wybiera odpowiedzialnie.

Zło jest domeną emocjonalnych ślepców, którzy dążąc do realizacji swoich celów ranią innych. Jeśli nie masz empatii, pytaj, przewiduj szkody. Tylko głupota jest totalnie ślepa. Nawet głupiec może nie czynić szkód, gdy słucha mądrzejszych. Mądrzy ludzie dzielą się mądrością za darmo, wiedząc, że w świecie mądrych decyzji lepiej się żyje. Otoczcie się przyjaciółmi, którzy potrafią wam mówić prawdę w taktowny sposób, będziecie mogli poprawiać błędy bez szkody dla swojej samooceny.

Nieuświadamianym źródłem Zła jest brak szacunku. Dzieci Niebieskiej Planety szacunek nie jest nagrodą, jest niezbywalnym prawem do zaspokajania uzasadnionych potrzeb. Każdy ma prawo do wartościowego życia. Szanujcie innych nie za ich dokonania, za to można podziwiać, szanujcie za dar życia, który każdy w sobie nosi. Idźcie w świat czyniąc Dobro.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale