Holistyczne widzenie świata
Uchwyć ukryte dla oczu.
24 obserwujących
5628 notek
266k odsłon
  18   0

Kapłanka przeznaczenia. Listy. Absolut


Szukający Prawdy nie piszę o Bogu, piszę o Absolucie z pozycji agnostyka. Absolut jest zjawiskiem, które umyka poznaniu. Może to jest idealna Miłość, działające Współczucie, zbiorowy Umysł, albo Obcy, stojący na wyższym poziomie rozwoju, którzy chcą błądzących ludzi zaprowadzić do krainy szczęśliwości. Nie wiemy.

Kiedy przekraczamy granice JA otwieramy się na kontakt z Absolutem i możemy czerpać z wyższej mądrości.

Urodzeni sceptycy, jesteśmy zniewoleni przez JA, patrzymy na wszystko przez pryzmat JA. Otwarcie się na Absolut zmienia perspektywę postrzegania, odkrywamy, że środowisko jest dopełniającą się całością. Zauważamy, że jesteśmy kroplą w oceanie Życia, kroplą która może zatruć ocean.

Otwarci na zmianę niesiecie na swoich barkach odpowiedzialność za dobrą przyszłość.

Medytacja Absolutu jest drogą poznania. Zadawajcie pytania na drodze do Prawdy, wątpcie w napotykane teorie, mówcie - sprawdzam, odkrywajcie słabe punkty głoszonych opinii.

Nie ustawajcie w poszukiwaniach. Być może Absolut tworzą poszukujący, chmurę myśli, która kształtuje się zgodnie z najwyższym porządkiem, opartą na fundamentach Współczucia.

Dlaczego podkreślam konieczność obecności Współczucia w poznaniu? Odpowiedź nie jest oczywista. Oceniamy to, co napotykamy, to mechanizm ewolucyjny, który pomaga podejmować decyzje. Współczucie uwalnia umysł z oceniania, otwierając go na różnorodność. Umysł zablokowany mija się z Prawdą, tworzy opinie zgodnie z aktywnymi treściami, zamyka nas w bańkach poznawczych.

Boga zawłaszczyły religie i tam go pozostawmy. Absolut jest wolny do badania, wolny od nakazów religijnych hierarchów, którzy głoszą swoją wersję obrazu prawdy. Absolut możemy w wolności myśli, w wolności szukania, w wolności kreacji badać, nie narażając się na ostracyzm różnych środowisk. Poznanie jest ponad podziałami, religie dzielą. Problemem religii jest wierność tradycji. Religie powstały w specyficznych kulturach, na określonym poziomie rozwoju tych kultur, przekaz miał być zrozumiany przez ówczesnych ludzi. Jako społeczeństwo rozwinęliśmy się, kultura ewoluowała, wiedza rozrosła się niosąc odpowiedzi na fundamentalne pytania, a religie pozostały wierne tradycji. Dlatego Poszukujący badajcie Absolut nieuwikłany w religie.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale