Pre-Iliryjczyk
Odi profanum vulgus et citera..
1 obserwujący
43 notki
9372 odsłony
  250   0

Jerzy Targalski..In Memoriam..jego ostatni komentarz z 1.09 1021

Vibeke Hovgaard
Vibeke Hovgaard

.." Polska Solidarnosc i Wspolnota zniszczona przez bezpiekę i Socjalistyczną Inteligencję."..

Odszedl z tego Swiata Jerzy Targalski..Czlowiek z barwna przeszloscia..

Grzesznik , ktory odwrocil sie od zrodel swojego grzechu z przeszlosci i pokochal Polske ..Patriota i Pragmatyk..

Czesto scieralem sie z nim co do ocen wspolczesnej Polskiej rzeczywistosci..

Posiadalismy jednak  jedna wspolna opnie..a mianowicie ,ze wspolczesni Polacy en mass to tchorzliwi ludzie z przetraconym przez PRL kregoslupem..Tym duchowym jak i intelektualnym oraz etyczno-moralnym..

Nazywalismy ich :  " Magdalenkowi intelektualisci" czy " okraglo-stolowi patrioci"..

Ostatnia polityczna opinia, ktora trafnie  podsumowal kim sa wspolczesni Polacy  z 1 09.2021 roku byla jednoczesnie jego politycznym ,( a jakze trafnym )   testamentem.., Spoczywaj w Pokoju z Chrystusem Jurku i niech ci Swiatlosc Wiekuista towarzyszy w twoim nowym Zyciu..Przyjaciel Goral ..

Testament polityczny Jerzego Targalskiego

.."Postawiono tezę, iż państwu polskiemu potrzebna jest nowa inteligencja, która zajmie miejsce obecnej, wyrosłej z socjalizmu i przyzwyczajonej do zadaniowania z zewnątrz. Nie jest to teza odkrywcza, gdyż wszyscy rozumieją, że obecne elity nadają się jedynie do wymiany, a najlepiej do tiurmy z racji magdalenkowatego pochodzenia. Problem podstawowy polega na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak nową merytokratyczną elitę, wyłonić. Droga odgórna jest wykluczona, gdyż złodzieje, kłamcy, niedojdy i tchórze jak obecnie mogliby wynajdywać i ułatwiać karierę jeszcze większym geszefciarzom, oszustom, patałachom i tchórzom, ponieważ inaczej nowi stanowiliby konkurencję dla starych. Na tym polega zasada selekcji negatywnej powszechnie u nas obowiązująca.

Autentyczne elity wyłaniają się oddolnie w wyniku wstrząsu, który pcha ludzi do działania. Tak było, gdy powstawała Solidarność. Tworząca się wówczas elita została zniszczona przez bezpiekę i Socjalistyczną Inteligencję. Co mogłoby być takim wstrząsem uruchamiającym w wyniku buntu proces elitotwórczy? Kiedyś myślałem, że dopiero likwidacja państwa polskiego, kiedy Niemcy działając jako Unia, zlikwidują resztki suwerenności i przekształcą Polskę w krainę geograficzną, spowoduje masowy protest. Dziś sądzę, że likwidacja Polski zostanie, podobnie jak w 1795 roku, przyjęta z ulgą i zadowoleniem przez mieszkańców, jak kiedyś przez większość szlachty. Jedni będą cieszyli się, że wreszcie Polski nie ma, a inni będą się łudzili, że wraz z nią znikną patologie. Nielicznych buntowników internuje się na kwarantannie, aż zmądrzeją. Nie widzę obecnie żadnego powodu, który wywołałby elitotwórczy bunt.

Nie jesteśmy już dawnym narodem, ale tworem zupełnie nowym."..

ps. Jurek uratowal mnie po moim powrocie do Polski przed politycznym przesladowniem Zywieckiej Prokuratory i Lokalnej Sekty za obnazanie korupcji w " gospodarowaniem" i " sprzedaza" 120 milionow wartosci , nieruchomosci nalezacej do Panstwa i  kontrolowanej przez nich..Byl i jest to  ( co jeszcze z niego pozostalo) Terminal Graniczny w Zwardoniu..Woj. Slask..

Zostal przez nich wezwany przed 7 laty z zadaniem ujawnienia zrodla swoich infirmacji.Pokazal im srodkowy palec w gore..

Ta lokalna sekta nie mogla mu nic zrobic bowiem Jurek mial lepsze umocowania w Warszawie..

Przed paroma laty przekazal mi nazwiska ludzi z tej Sekty ,ktorzy probowali wtedy wsadzic mnie do wiezienia..


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale