1 obserwujący
40 notek
34k odsłony
146 odsłon

Lechowi Kaczyńskiemu należy się pomnik za dwa niezwykłe dokonania i basta.

Wykop Skomentuj7

Jak wiecie, kiedyś byłem wyborcą PiSu (dziś już nie). Pamiętam jak patrzyłem z zażenowaniem na walkę o samolot między kancelarią prezydenta a kancelarią premiera. Dzisiaj patrząc na to, można powiedzieć, że był to konkurs w sikaniu na odległość przez dwóch samców. Nikt na tym nie skorzystał.

Można narzekać na Lecha Kaczyńskiego i wyśmiewać się z jego niezliczonych wpadek ale też trzeba przyznać mu cześć tam, gdzie na tą cześć zasługuje. A zasługuje na cześć w dwóch sprawach.

Patrząc z perspektywy 11 lat, zorganizowanie kilku prezydentów na wylot do Tbilisi był czynem godnym męża stanu. Tu nie ma co dyskutować. Żaden "światowy" przywódca nie ruszył tyłka a jeżeli już to dopiero po ośmieszeniu ich przez Lecha Kaczyńskiego i prezydentów i premierów, którzy z nim wylecieli do Tbilisi. Nie wiem czy to była zasługa doradców, czy decyzja samego Kaczyńskiego, ale historia zapamięta jego jako tego, który postawił się Rosjanom.

Drugim powodem na pomnik dla Lecha Kaczyńskiego jest historia ostatnich 9 lat, gdzie widać jak jego brat niszczy dyskusję i demokrację w Polsce. Media mówią, że Jarosław Kaczyński sterował swoim bratem, ale wydaje się, że to Lech Kaczyński temperował swojego brata. A temperować tak niezrównoważoną osobę jaką jest Jarosław Kaczyński jest rzeczą niemal niewykonalną. Lech Kaczyński jednak to robił i za to należy mu się pomnik.

Zupełnie inną sprawą jest robienie z Lecha Kaczyńskiego przywódcę na miarę Mieszka I czy jak to ostatnio określił Richard Czarnecki ... współczesnego Józefa Piłsudski.

Lech Kaczyński wiele traci na robieniu z niego bożka przez kapłanów PiS. Szkoda, bo myślę, że gdyby żył to by na to nie pozwolił.


image


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale