1 obserwujący
40 notek
33k odsłony
90 odsłon

MSZ odniosło się do białoruskich i rosyjskich protestów w sprawie zmian sądownictwa w Pols

Wykop Skomentuj

Ostatnie trzy lata przyzwyczaiły nas już do tego, że kraje UE i kraje stowarzyszone z UE, USA czy ONZ konsekwentnie krytykują PiS za niszczenie trójpodziału władzy w Polsce i uzależnienie władzy sądowniczej od rządzących.

Aby mieć pełny obraz krytycznych głosów na kontynencie europejskim, poseł Krzysztof Brejza zwrócił się do MSZ z zapytaniem, czy pozostałe dwa kraje Europy, mieszczące się w tzw mentalności wschodniej, czyli Rosja i Białoruś również krytykowali Polskę za zmiany, które PiS dokonuje w wymiarze sprawiedliwości.

Dzisiaj nadeszła odpowiedź z MSZ, z której wynika, że MSZ nie zanotował żadnych protestów w sprawie reformy sądownictwa ani w Rosji ani w Białorusi. Odnotowano jedynie pojedyncze komentarze, gdziekomentatorzy rosyjscy zaznaczali, iż reforma sądownictwa w Polsce prawdopodobnie pogorszy relacje między Polską a Unią Europejską.

Fajnych mamy sojuszników. Myślenie wschodnie to jednak atrybut PiSu i ich wyborców.image

image


A tymczasem dzisiaj pod osłoną nocy PiS uchwalił już 9 nowelizację SN, tym razem sankcjonującą wybór PiSowskich sędziów poprzez uniemożliwienie składania odwołań na ich wybór przez NEO-KRS do NSA. Co więcej, ustawa umarza wszystkie wcześniejsze już złożone odwołania do NSA w sprawie wyborów sędziów do SN, tym samym czyniąc ubiegłoroczne zapytanie prejudycjalne NSA do TSUE nieważne.

Oj boją się ci nasi wschodni myśliciele tego TSUE!

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale