Głos rozsądku w Twoim domu
O łaskę detoxu dla wciąż błądzących, prosimy Cię, Panie... bo w życiu, jak i w polityce, nie ma przypadków - są tylko znaki ... ale niestety - w dużej mierze - "oczy ich nadal nie widzą, a uszy nie słyszą..."
50 obserwujących
324 notki
426k odsłon
  399   0

Czego "równie dęta" pandemia nauczyła Szwedów 10 lat temu?

- = > Swińska grypa

imageSzwecja zamówiła wtedy 18 milionów szczepionek (dwie na osobę) leku Pandemrix koncernu Glaxosmithkline (GSK), z którym miała podpisaną umowę, jeszcze z roku 2007, uruchamianą automatycznie przy ogłoszeniu przez WHO stanu pandemii, ale szczegóły tej umowy to nadal pozostają tajne. Ale też wiadomo, że w czasie pandemii można stosować szczepionki bez zakończonych badań klinicznych.

Ale dzięki tej umowie to Szwecja czuła się wtedy całkowicie bezpieczna. A obowiązkowym – zarządzonym przez rząd szczepieniom – poddano wtedy 5,3 miliona ludzi (60% populacji).

Pytanie – czy firma farmaceutyczna może zawczasu wiedzieć jaka szczepionka będzie w przyszłości potrzebna???

Grupą priorytetową były wtedy dzieci i młodzież – i ponad 600 z nich padło w Szwecji ofiarą narkolepsji – chronicznej, dożywotniej  choroby neurologicznej przejawiającej się niekontrolowanymi zaburzeniami snu, co zostało uznane za największy skandal medyczny w najnowszej historii tego kraju.

image

Czym objawia się narkolepsja?
•    Senność w ciągu dnia. Ten objaw jest pierwszym, a czasami jedynym sygnałem choroby. Chorzy w czasie krótszym niż 5 minut zasypiają w sytuacjach, w których zawsze pozostajemy aktywni, np. podczas rozmowy z przełożonym. Senność waha się w ciągu dnia. Ustępuje po krótkiej drzemce, ale po pewnym czasie znów się nasila.
    Katapleksja. Objaw ten występuje tylko w narkolepsji. Są to spadki napięcia mięśniowego w sytuacjach emocjonalnych (np. śmiech, gniew). Wskutek zwiotczenia mięśni chorzy miękko osuwają się na ziemię. Przy niewielkim uszkodzeniu podwzgórza wiotczeją jedynie mięśnie twarzy, czego objawem są bełkotliwa mowa i opadanie żuchwy.
•    Halucynacje senne. Narkolepsja wiąże się z fazą snu REM, w której występują marzenia senne. U zdrowych osób poprzedza ją faza non-REM, głęboka i bez snów. Chorzy na narkolepsję, zasypiając, od razu wchodzą w świat bardzo realistycznych marzeń sennych, z reguły budzących lęk, które przypominają halucynacje.
•    Paraliż przysenny. Pojawia się podczas zasypiania albo tuż po obudzeniu. Nie można się poruszyć przez kilka lub kilkanaście sekund, bo ciało jest sparaliżowane tak jak podczas marzeń sennych, ale świadomość nie jest uśpiona.

Nie wiadomo, który składnik szczepionki powodował owe symptomy, ale podejrzewa się, że jej czynnik wspomagający (tzw. adiuvans) był po prostu za mocny, co w połączeniu z pewną kombinacją genetyczną u chorych prowadziło do choroby autoimmunologicznej przejawiającej się narkolepsją, która dziś jest chorobą nieuleczalną, ponieważ uszkodzeniu ulega układ nerwowy ofiary.

Ryzyko narkolepsji po tej szczepionce wzrastało aż 17 razy, w stosunku do osób niezaszczepionych.

image
Nowe przypadki narkolepsji w Szwecji

Moja żona, który pracuje jako pielęgniarka w szpitalu w Malmö i którą wtedy też extra zagoniono do wykonywania tych szczepień – opowiadała, że praktycznie żaden ze znanych jej lekarzy szpitalnych ani się nie dał zaszczepić, ani nie pozwolił szczepić swojej rodziny. My też oczywiście wymigaliśmy się od tego „dobrodziejstwa”, nie ponosząc żadnych konsekwencji.

Przypadków narkolepsji nieproporcjonalnie dużo wystąpiło na południu kraju – co tłumaczy się tym, że ludność tam musiała już być zainfekowana, gdy otrzymywała szczepionkę, ponieważ akcję szczepionkową rozpoczęto na północy kraju, stopniowo „idąc w dół kraju”.

Ale skoro „ci zainfekowani” na południu Szwecji w ogóle o tym nie wiedzieli ani nie mieli żadnych objawów tej świńskiej grypy…? Czy to wam czegoś nie przypomina?

Kiedyś „w ustroju słusznie minionym”  występowała - traktowana z należytą powagą oraz wspierana autorytem "nauki"  - tzw. „schizofrenia bezobjawowa”  - to czy na dzisiejszym etapie permanentnej "walki o pokój i lepszy świat"  nie przyszedł właśnie czas na „świńską grypę bezobjawową” (albo teraz na ledwie zauważalnego koronawirusa – bo 80% obecnie "nim zarażonych" to nic o tym nie wie, chyba że zostaną potraktowani z góry zainfekowanymi testami) …??? 

Patrz moja ostatnia notka.... - = > "Macie się bać, robaczki!!!" - wirus w realu i w naszych głowach

Władze szwedzkie w raporcie z roku 2013 oceniły, że te masowe szczepienia uratowały życie ca. 100 osobom, uchroniły ok. 215 osób przed koniecznością intensywnej opieki medycznej oraz zapobiegły 1750 hospitalizacjom na oddziałach zakaźnych.

Znając Szwecję - raport ten niewątpliwie również szczegółowo podawał zysk, jaki odniosło „społeczeństwo”  (bo tak tutejsze władze lubią odnosić się do siebie samych) zakupując te szczepionki i przymusowo podając je ludności. Ale tutejsze media to dobrze wiedzą, że wiedza o takich „drobiazgach”  ani nie leży w sferze zainteresowania opinii publicznej, ani w jej interesie – i ich po prostu nie publikują…

„Pandemia, której nie było” – to raport naukowy z Uniwersytetu w Goeteborgu, badający reakcję władz na to wyzwanie oraz adekwatność raportów medialnych na ten temat. W sumie media odnotowały kilkaset przypadków działań ubocznych tej szczepionki.

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale