Łaskę detoxu daj im, Panie.
Wedle utajnionej biblijnej Księgi Henocha, skrzydlaci bene ha Elohim (synowie Boga) przekazali ludziom wiedzę o kuciu mieczów i noży, o zaklęciach i ogrodnictwie, o odczynaniu uroków, o znakach na ziemi i słońcu, o cyklach księżycowych oraz o astrologii.
36 obserwujących
283 notki
367k odsłon
1535 odsłon

II tura: Andrzej Duda kontra Magdalena Ogórek?

Wykop Skomentuj15

Przed nami rok niespodziewanych zwrotów akcji przybliżających nieuchronny upadek III RP.

Dzisiaj „sondaże” głoszą zwycięstwo prezydenta Komorowskiego już w I turze, wbijając wyborcom do głowy „poparcie” rzędu 60-70%. A jak jest w realu?

  Prawica  (PIS + ziobryści + gowinowcy) 

od 32 do > 40%.

Lewica

15 - 20%

Centrum

kaktus mi wyrośnie, jeśli PO ma > 20%

PSL

 7 - 9% (ale "da się potroić", hehehe)

Głosy Protestu (Palikot + Korwin-Mikke)

4 - 6%?

Niezdecydowani

reszta wyborców

Palikot wysuwając np. Barbarę Nowacką mógłby „ugrać” dużo więcej, ale lansując dziś siebie samego...? Poza tym sądzę, że w tym roku „Głosów Protestu” może być więcej, niż zwykle, i do tego mogą głównie przypaść kandydatce lewicy.

Jakie są główne bolączki III RP, którym mogłaby zaradzić głowa kraju?

Uważam, że:

  • Trudny start młodych – praca + mieszkanie + dzieci => emigracja
  • Wrogie przedsiębiorczości Polaków prawo
  • Niska jakość klasy politycznej, głównie dbającej o  własny interes
  • Aparat państwowy po macoszemu traktujący Polską Rację Stanu, i do tego zbyt represyjny wobec obywateli albo po prostu obojętny na ich los

Najpoważniejszym wyzwaniem dla Polski, Polaków oraz Prezydenta 2015, będzie porównywalne z rokiem 1989 takie zniesienie barier prawnych & organizacyjnych, aby ponownie wyzwolić naszą energię.

Celem nowego przełomu tym razem powinno być dobro Polski i Polaków, a nie, jak poprzednio - interes pzpr-owskiej nomeklatury, zagranicznych banków, czy międzynarodowych grandziarzy.

Pisałem wcześniej:

  1. http://prognozydocenta.salon24.pl/262481,trzy-smiertelne-ciosy-upadek-iii-rp
  2. ttp://prognozydocenta.salon24.pl/278673,jak-rozmontowac-iii-rp
  3. http://prognozydocenta.salon24.pl/308587,jak-panstwu-podoba-sie-socjalizm-z-ludzka-twarza

a ostatnio próbowałem podyskutować o krokach zaradczych: http://prognozydocenta.salon24.pl/626742,czas-zreformowac-kraj-21-postulatow-na-xxi-wiek

O ile wiem, to program kandydata Prawicy jeszcze nie został ogłoszony, ale kandydatka Lewicy już przedstawiła zręby swych reformatorskich zamiarów.

Byłem mile zaskoczony, słysząc zapowiedzi powołania komisji kodyfikacyjnej, by "napisać prawo od nowa", obniżenia podatków, zorganizowania Gwardii Narodowej (dawny pomysł min. Szeremietewa), pomocy dla młodych przedsiębiorców, dofinansowania wywiadu i "przeorientowania" dyplomacji.

Oby tylko ta „reorientacja” nie oznaczała powrotu pod kremlowską "kryszę".  Bo na to zgody nie ma i być nie może...

Ten kandydat, który jasno będzie kontestował III RP, odcinając się  jej od grzechów  i zaniechań – będzie mógł w tym roku liczyć na poparcie większe, niż by wynikało z dotychczasowej arytmetyki wyborczej.

Myślę, że ani Bronisław Komorowski, ani PO - jako symbole chylącej się do upadku III RP oraz ucieleśnienie jej „wartości”, nie będą mieli lekko w tym roku.

Oprócz deklaracji wyborczych liczy się też kwestia ich późniejszej realizacji, bo duchem kampanii wyborczych jest przecież hasło: „Nikt wam tyle nie da, ile ja wam obiecam”.

Kto z kandydatów robi więc dziś najbardziej wiarygodne wrażenie? A jak będzie w maju?

P.S. Gwoli przestrogi:

„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Izwienitie gaspadin pałkownik, bo choć to wasi ludzie co cztery lata "robią" przy polskich wyborach, ale wcześniej to maiji rebiata urabiają ich sondażami!”

A przecież my Polacy nie oczekujemy żadnych szczególnych przywilejów ani jakiegoś specjalnego traktowania - nam wystarczy równość szans - po prostu chcemy, aby nam już dłużej nie przeszkadzano...

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale