Blog
Rychły detox racz im dać Panie
Docent zza morza
Docent zza morza Lubię rozgryzać znaki czasu;-)
38 obserwujących 272 notki 357101 odsłon
Docent zza morza, 19 stycznia 2015 r.

II tura: Andrzej Duda kontra Magdalena Ogórek?

Przed nami rok niespodziewanych zwrotów akcji przybliżających nieuchronny upadek III RP.

Dzisiaj „sondaże” głoszą zwycięstwo prezydenta Komorowskiego już w I turze, wbijając wyborcom do głowy „poparcie” rzędu 60-70%. A jak jest w realu?

  Prawica  (PIS + ziobryści + gowinowcy) 

od 32 do > 40%.

Lewica

15 - 20%

Centrum

kaktus mi wyrośnie, jeśli PO ma > 20%

PSL

 7 - 9% (ale "da się potroić", hehehe)

Głosy Protestu (Palikot + Korwin-Mikke)

4 - 6%?

Niezdecydowani

reszta wyborców

Palikot wysuwając np. Barbarę Nowacką mógłby „ugrać” dużo więcej, ale lansując dziś siebie samego...? Poza tym sądzę, że w tym roku „Głosów Protestu” może być więcej, niż zwykle, i do tego mogą głównie przypaść kandydatce lewicy.

Jakie są główne bolączki III RP, którym mogłaby zaradzić głowa kraju?

Uważam, że:

  • Trudny start młodych – praca + mieszkanie + dzieci => emigracja
  • Wrogie przedsiębiorczości Polaków prawo
  • Niska jakość klasy politycznej, głównie dbającej o  własny interes
  • Aparat państwowy po macoszemu traktujący Polską Rację Stanu, i do tego zbyt represyjny wobec obywateli albo po prostu obojętny na ich los

Najpoważniejszym wyzwaniem dla Polski, Polaków oraz Prezydenta 2015, będzie porównywalne z rokiem 1989 takie zniesienie barier prawnych & organizacyjnych, aby ponownie wyzwolić naszą energię.

Celem nowego przełomu tym razem powinno być dobro Polski i Polaków, a nie, jak poprzednio - interes pzpr-owskiej nomeklatury, zagranicznych banków, czy międzynarodowych grandziarzy.

Pisałem wcześniej:

  1. http://prognozydocenta.salon24.pl/262481,trzy-smiertelne-ciosy-upadek-iii-rp
  2. ttp://prognozydocenta.salon24.pl/278673,jak-rozmontowac-iii-rp
  3. http://prognozydocenta.salon24.pl/308587,jak-panstwu-podoba-sie-socjalizm-z-ludzka-twarza

a ostatnio próbowałem podyskutować o krokach zaradczych: http://prognozydocenta.salon24.pl/626742,czas-zreformowac-kraj-21-postulatow-na-xxi-wiek

O ile wiem, to program kandydata Prawicy jeszcze nie został ogłoszony, ale kandydatka Lewicy już przedstawiła zręby swych reformatorskich zamiarów.

Byłem mile zaskoczony, słysząc zapowiedzi powołania komisji kodyfikacyjnej, by "napisać prawo od nowa", obniżenia podatków, zorganizowania Gwardii Narodowej (dawny pomysł min. Szeremietewa), pomocy dla młodych przedsiębiorców, dofinansowania wywiadu i "przeorientowania" dyplomacji.

Oby tylko ta „reorientacja” nie oznaczała powrotu pod kremlowską "kryszę".  Bo na to zgody nie ma i być nie może...

Ten kandydat, który jasno będzie kontestował III RP, odcinając się  jej od grzechów  i zaniechań – będzie mógł w tym roku liczyć na poparcie większe, niż by wynikało z dotychczasowej arytmetyki wyborczej.

Myślę, że ani Bronisław Komorowski, ani PO - jako symbole chylącej się do upadku III RP oraz ucieleśnienie jej „wartości”, nie będą mieli lekko w tym roku.

Oprócz deklaracji wyborczych liczy się też kwestia ich późniejszej realizacji, bo duchem kampanii wyborczych jest przecież hasło: „Nikt wam tyle nie da, ile ja wam obiecam”.

Kto z kandydatów robi więc dziś najbardziej wiarygodne wrażenie? A jak będzie w maju?

P.S. Gwoli przestrogi:

„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Izwienitie gaspadin pałkownik, bo choć to wasi ludzie co cztery lata "robią" przy polskich wyborach, ale wcześniej to maiji rebiata urabiają ich sondażami!”

A przecież my Polacy nie oczekujemy żadnych szczególnych przywilejów ani jakiegoś specjalnego traktowania - nam wystarczy równość szans - po prostu chcemy, aby nam już dłużej nie przeszkadzano...

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • ta sprawa - jak zawsze ma drugie dno - założenie, że informacje "zaprzyjaźnionych redakcji2...
  • @jan.grzeszczak Widać jedno - totalni und "zaprzyjaźnione redakcje" postawili na totalne ...
  • @Dariusz123 I dlatego proponuję konsekwentnie używać określenia "Afera spółki Czarnecki...

Tematy w dziale