Blog
Niedługo kres "Magdalenki"...
Docent zza morza
Docent zza morza Opieram się na znakach czasu
37 obserwujących 256 notek 344111 odsłon
Docent zza morza, 12 maja 2016 r.

Jesień kolejnym etapem agonii ”Magdalenki”

III RP bardzo brzydko odchodzi – histerycznie miotając kalumnie na rząd dobrej zmiany - i nadal próbuje maksymalnie szKODzić Polsce i Polakom, byleby ”dalej było, jak było”.

A jak było dotąd – to z grubsza poznaliśmy z audytu ośmioletnich dokonań PO - PSL.

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

Ale jakie będą konsekwencje przedstawionych w sejmie ustaleń?

  • Ilu spośród aferzystów i złodzieji zostanie teraz ”puszczonych w skarpetkach”?
  • Ilu stanie przed sądem – ilu spośród nich pójdzie za kratki?
  • Ilu w sumie zostanie - ”tak, na serio”  - rozliczonych?

Polecam niedawny tekst o potencjalnych zakulisowach uwikłaniach polityków PIS-u - http://bezdekretu.blogspot.se/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#comment-form

Niewątpliwie zakulisowe targi miały i dalej mają miejsce i niewątpliwie aktyw PIS-u kilkukrotnie usiłowano zastraszyć na śmierć - pisałem o tym tutaj - http://prognozydocenta.salon24.pl/620161,pis-mnie-znowu-zdenerwowal i tutaj http://prognozydocenta.salon24.pl/604612,pis-skutecznie-zastraszono-usmiercajac-nam-resztki-demokracji – i niewątpliwie Jarosław Kaczyński zawdzięcza życie tylko szczęśliwemu zbiegowi okoliczności (czyli rezygnacji w ostatniej chwili z wylotu do Smoleńska, ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia chorej Matki).

Wydaje się też, że opozycja może mieć częściową rację przypisując rządowi działanie w odpowiedzi na ostatnie demonstracje – bo audyt ten powinien zostać nam przedstawiony d-a-a-a-a-wno temu – i już wtedy dotychczasowym oraz "nowoczesnym" szKODnikom zabrakłoby paliwa...

Ale biorąc pod uwagę zakulisowe targi i przetargi...

Na szczęście rewolucyjny i nieodwracalny bieg polskich wydarzeń żyje własnym życiem, niewiele sobie robiąc z tajnych ustaleń i sekretnych ”dagaworów”.

I dlatego nadchodząca jesień – najprawdopodobniej okres wrzesień / październik – zada ”magdalence” kolejny cios, porównywalny z wiosną 2015 oraz zimą 2015/16.

Tamte prognozy znajdą koledzy tutaj -  http://prognozydocenta.salon24.pl/634519,wiosna-kolejnym-etapem-upadku-iii-rp

Może już wtedy uda się odejść od fundamentu "magdalenki", skutkującego hucparskim poczuciem bezkarności i zgoła bizantyjskim rozpasaniem aferzystów:

”my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych”?

Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński trafnie odczytuje nastroje społeczne – bo niedawna zapowiedź zmiany konstytucji oraz ponaglenie rządu do przyśpieszenia reform plus ujawnienie ministerialnych audytów dobrze wpisują się w oczekiwania społeczne – bo jak najszybciej trzeba zmienić szKODliwe dla Polski i Polaków reguły gry oraz przykładnie rozliczyć dotychczasowych szKODników.

A zakulisowym macherom teraz trudniej będzie wpychać z powrotem do butelki po raz kolejny wypuszczonego dżina polskości – bo JarKacz chyba znowu całkiem nieoczekiwanie  ”ugryzł żubra w d...”  ;-)

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

P.S. Wnikliwym polecam zestawienie ponad 2.5 tysiąca afer PO, cierpliwie przez lata katalogowanych przez kolegę "MarkD" - http://markd.pl/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oj, koledzy, koledzy... Tak tu sobie zamaszyście dyskutujecie o wadze spraw religijnych, a tu...
  • @fgb Masz dzieci? A finansując ich rozwój, to masz wydatki, czy inwestujesz?
  • @bob24 Dzięki za dobre słowo, .

Tematy w dziale