Blog
..to i piszę teraz, jak jest..
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
36 obserwujących 230 notek 322842 odsłony
Docent zza morza, 12 maja 2016 r.

Jesień kolejnym etapem agonii ”Magdalenki”

III RP bardzo brzydko odchodzi – histerycznie miotając kalumnie na rząd dobrej zmiany - i nadal próbuje maksymalnie szKODzić Polsce i Polakom, byleby ”dalej było, jak było”.

A jak było dotąd – to z grubsza poznaliśmy z audytu ośmioletnich dokonań PO - PSL.

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

Ale jakie będą konsekwencje przedstawionych w sejmie ustaleń?

  • Ilu spośród aferzystów i złodzieji zostanie teraz ”puszczonych w skarpetkach”?
  • Ilu stanie przed sądem – ilu spośród nich pójdzie za kratki?
  • Ilu w sumie zostanie - ”tak, na serio”  - rozliczonych?

Polecam niedawny tekst o potencjalnych zakulisowach uwikłaniach polityków PIS-u - http://bezdekretu.blogspot.se/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#comment-form

Niewątpliwie zakulisowe targi miały i dalej mają miejsce i niewątpliwie aktyw PIS-u kilkukrotnie usiłowano zastraszyć na śmierć - pisałem o tym tutaj - http://prognozydocenta.salon24.pl/620161,pis-mnie-znowu-zdenerwowal i tutaj http://prognozydocenta.salon24.pl/604612,pis-skutecznie-zastraszono-usmiercajac-nam-resztki-demokracji – i niewątpliwie Jarosław Kaczyński zawdzięcza życie tylko szczęśliwemu zbiegowi okoliczności (czyli rezygnacji w ostatniej chwili z wylotu do Smoleńska, ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia chorej Matki).

Wydaje się też, że opozycja może mieć częściową rację przypisując rządowi działanie w odpowiedzi na ostatnie demonstracje – bo audyt ten powinien zostać nam przedstawiony d-a-a-a-a-wno temu – i już wtedy dotychczasowym oraz "nowoczesnym" szKODnikom zabrakłoby paliwa...

Ale biorąc pod uwagę zakulisowe targi i przetargi...

Na szczęście rewolucyjny i nieodwracalny bieg polskich wydarzeń żyje własnym życiem, niewiele sobie robiąc z tajnych ustaleń i sekretnych ”dagaworów”.

I dlatego nadchodząca jesień – najprawdopodobniej okres wrzesień / październik – zada ”magdalence” kolejny cios, porównywalny z wiosną 2015 oraz zimą 2015/16.

Tamte prognozy znajdą koledzy tutaj -  http://prognozydocenta.salon24.pl/634519,wiosna-kolejnym-etapem-upadku-iii-rp

Może już wtedy uda się odejść od fundamentu "magdalenki", skutkującego hucparskim poczuciem bezkarności i zgoła bizantyjskim rozpasaniem aferzystów:

”my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych”?

Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński trafnie odczytuje nastroje społeczne – bo niedawna zapowiedź zmiany konstytucji oraz ponaglenie rządu do przyśpieszenia reform plus ujawnienie ministerialnych audytów dobrze wpisują się w oczekiwania społeczne – bo jak najszybciej trzeba zmienić szKODliwe dla Polski i Polaków reguły gry oraz przykładnie rozliczyć dotychczasowych szKODników.

A zakulisowym macherom teraz trudniej będzie wpychać z powrotem do butelki po raz kolejny wypuszczonego dżina polskości – bo JarKacz chyba znowu całkiem nieoczekiwanie  ”ugryzł żubra w d...”  ;-)

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

P.S. Wnikliwym polecam zestawienie ponad 2.5 tysiąca afer PO, cierpliwie przez lata katalogowanych przez kolegę "MarkD" - http://markd.pl/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Fajnie jest obserwować szamotaninę ludzi nie wiedzących co robią i pogrążających coraz...
  • Popieram - b. trafna uwaga.
  • Rozwalają mnie te pełne utajonej radości pohukiwania, że komisarz Timmermans upokarza...

Tematy w dziale