Blog
Niedługo kres "Magdalenki"...
Docent zza morza
Docent zza morza Opieram się na znakach czasu
37 obserwujących 256 notek 344080 odsłon
Docent zza morza, 18 maja 2016 r.

”Folwark zwierzęcy” Brukseli

Portal niezalezna.pl kpiąco wysyła szKODników do Londynu, http://niezalezna.pl/80534-kijowski-na-ratunek-do-londynu-rzad-przejmie-bbc-i-przywroci-abonament, bo tamtejszy rząd planuje wprowadzić nowe regulacje wobec BBC (m.in. wybór członków zarządu przez min. kultury), które są niemalże kopią ”pisowskich” ustaw medialnych, które zostały u nas napiętnowane jako ”zamach na media” i ”naruszenie zasad demokracji” - http://www.parlamentarny.pl/wydarzenia/po-oskarza-pis-o-zamach-na-media-partia-przedstawia-projekt-ustawy-medialnej,6898.html

Piętnowanie hipokryzji szKODników jest oczywiście zadaniem lekkim, łatwym i przyjemnym, bo sami niemalże codziennie niemiłosiernie POdkładają się na tym polu, lekce sobie ważąc biblijną przypowieść o źdźble i belce w oku...

Ale wspomniany artykuł beztrosko prześlizguje się nad dużo poważniejszym problemem, jakim jest INSTYTUCJONALNA HIPOKRYZJA oraz PODWOJNE STANDARTY świata zachodniego.

Bo nadal to, co uchodzi na sucho ”pełnym demokracjom” - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_demokracji – jest piętnowane z ogniem w oczach w odniesieniu do ”demokracji wadliwych” - takich jak Polska, Węgry, czy Słowacja.

Unijny ”Folwark zwierzęcy”

Gdy Węgry w obliczu masowej migracji zaczęły na serio kontrolować swoje granice, to zostały napiętnowane przez zgodny chór medialny jako ”faszyści”, którzy "nie przestrzegają wartości unijnych". Gdy w końcu podobnie postąpiła Austria – to te same media nabrały wody w usta. Bo w ”unii równych państw”  jednym wyraźnie wolno więcej, a innym wolno dużo mniej...

Gdy Niemcy i Francja solidarnie na samym początku w roku 2003 złamały kryteria dyscypliny fiskalnej strefy euro, to przyjęto to ”ze zrozumieniem” - mimo olbrzymiego i negatywnego wpływu tych decyzji na całą strefę. Ale gdy takiego przewinienia dopuszcza się któryś z krajów peryferyjnych – to podnoszone jest wielkie larum i sypią się dotkliwe kary.

A Francja to chyba nadal ma większy deficyt budżetowy, niż to dopuszczają kryteria z Maastricht – i co? I nic...  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1246407,Francja-wpadla-w-spirale-zadluzenia-Rekordowy-deficyt-budzetowy

Unijny ”Folwark zwierzęcy”

Migracja ostatnich lat wystawiła wielu rodaków na kontakt z masą uprzedzeń i fałszywych wyobrażeń na nasz temat wśród zachodnioeuropejskich tubylców. Jakże często napotykaliśmy mur ignorancji połączonej z arogancją ludzi przekonanych o swej misji cywilizacyjnej wobec ludów "prymitywniejszych", czyli niżej stojących na drabinie rozwoju.

I nie ma co się oszukiwać, że takie postawy przejawiają głównie ludzie prości i niedostatecznie wykształceni, jak to się usiłuje tłumaczyć. BŁAD – tacy ludzie po prostu nie umieją (a pewnie i nie chcą) ukrywać swych przekonań w stosunku do nas (oraz ludzi z innych byłych ”demoludów”).

Ale takie same uprzedzenia pokutują wśród tamtejszych elit – pamiętacie pouczenia o ”zmarnowanej okazj, by siedzieć cicho”?

Pomimo kurtuazyjnie prawionych nam frazesów, mało kto traktuje nas poważnie i podmiotowo. Dziś wyznaczono nam rolę rynku zbytu, rezerwuaru taniej siły roboczej i posłusznego klienta - w co tak ładnie wpisywała się postawa poprzedniej - wychwalanej w Brukseli i Berlinie - koalicji.

Stąd irytacja i ataki furii, gdy rząd Zjednoczonej Prawicy - wzorem Wiktora Orbana - po prostu domaga się od partnerów zachodnich przestrzegania w stosunku do nas zasad, które od dawna obowiązują członków tamtejszego klubu...

I stąd biorą się uwagi - takich ludzi, jak celebryta do wynajęcia Bono, czy Bill Clinton - o Polsce i Węgrach jako przykładach ”hipernacjonalizmu, autorytaryzmu oraz gwałcenia pryncypiów wolnego świata”.

Ludzi ci nigdy by sobie nie pozwolili na krytykę ”państw starej unii” za podobne ”przewinienia” i rozwiązania - http://wpolityce.pl/polityka/292084-brzmi-znajomo-niemiecki-faz-ostro-krytykuje-sedziokracje-i-tk-w-karlsruhe-sedziowie-to-trzecia-a-nie-pierwsza-wladza-pierwsza-jest-narod

Bo hierachia dziobania jest przecież bardzo ściśle określona...

Unijny ”Folwark zwierzęcy”

A w Polsce do tego wyraźnie i bezczelnie mówi się rządowi, że wolno mu mniej, niż innym formacjom - http://wyborcza.pl/1,75398,19253415,kwasniewski-do-pis-przyjmijcie-zasade-ze-wam-mniej-wolno.html

A co poniektóre instytucje unijne, takie jak Komisja Wenecka, to przecież zostały specjalnie powołane, by dyscyplinować kraje Europy Wschodniej i patrzeć nam na ręce – co polega na wydawaniu opinii prawnych dotyczących projektów aktów prawnych przygotowanych przez poszczególne państwa lub aktów prawnych, które już obowiązują - a kontrolę tę okraszono frazesami w rodzaju ”zapewnianie demokratycznego i sprawnego funkcjonowania instytucji demokratycznych oraz ochrona praw człowieka”.

O faktycznych priorytetach oraz ideologii Komisji Weneckiej patrz -  http://wpolityce.pl/polityka/284363-demokratyczne-standardy-prawne-wedlug-komisji-weneckiej

I dlatego brytyjskie rozwiązania wobec BBC będą stawiane za wzór reszcie świata, podczas gdy ten sam świat jednym głosem będzie piętnował niemalże identyczne rozwiązania zaproponowane w Polsce.

I dlatego żaden KOD nie pofatyguje się do Londynu, by tam zaprotestować przeciwko szykowanemu ”zamachowi na demokrację”... bo nie po to Soros zainwestował w jego działalność 150 milionów złotych. ;-)

Unijny ”Folwark zwierzęcy”

A tak naprawdę to niezbyt wiele zmieniło się w głowach elit zachodnich od czasu rozbiorów, gdy Prusacy uzasadniali swój udział w tym zbójeckim przedsięwzięciu misją ”ucywilizowania nadwiślańskich Irokezów”... a lordowie angielscy wzruszali ramionami, uważając, że cywilizacja kończy się w Wiedniu.

I dlatego nie ma co się łudzić - jeszcze długo będziemy piętnowani za rozwiązania identyczne lub zbliżone do tych stosowanych "na zachodzie" - bo krytyka ta nie jest merytoryczna, a jedynie ma na celu "dyscyplinowanie" naszego kraju wymykającego się z rąk "zagranicznych filantropów".

I dlatego nie ma co się dziś przejmować opiniami domorosłych i zagranicznych szKODników, tylko dalej robić to, czego od rządu oczekują jego wyborcy - więcej propolskich ustaw oraz rozliczenie poprzedniej ekipy.

A są to historyczne przemiany, bo III RP właśnie definitywnie odchodzi i już nic - ani jej, ani jej ludzi - nie uratuje.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oj, koledzy, koledzy... Tak tu sobie zamaszyście dyskutujecie o wadze spraw religijnych, a tu...
  • @fgb Masz dzieci? A finansując ich rozwój, to masz wydatki, czy inwestujesz?
  • @bob24 Dzięki za dobre słowo, .

Tematy w dziale