Blog
..to i piszę teraz, jak jest..
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
36 obserwujących 230 notek 322842 odsłony
Docent zza morza, 25 maja 2016 r.

Totalna kicha "totalnych" - bo ani ”ulica", ani ”zagranica” ...

”S-s-s-s-s-s...? Słyszycie?

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

To powietrze uchodzące z pompowanego od miesięcy balona wraz z szelestem opadających spodenek „lidera opozycji” i „tego od platfonsów”, po zgrabnym podcięciu im gumek przez przyjezdnego sztukmistrza, niejakiego Timmermansa z Brukseli.

http://niezalezna.pl/80882-ciezki-nokaut-opozycji-schetyna-i-petru-bezradni-po-spotkaniu-szydlo-timmermans

Nazwisko rodowe [lub przybrane, ;-)] tego gościa kojarzy mi się z ciesiołką albo wycinką drzew, więc nic dziwnego, że rąbie, aż wióry lecą - obnażając "przed całym światem”  nicość tych, pożal się Boże, polityków.

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

Tylko posuwając się za daleko, poznasz swoje ograniczenia...”  [tłum. własne ;-)]

No i „opozycja totalna” właśnie się przekonała, gdzie leżą granice jej możliwości ;-)

Pamiętacie te platformerskie rojenia o „milionie demonstrantów”, którzy mieli zmieść „pisowski reżim”?

Ale „na ulicy” kicha, bo kto to słyszał „robić rewolucję” z „tłustymi misiami” i to na barykadach leżących zbyt daleko od „starbunia”?

Stary Marks miał rację -  historia, jeśli się powtarza, to tylko jako farsa. A starożytni Grecy wiedzieli, że "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" - ale nie od dziś wiadomo, że znajomość historii jest piętą achillesową naszej opozycji, mimo że pierwsze skrzypce grają tam tacy absolwenci wydziałów historii, jak Schetyna, Tusk i Komorowski, którzy jakimś psim swędem dyplomy co prawda zdobyli, ale za to niczego się tam nie nauczyli - bo pewnie im "trawka" szkodziła i dlatego dziś tak nieodpowiedzialnie szKODzą Polsce. A "lider opozycji"  to na pewno opuszczał lekcje historii, kalkulując, że przedmiot ten niewiele wzbogaci jego przyszły "potencjał zarobkowy". ;-)

Pozostała „zagranica”...

Ale już ponad miesiąc temu było wiadomo, że i tam będzie kicha, bo jakoś nikt nie chciał w Brukseli „umierać za Trybunał”  - http://prognozydocenta.salon24.pl/707498,trzy-ciosy-od-europy - a  chocholi taniec oraz unijne antyszambrowanie obu „mężów stanu”  jedynie uczyniło z nich symbol oraz twarz nowoczesnej targowicy - http://prognozydocenta.salon24.pl/705865,richie-rich-i-sancho-pansa-na-salonach

CO WIEC ROBIC? JAK TU ZYĆ, JAK ZYC...?

1.      Opozycja pozbawiona wsparcia tak „ulicy”, jak i „zagranicy”, musi w końcu zaakceptować wyniki październikowych wyborów i odsunięcie od konfitur – a pragnę przypomnieć, że hasło ”obrony demokracji” celem obalenia „pisowskiego reżimu” rzucono praktycznie w dniu zaprzysiężeniu rządu B. Szydło:

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

A najważniejszą lekcją dla opozycji jest pogodzenie się z faktem, że mimo wszystkich pieniędzy Sorosa jest ona tylko opozycją, a nie "rządem na wygnaniu", a dla prezesa Trybunału - że jest tylko jego prezesem.

2.      A nadchodzący „kompromis w sprawie Trybunału”  - mimo całej retorycznej ekwilibrystyki koalicji przegranych - będzie w praktyce totalną kapitulacją przed projektem PIS-u  (pewnie uzupełnionego o sugestie PSL-u) – bo arytmetyka sejmowa jest nieubłagana (i PIS w zasadzie może przegłosować jakikolwiek projekt).

Ale myślę, że taki strateg jak Jarosław Kaczyński skorzysta z niepowtarzalnej szansy – bo wciągając PSL do gry rozbija „antypisowski” front w sejmie, a dobijając targu z ludowcami (pewnie za cenę przyhamowania pewnych, niewygodnych dla nich śledztw prokuratorskich – bo o dalszym żerowaniu na majątku publicznym to mogą zapomnieć) – rozszerzając jednocześnie koalicję konstytucyjną o kolejnych 16 posłów [a potrzeba ich co najmniej 304 – ale Platforma wcale nie jest monolitem, a w obliczu katastrofy – utraty immunitetu za trzy lata i czekających rozliczeń – jej klub poselski rozpryśnie się na wszystkie strony ;-)]

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

A „opozycja totalna”  do spółki z prezesem Rzeplińskim tak „umiejętnie”  broniła III RP oraz jej pryncypiów ustrojowych, że po prostu wykopała jej grób, bo chyba już wszyscy zrozumieli, że tak dalej być nie może i że to postkomunistyczna konstytucja jest dziś główną przeszkodą dla „wybicia się Polaków na pełną niepodległość”.

Pozwólmy więc tej „koalicji wystraszonych” dalej działać – bo nikt lepiej od nich nie zaorze „25 lat wolności” - a do tego, jak "karpie przed wigilią", codziennie każdym swoim krokiem tylko przybliżają dzień nadchodzącego sądu – http://prognozydocenta.salon24.pl/710459,jesien-kolejnym-etapem-agonii-magdalenki

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

Zaczęliśmy z wysokiego „C” cytując zagranicznego poetę, zakończmy więc czysto polską refleksją, skierowaną do wszystkich bez wyjątku szKODników, ale przede wszystkim do „lidera opozycji” - który jako pieszczoch Grupy Trzymającej Władzę pewnie dotrwa do następnych wyborów i zostanie skereślony dopiero po klęsce roku 2019 oraz do „tego od platfonsów” - który chyba jednak nie dotrwa, padając ofiarą wewnątrzplatformerskiej dintojry ;-)

Bo bujanie w obłokach i zaklinanie rzeczywistości nie może trwać wiecznie, a wybudzenie z „pięknego snu” o świecie "bez Kaczora” może być bolesne...

P.S. Kolejna prognoza -

aktualna odsłona wielowiekowej wojny partii zagranicy z obozem patriotycznym

- rozpętana w roku 2005, potrwa jeszcze rok i zostanie wygaszona dopiero latem 2017

- ale nastąpi to po DEFINITYWNYM POLSKIM ZWYCIESTWIE ;-) ;-) ;-)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Fajnie jest obserwować szamotaninę ludzi nie wiedzących co robią i pogrążających coraz...
  • Popieram - b. trafna uwaga.
  • Rozwalają mnie te pełne utajonej radości pohukiwania, że komisarz Timmermans upokarza...

Tematy w dziale