Blog
Niedługo kres "Magdalenki"...
Docent zza morza
Docent zza morza Opieram się na znakach czasu
37 obserwujących 256 notek 344111 odsłon
Docent zza morza, 25 maja 2016 r.

Totalna kicha "totalnych" - bo ani ”ulica", ani ”zagranica” ...

”S-s-s-s-s-s...? Słyszycie?

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

To powietrze uchodzące z pompowanego od miesięcy balona wraz z szelestem opadających spodenek „lidera opozycji” i „tego od platfonsów”, po zgrabnym podcięciu im gumek przez przyjezdnego sztukmistrza, niejakiego Timmermansa z Brukseli.

http://niezalezna.pl/80882-ciezki-nokaut-opozycji-schetyna-i-petru-bezradni-po-spotkaniu-szydlo-timmermans

Nazwisko rodowe [lub przybrane, ;-)] tego gościa kojarzy mi się z ciesiołką albo wycinką drzew, więc nic dziwnego, że rąbie, aż wióry lecą - obnażając "przed całym światem”  nicość tych, pożal się Boże, polityków.

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

Tylko posuwając się za daleko, poznasz swoje ograniczenia...”  [tłum. własne ;-)]

No i „opozycja totalna” właśnie się przekonała, gdzie leżą granice jej możliwości ;-)

Pamiętacie te platformerskie rojenia o „milionie demonstrantów”, którzy mieli zmieść „pisowski reżim”?

Ale „na ulicy” kicha, bo kto to słyszał „robić rewolucję” z „tłustymi misiami” i to na barykadach leżących zbyt daleko od „starbunia”?

Stary Marks miał rację -  historia, jeśli się powtarza, to tylko jako farsa. A starożytni Grecy wiedzieli, że "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" - ale nie od dziś wiadomo, że znajomość historii jest piętą achillesową naszej opozycji, mimo że pierwsze skrzypce grają tam tacy absolwenci wydziałów historii, jak Schetyna, Tusk i Komorowski, którzy jakimś psim swędem dyplomy co prawda zdobyli, ale za to niczego się tam nie nauczyli - bo pewnie im "trawka" szkodziła i dlatego dziś tak nieodpowiedzialnie szKODzą Polsce. A "lider opozycji"  to na pewno opuszczał lekcje historii, kalkulując, że przedmiot ten niewiele wzbogaci jego przyszły "potencjał zarobkowy". ;-)

Pozostała „zagranica”...

Ale już ponad miesiąc temu było wiadomo, że i tam będzie kicha, bo jakoś nikt nie chciał w Brukseli „umierać za Trybunał”  - http://prognozydocenta.salon24.pl/707498,trzy-ciosy-od-europy - a  chocholi taniec oraz unijne antyszambrowanie obu „mężów stanu”  jedynie uczyniło z nich symbol oraz twarz nowoczesnej targowicy - http://prognozydocenta.salon24.pl/705865,richie-rich-i-sancho-pansa-na-salonach

CO WIEC ROBIC? JAK TU ZYĆ, JAK ZYC...?

1.      Opozycja pozbawiona wsparcia tak „ulicy”, jak i „zagranicy”, musi w końcu zaakceptować wyniki październikowych wyborów i odsunięcie od konfitur – a pragnę przypomnieć, że hasło ”obrony demokracji” celem obalenia „pisowskiego reżimu” rzucono praktycznie w dniu zaprzysiężeniu rządu B. Szydło:

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

A najważniejszą lekcją dla opozycji jest pogodzenie się z faktem, że mimo wszystkich pieniędzy Sorosa jest ona tylko opozycją, a nie "rządem na wygnaniu", a dla prezesa Trybunału - że jest tylko jego prezesem.

2.      A nadchodzący „kompromis w sprawie Trybunału”  - mimo całej retorycznej ekwilibrystyki koalicji przegranych - będzie w praktyce totalną kapitulacją przed projektem PIS-u  (pewnie uzupełnionego o sugestie PSL-u) – bo arytmetyka sejmowa jest nieubłagana (i PIS w zasadzie może przegłosować jakikolwiek projekt).

Ale myślę, że taki strateg jak Jarosław Kaczyński skorzysta z niepowtarzalnej szansy – bo wciągając PSL do gry rozbija „antypisowski” front w sejmie, a dobijając targu z ludowcami (pewnie za cenę przyhamowania pewnych, niewygodnych dla nich śledztw prokuratorskich – bo o dalszym żerowaniu na majątku publicznym to mogą zapomnieć) – rozszerzając jednocześnie koalicję konstytucyjną o kolejnych 16 posłów [a potrzeba ich co najmniej 304 – ale Platforma wcale nie jest monolitem, a w obliczu katastrofy – utraty immunitetu za trzy lata i czekających rozliczeń – jej klub poselski rozpryśnie się na wszystkie strony ;-)]

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

A „opozycja totalna”  do spółki z prezesem Rzeplińskim tak „umiejętnie”  broniła III RP oraz jej pryncypiów ustrojowych, że po prostu wykopała jej grób, bo chyba już wszyscy zrozumieli, że tak dalej być nie może i że to postkomunistyczna konstytucja jest dziś główną przeszkodą dla „wybicia się Polaków na pełną niepodległość”.

Pozwólmy więc tej „koalicji wystraszonych” dalej działać – bo nikt lepiej od nich nie zaorze „25 lat wolności” - a do tego, jak "karpie przed wigilią", codziennie każdym swoim krokiem tylko przybliżają dzień nadchodzącego sądu – http://prognozydocenta.salon24.pl/710459,jesien-kolejnym-etapem-agonii-magdalenki

Totalna kicha - bo ani ”ulica, ani ”zagranica” ...

Zaczęliśmy z wysokiego „C” cytując zagranicznego poetę, zakończmy więc czysto polską refleksją, skierowaną do wszystkich bez wyjątku szKODników, ale przede wszystkim do „lidera opozycji” - który jako pieszczoch Grupy Trzymającej Władzę pewnie dotrwa do następnych wyborów i zostanie skereślony dopiero po klęsce roku 2019 oraz do „tego od platfonsów” - który chyba jednak nie dotrwa, padając ofiarą wewnątrzplatformerskiej dintojry ;-)

Bo bujanie w obłokach i zaklinanie rzeczywistości nie może trwać wiecznie, a wybudzenie z „pięknego snu” o świecie "bez Kaczora” może być bolesne...

P.S. Kolejna prognoza -

aktualna odsłona wielowiekowej wojny partii zagranicy z obozem patriotycznym

- rozpętana w roku 2005, potrwa jeszcze rok i zostanie wygaszona dopiero latem 2017

- ale nastąpi to po DEFINITYWNYM POLSKIM ZWYCIESTWIE ;-) ;-) ;-)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oj, koledzy, koledzy... Tak tu sobie zamaszyście dyskutujecie o wadze spraw religijnych, a tu...
  • @fgb Masz dzieci? A finansując ich rozwój, to masz wydatki, czy inwestujesz?
  • @bob24 Dzięki za dobre słowo, .

Tematy w dziale