Blog
Łaskę detoxu daj im, Panie.
Docent zza morza
Docent zza morza A jak tam znaki czasu...?
38 obserwujących 278 notek 362152 odsłony
Docent zza morza, 3 lutego 2017 r.

Owsiak noblistą? Ha, ha, ha…

1168 8 0 A A A

Posłanka Schmidt z .nowoczesnej zgłosiła kandydaturę Jurka Owsiaka do pokojowej Nagrody Nobla, i kwestia ta została „wszędzie” sumiennie i starannie nagłośniona…  ---- > google – „schmidt owsiak” .

Obecnie nastąpił nowy wysyp artykułów, wpisów i komentarzy, bo Komitet Noblowski właśnie grzecznie powiadomił zgłaszającą o wpłynięciu i zarejestrowaniu tejże kandydatury. I nikomu "taki sukces" nie ma prawa umknąć...   ;-)

No cóż, III RP właśnie ostatecznie straciła w osobie TW "Bolka" swego "noblowskiego świętego – i na gwałt potrzebuje kolejnych nieskazitelnych AUTORYTETOW. Ale Owsiak?

A posłanka Schmidt – rozpaczliwie próbując odwrócić uwagę opinii publicznej od siebie, Rycha i wspólnych eskapad – mogłaby równie dobrze nominować autora tej notki (i miałbym wtedy równie duże szanse jak „Juras” – bo co roku zgłoszeń są tysiące i dla wypromowania swego kandydata potrzeba i czasu, i pieniędzy, i pracy wielu ludzi). A tak między nami – czym to „Juras” sobie zasłużył na taki zaszczyt?

Przecież kandydaci mają być nieskazitelni i są szczegółowo prześwietlani (zanim trafią na listę 15 wybrańców, spośród których wybierany jest laureat danego roku) i wszystkie jego "niewinne" przekręty i "niezręczności" - na które III RP zbyt długo przymykała oko - wyjdą wtedy nieuchronnie na jaw, wstydem okrywając nie posłankę Schmidt, ale nas wszystkich.

Na czym polega oszustwo Owsiaka?

Czy Owsiak oszukiwał nas przez 25 lat?

Pytania o faktury denerwują Owsiaka

image

Skandynawie są bardzo rygorystyczni, jeśli chodzi o korupcję, szczególnie w odniesieniu do poczynań o naturze charytatywnej.

I organizacja taka traci automatycznie status „jednostki zaufania publicznego”, jeśli mniej niż 75% zebranych środków idzie na cele statutowe – czyli jej koszty - w tym płace, podróże, czynsze, eksploatacja pojazdów, inwestycje itp. - nie mogą przekroczyć 25%. http://www.insamlingskontroll.se/

A jak jest z tym u „Jurasa”?

Na działalność dobroczynną idzie u niego 54% - U Owsiaka tylko 54%

image

No tak. Ale jeśli chodzi o skuteczność w zwalczaniu korupcji, to kraje skandynawskie są na czele światowych rankingów, a nam jeszcze trochę do nich brakuje, ;-) Ranking korupcji

imageimage

Trend jest niepokojący - wygląda na to, że w miarę upływu czasu coraz mniej uzbieranych srodków szło na cele statutowe...

Przy okazji - czy nie należałoby się wreszcie przyjrzeć wydawaniu publicznych pieniędzy przez Owsiaka - a pieniądze WOSP zawsze były publiczne, bo przecież zostały zebrane podczas publicznej kwesty (a Owsiak nimi jedynie czasowo dysponował)?

  • Czy dokonywano rzetelnych przetargów?
  • Po jakich cenach dokonywano zakupów?
  • Czy kupujący dostawał "prowizje" od dostawców?
Pytania są zasadne, bo efektem oparcia III RP na kłamstwie i okrągłostołowym przekręcie jest widoczna gołym okiem marność jej elit, które przy bliższej analizie zwykle okazują się mało ciekawymi ludźmi.

A żurnaliści internetowi zamiast znowu podniecać się oczywistym tematem zastępczym, winni sięgnąć do materiałów źródłowych i lepiej prześwietlić "Jurasa", zanim on skompromituje nas wobec świata.

Umiejętność rozróżniania między wiarygodnymi źródłami i takimi, ehm, mniej wiarygodnymi (oraz publikowanie jedynie wiadomości potwierdzonych przez co najmniej dwa niezależne od siebie źródła) była fundamentem epoki rzetelnego dziennikarstwa.

A dziś?

Dziś prawdziwych dziennikarzy w mejnstrimowej sieci już nie ma… zostali głównie niedouczeni wyrobnicy na śmieciówkach i nie warte swych poborów "gwiazdy", powynajmowane do produkowania hejtu oraz „fejków" na przeciwnika politycznego.

 A przecież prawda miała nas wyzwolić…

P.S. Jednym słowem - Owsiak nie zasługuje na nobla

- chyba, że to ma być nagroda za wierną służbę NWO oraz wieloletnią deprawację polskiej młodzieży

(głównie za walkę z jej patriotyzmem i przywiązaniem do chrześcijaństwa) -

bo główne hasło Nowego Porządku Swiata po polsku brzmi przecież - „róbta, co chceta”...?


Bo jeśli tak – to cofam zastrzeżenia – gdyż taki nobel to się „Jurasowi” należy, "jak psu zupa”… ;-)


image

image

image

image

Owsiak agentem NWO na Polskę


P.S. 2
Gdyby jednak nasz "Juras" - wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi jednak został w ten sposób wyróżniony -
to byłby to jedynie kolejny dowód potęgi i wpływów macherów od banksterskiego NWO.


Bo skoro potrafili "załatwić" Obamie takiego nobla "za nic - na dzień dobry"
- a on poźniej ochoczo autoryzował bezprecedensowy program egzekucji z dronów?


A i przekręty "na dobroczynność" nie są wyłącznie  polską specjalnością - bo np. fundacja Państwa Clintonów to na cele statutowe przeznacza jedynie ok. 10-13% zebranych środków - no, ale ona jeszcze nie była nominowana do pokojowego nobla... ;-)


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @sopii Owsiak - kabotyn do sześcianu - potrafił nawet ze swojego przejścia na emeryturę (bo...
  • @jan.grzeszczak Ta kwestia wyskoczyła już dwa lata temu, za sprawą pewnej posłanki, wówczas...
  • A dlaczego nie apeluje do G. Sorosa o odwołanie michnika głównego i tego michnika mniejszego,...

Tematy w dziale Społeczeństwo