Blog
to i piszę teraz, jak jest...
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
33 obserwujących 213 notek 309398 odsłon
Docent zza morza, 8 marca 2017 r.

Za demontaż „Brukseli” podziękujcie Makreli ...

1574 7 0 A A A

Nie wiem, czy Frau Kanclerz jest tego dziś świadoma, ale do historii to chyba przejdzie głównie jako wielki grabarz wielkiego projektu europejskiego - mimo, że nigdy nie miała takich zamiarów, ;-)

Bo wydarzenia wiosny roku 2017 to kolejny gwoźdź do trumny „Brukseli”, niezależnie od intencji aktorów i reżyserów tego spektaklu.

Ale to nikt inny tylko Frau Merkel bezapelacyjnie uruchomiła proces dezintegracji Unii latem 2015 roku – otwierając, wbrew traktatom i zdrowemu rozsądkowi, granice dla niekontrolowanej inwazji muzułmanów na kontynent, a w reakcji na opór „państw członkowskich drugiej kategorii” otwarcie zapowiedziała teraz w Wersalu podział unii na co najmniej dwa bloki „różnych prędkości”.  

=> Czy to koniec Unii jaką znamy?

image

Czyli Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania + ew. państwa Beneluksu, może jeszcze Austria i Finlandia – niewątpliwie radośnie i z pieśnią na ustach - będą teraz mogły bez przeszkód brnąć sobie coraz głębiej w krainę unijnych absurdów (niszcząc resztki swej dotychczasowej normalności) i jeszcze szybszym krokiem podążać ku własnej zagładzie:

 • kontynuując masowe ogłupianie i okłamywanie własnych społeczeństw, co do celów dalszej "integracji";
 • wspólnie kolebiąc się na wózku euro;
 • wspólnie przyjmując kolejne miliony muzułmanów, coraz głośniej żądających wprowadzenia kalifatu;
 • wspólnie ograniczając wolność myślenia oraz wolność słowa swych obywateli kagańcem poprawności politycznej;
 • wspólnie będą mogły dalej atakować własne tradycje i kulturę narodową oraz prowadzić depopulację własnego narodu;
 • wspólnie dalej będą mogły demontować własne państwa na rzecz „Brukseli";
 • dalej będą wspólnie zwalczać  kościół i chrześcijaństwo;
 • i wreszcie, wspólnie będą mogli budować sobie tęczowy raj, walcząc z opresją „patriarchatu” oraz pogrążając się w oparach ideologii homo, multi kulti i gender.

Jednym słowem - tylko tam będą mogły powstać w perspektywie najbliższych dziesięcioleci "postępowe",

totalitarne "Stany Zjednoczone Europy" pod bezpośrednim zarządem brukselskich komisarzy.

Jestem pewien, że kiedyś i tam dojdzie w końcu do otrzeźwienia

– ale przebudzenie z tego "postępowego" snu może być dla "starej Europy"  bardzo bolesne...

image

Co najważniejsze – „populiści, prymitywy, homofoby i nacjonaliści” ze wschodu Europy nie będą im już dłużej bruździć w tych zacnych poczynaniach. Bo do tego sprowadza się podział Unii na „kraje różnej prędkości”. Czyli w praktyce odseparowanie się „tych światłych” od tych, ehem, „mniej światłych”...

Bo nie ulega wątpliwości, że od dawna byliśmy postrzegani jako "ci gorsi Europejczycy", których na kolonialną modłę należało „wychowywać i cywilizować” – głównie poprzez "ojcowską troskę" Komisji Weneckiej, powołanej przecież w tym celu.

Bo „jedność Europy i równość państw członkowskich" zawsze były mitem, maskującym ambicje „tych lepszych” w stosunku do „tych gorszych”.

Ale skoro „ci lepsi” odwracają się teraz do nas tyłem, to znaczy, że doszli do wniosku, że dotychczasowe  żerowisko „na Wschodzie” przechodzi do historii i raptownie maleją ich szanse na dalszą kolonialną eksploatację naszego regionu.

image

Polecam lekturę portalu www.niewygodne.info.pl – można się tam m.in. dowiedzieć, że wedle międzynarodowych opracowań w latach 2004-2015

=>  Dzięki Unii wydrenowali z Polski ponad 622 miliardy złotych

Czyli przez te dwanaście lat rocznie znikało ok. 50 mld zł - czyli ok. 3% polskiego PKB - rozumiecie teraz dlaczego przez ostatnie lata mało kto odczuł jakąkolwiek poprawę, skoro nasz PKB rósł średnio właśnie o te sprytnie "zagospodarowane" 3%?

image

Euroentuzjastom proponuję zaś dodatkowo - dla otrzeźwienia - dokładnie przeanalizować niedawno opublikowany tekst austriackiego pisarza:

            "Ta część Europy, która po 1945 roku zaczęła nazywać się Zachodem, identyfikując się z demokracją, społeczną gospodarką rynkową i wolnością, uważała się od dawna za kompletną i prawdziwą Europę". (...)

            „Wschodnia część kontynentu, która stała się pod względem politycznym, religijnym i kulturowym inna niż część zachodnia - czytamy w artykule. "Traktowana była przez Zachód - uważający się za bastion oświecenia, mieszczańskiego postępu, lepszej gospodarki i demokracji - za "Azję wiecznego zacofania".

            "Niemal tak jak przedtem, Zachód dostrzega na Wschodzie monolityczny blok, w którym wrodzy wobec homoseksualistów, umysłowo ograniczeni nacjonaliści sprzysięgli się przeciw integracji europejskiej, zdeterminowani, by zepchnąć Europę w przepaść.”

=> Wschód w oczach Zachodu

Problem z „Europą różnych prędkości” polega natomiast na tym, że wedle planów Nowego Porządku Świata (NWO) cała Europa miała zostać przekształcona w jedno państwo sterowane żelazną ręką z Brukseli, gdzie dotychczasowych mieszkańców kontynentu mieli zastąpić azjatycko-negroidalni mieszańcy, pod kontrolą nowej „arystokracji duchowej” – czyli niesionych socjalistycznym mesjanizmem Żydów. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

 • Critical Voice .............. Cytat z twojej ulubionej... "Wywiad Hansa Franka dla "Völkischer...
 • Critical Voice ............. A jakie roszczenia wobec Niemiec mogliby mieć Czesi? I o co...?
 • Czyli michniki - jak zawsze - postarały się maksymalnie nam zaszkodzić. Pozdrawiam Panią.

Tematy w dziale Polityka