Blog
to i piszę teraz, jak jest...
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
33 obserwujących 213 notek 309398 odsłon
Docent zza morza, 24 marca 2017 r.

Czas na doroczną tresurę populacji...

1008 14 0 A A A

Bo oto znowu nadchodzi weekend, kiedy musimy - jak co roku - zmienić czas z zimowego na letni, a jesienią oczywiście przyjdzie moment zmiany czasu letniego na zimowy. ;-)

image

Niby nic wielkiego i wszyscy zdążyliśmy się już do tego corocznego rytuału przyzwyczaić – tak że nawet nie przychodzi nam do głowy zapytać

– p-o   c-o   t-o   r-o-b-i-ć?

I czy zawsze tak było?

 Otóż nie zawsze – regularne zmienianie czasu to stosunkowo nowy pomysł – w Europie powszechnie wprowadzony został w końcu lat siedemdziesiątych ub. wieku, a wcześniejsze próby miały miejce w trakcie obu wojen światowych.

 Niby chodzi o oszczędzanie energii elektrycznej – co brzmi dość sensownie, bo czas letni faktycznie daje nam jedną godzinę dłużej naturalnego światła, ale w praktyce sprawa nie jest już tak jednoznaczna:

”Nie ma zgody co do opłacalności stosowania czasu letniego – między innymi z uwagi na zmieniające się zużycie energii elektrycznej każdego roku oraz zmiany zużycia prądu zależnie od pogody.

W Nowej Zelandii zużycie energii elektrycznej w pierwszym tygodniu po zmianie czasu zmniejszyło się o 5%; badania w USA wykazały mniejsze zużycie energii elektrycznej o 1% każdego dnia[9].

Według innych naukowców w jednym ze stanów w USA – Indianie – zmiana czasu powoduje więcej strat niż korzyści[10]. Wyjaśniono to zwiększonym korzystaniem z klimatyzatorów i wentylatorów[2].

W Polsce następuje przesunięcie godzin szczytu obciążenia sieci energetycznej.”    ( Wikipedia)

imageZmiana czasu przynosi wiele zakłóceń, m.in. rozregulowując nasz zegar biologiczny:


„Aż 77% ankietowanych Polaków narzeka na zmianę czasu, która według nich jest niepotrzebna, a czas powinien być dostosowany do obywateli, a nie dla potrzeb urzędowo-administracyjnych.

Może moda na referendum o wszystko powinna sięgnąć zmiany czasu?”   (Blog "Joe Monster")


Ponadto – skoro zmiana czasu faktycznie jest tak korzystna, jak to się nam przedstawia – to czemu z niej się rezygnuje na wielkich obszarach naszego globu?

Bo kraje takie jak Chiny, Japonia, czy Korea Południowa – wydawać by się mogło - nowoczesne i racjonalne – w ogóle się nie bawią w jakieś tam zmiany czasu - więc o co tu może chodzić?

image

Zauważyliście jak zmasowana jest akcja informowania nas o zmianie czasu?

Jesteśmy wtedy dosłownie bombardowani tym przekazem przez media –

bo o to właśnie chodzi – abyśmy coraz bardziej się

przyzwyczajali do OTRZYMYWANIA WAZNYCH POLECEN poprzez media,

przede wszystkim radio i telewizję.

A wywołanie u nas takiego odruchu Pawłowa – jak coś regularnie dociera do nas przez media, to na pewno jest ważne - leży w interesie MACHERÓW OD NOWEGO PORZĄDKU SWIATA (NWO), poddających nas cały czas wyrafinowanej inżynierii społecznej – tak abyśmy w imię nowego komunizmu – czyli masowego ludobójstwa celem ratowania planety oraz powszechnego szczęścia ludzkości - dobrowolnie wyrzekli się własnego państwa i narodu, rezygnując z patriotyzmu, kultury, tradycji, religii oraz poszanowania wszelkiej dotychczasowej normalności.

=> Ekologizm przynosi socjalizm

Zauważyliście jak ich ludzie – pracujący w ich mediach -

ostatnio bardzo zręcznie zwekslowali potencjalnie groźny dla NWO temat sterowania młodzieżą za pomocą Internetu na debatowanie „groźnych treści” gry komputerowej o nazwie „Błękitny wieloryb”?

Faktem jest, że gra jest idiotyczna i szkodliwa – a gro jej uczestników potrzebuje natychmiastowego wsparcia psychologa - ale „w mejnstrimie” nikt nawet nie zająknął się o niebezpieczeństwie przyzwyczajania młodych ludzi do wykonywana poleceń otrzymywanych regularnie na własną komórkę (i właściwie nie wiadomo przez kogo wysyłanych…)

Wygląda na to - że wzorem Ringier Axel Springer – przekaz dnia i tygodnia dotarł do wszystkich redakcji na czas. Bo równie groźne, jak jednoczesne bębnienie o pewnych tematach, jest równie solidarne i konsekwentne przemilczanie przez „nasz mejnstrim” innych, niewygodnych dla ich właścicieli, treści…

image

I dlatego proponuję już dziś postawić sobie w pobliżu telewizora czy radia kartkę z prostym pytaniem:

„A co istotnego dziś przemilczano?”

Ale wracając do kwestii stricte czasowych, to wszelkie różnice na tym polu

– będące przecież kwestią czysto umowną - bardzo mogą komplikować relacje międzynarodowe:

image

I czy można się dziwić, że Rosja w końcu zrezygnowała z przechodzenia na czas letni?

A ponadto ten weekend będzie niestety o godzinę krótszy… ;-)

image

Nie mówiąc już o tym, że wprowadzony na terenie okupowanej Europy w okresie II wojny światowej czas letni powszechnie był wtedy uważany za  ”berliński” lub ”hitlerowski  => Time & Date

image

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Critical Voice .............. Cytat z twojej ulubionej... "Wywiad Hansa Franka dla "Völkischer...
  • Critical Voice ............. A jakie roszczenia wobec Niemiec mogliby mieć Czesi? I o co...?
  • Czyli michniki - jak zawsze - postarały się maksymalnie nam zaszkodzić. Pozdrawiam Panią.

Tematy w dziale Rozmaitości