Blog
Rychły detox racz im dać Panie
Docent zza morza
Docent zza morza Lubię rozgryzać znaki czasu;-)
39 obserwujących 271 notek 356347 odsłon
Docent zza morza, 2 maja 2017 r.

Pisk złodziei na widok ministra Ziobro

405 3 0 A A A

Jak Polska długa i szeroka od jesieni 2015 roku trzęsą się portki różnym państwowym dyrektorom, prezesom, wszelkim kierownikom, naczelnikom i ważnym urzędnikom oraz reszcie "dobrze ustawionego" pomniejszego płaza budżetówki centralnej i lokalnej, bo coraz większymi krokami zbliża się dzień rozrachunku i zapłaty za wcześniejsze ekscesy w czasach już słusznie zamkniętych. A oni dobrze wiedzą, że ich także jest za co zamknąć...

A tymczasem minister Ziobro metodycznie czyści Polskę z patologii. Najwyraźniej kolej przyszła na służbę zdrowia.

=> Ziobro wymusił dymisję dyrektora szpitala MSWiA w Warszawie !!!

A następnie zarządzono kontrolę w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

=> Ziobro na wojnie z polską kardiologią !!!

Takie nagłówki nie powinny dziwić, bo polskojęzyczne szczekaczki, których właściciele zainteresowani są jak największą skalą nieprawiedliwości, bałaganu, korupcji i nepotyzmu u nas – bo z taką Polską dużo łatwiej jest „robić interesy” – niż z rzetelnym i odpowiedzialnym gospodarzem – próbują przedstawić przeprowadzaną kontrolę jako osobiste porachunki ministra z kilkoma lekarzami.

Oczywiście podniesiono raban drąc się w niebogłosy o "szkodnictwie" ministra - lamentując nad groteskowo zawyżoną ilością odwołanych operacji oraz podważając jego motywy - bo Ziobro, "kierując się czystą prywatą", nadużywa ich zdaniem władzy, mszcząc się na niewinnych ludziach za urojone krzywdy.

Bo tak właśnie wygląda tabloidyzacja mediów” – zamiast pełnej informacji dostajemy jej strzępki, mające skutecznie wyłączać umysł czytelnika/ widza/ słuchacza poprzez rozhuśtanie jego emocji.

A przecież postkomunistyczna wierchuszka (kryjąca się za starannie dobranym solidarnościowym listkiem figowym) najpierw rozdzieliła między siebie najbardziej rentowne i obiecujące „byznysy”, a następnie za sowite ła... ehm, „opłaty konsultacyjno-doradcze”, pakiety akcji nowych firm oraz posady w stosownych radach nadzorczych, „sprywatyzowała” za psi grosz resztę naszego majątku produkcyjnego „zagranicznym filantropom” – bo „firma, panie, to tyle jest warta, ile za nią dają, nie?”, a „kapitał przecież nie ma narodowości” ...ehhhh.

image

A następnie nomenklatura zadbała o stały dopływ publicznego grosza do szerokiej grupy zaufanych towarzyszy niższego szczebla tworząc pokraczną, faworyzującą określone grupki kosztem ogółu i często wzajemnie sprzeczną konstytucję, której wykładnia może być szalenie dowolna (co otwiera – jakże mile widziane - szerokie pole do interpretacji i nadużyć).

image

Postkomunistyczna konstytucja z 1997 roku podzieliła bowiem Polskę na korporacyjne domeny obdarzone monopolem na okradanie Polaków w swoim sektorze.

To dlatego min. Sienkiewicz mówił w 2013 roku o "państwie teoretycznym", jedynie pozorującym rozwój, ale w najlepszym razie biegnącym w miejscu (na przemian z kręceniem się w kółko) i gdzie wszystko rozłazi się między palcami, bo "każdy sobie rzepkę skrobie" - a bijący po oczach brak priorytetów, brak strategii, brak poczucia odpowiedzialności za cokolwiek oraz brak jakiejkolwiek koordynacji poczynań resortów i agend rządowych, a także skalę korupcji, kumoterstwa i odrażającej prywaty - określił krótko jako "ch... d... i kamieni kupa".

image

I każda branżowa korporacja - czy będzie to to wymiar sprawiedliwości, związki sportowe, rozmaite fundacje i fundacyjki, administracja państwowa i samorządowa, służba zdrowia, czy też np. zwykły regionalny skup złomu - pełnymi garściami korzystała dotąd z monopolu na rozkradanie (ehem... "prywatyzowanie") "swego"  majątku publicznego - głównie drogą

  • ustawianych przetargów,
  • przechwytywanych grantów i zawłaszczanych funduszy unijnych,
  • wyłudzeń VAT-u (tylko w zeszłym roku wykryto takich prób ponad 500 tys., na kwotę ponad 100 mld złotych)
  • oraz wystawiania lewych faktur za nieistniejące (a w najlepszym razie - nikomu niepotrzebne) usługi i ekspertyzy – tak by „te pieniążki”  trafiały już do "właściwych kieszeni".

Pomyślcie sami – jak ktoś śmie domagać się teraz jawności oświadczeń majątkowych od „najwyższej i nadzwyczajnej kasty”?

A w te pędy nasłać mi na tych „łebków” Komisję Wenecką... a postraszyć ich Europejskim Trybunałem Praw Człowieka też by nie zaszkodziło... i oczywiście uruchomić wszystkie "zaprzyjaźnione redakcje"!!!

I to z tym procederem walczą dziś PIS i Ziobro.

Bo gdzie by prokuratura, NIK, czy któraś ze służb nie przyłożyła teraz oka - tam spokojnie sobie leżą i czekają tony papierów pięknie dokumentujących wcześniejsze przekręty oraz skalę lewizny. A na każdym dokumencie widnieje podpis stosownego kacyka...który zwykle okazywał są też cichym wspólnikiem złodziei i kolejnym beneficjentem rabunku dokonywanego na powierzonym mu majątku publicznym (jak były już prezes krakowskiego Sądu Apelacyjnego).

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Animela Miło mi, .
  • Fakt, coraz mniej szczegółów "zaczyna się zgadzać". Ahc, te szczegóły, wiadomo, kto w nich...
  • Czytałem niedawno opinię jedngo z blogerów o konieczności dorośnięcia narodowców do...

Tematy w dziale Społeczeństwo