Blog
..to i piszę teraz, jak jest..
Docent zza morza
Docent zza morza Opieram się na znakach czasu
37 obserwujących 256 notek 343561 odsłon
Docent zza morza, 3 czerwca 2017 r.

Nowe starcie talmudyzmu z Europą nad Wisłą

682 14 1 A A A

Teraz, gdy kurz bitewny już trochę opadł - warto na spokojnie zastanowić się, co też właściwie wydarzyło się u nas w zeszłym tygodniu =>  Prezydent Duda nie miał prawa ułaskawić Mariusza Kaminskiego

Moim zdaniem, bardzo dobrze się stało, że Sąd Najwyższy (wyjątkowo niezręcznie) włączył się do bieżącej walki politycznej.

SN naruszył bowiem w ten sposób ład konstytucyjny, uzurpując sobie prawo recenzowania Prezydenta RP, oraz wkroczył w kompetencje Trybunału Konstytucyjnego. Bo "nadzwyczajna kasta" już od dawna nam lewituje, uparcie będąc "na kursie i ścieżce", przybliżających jej upadek i sromotną klęskę.

Polecam przegląd argumentów o słuszności i umocowaniu w prawie decyzji Andrzeja Dudy:

=>  Sądowe nadużycie władzy

Jest stara rzymska zasada - skoro wolno więcej, to wolno i mniej. Skoro wolno prezydentowi ułaskawić z tytułu skazania prawomocnym wyrokiem, to tym bardziej wolno ułaskawić wobec skazania nieprawomocnym wyrokiem, a więc - skoro wolno więcej, to oczywistym jest, że wolno mniej”

=>  Sąd Najwyższy przekroczył swe kompetencje

=>  Wnioskowanie a fortiori

Orzeczenie SN stanowi kolejny przykład zderzenia niezmiennych wartości cywilizacji łacińskiej (wyrastającej z prawa rzymskiego, greckiej filozofii i etyki chrześcijańskiej) - pięknie tu przytoczonych przez posła Piotrowicza - z pokrętnym talmudyzmem, dzielącym włos na czworo, szukającym dziury w całym i stawiającym cały ład na głowie - bo tam pojęcie prawdy, etyka, reguły gry, wartości i pryncypia mogą się zmieniać zależnie od sytuacji - gdyż "dobre, prawdziwe i właściwe jest jedynie to, co w danej chwili jest dla nas dobre".

"Adam Michnik nigdy nie był redaktorem naczelnym „Gazety”. (...)

On był ideologiem „Gazety”, jednak jego wpływ zarówno na pracę redakcji, jak i na kształt gazety ograniczał się wyłącznie do stron publicystycznych, do komentarzy i działu politycznego. Całością „Gazety” zawsze zarządzała Helena (Łuczywo).

Misja Heleny, która jest stuprocentową Żydówką, polegała zawsze na chronieniu polskich Żydów przed jakimkolwiek złym losem. (...)

Nie można się dziwić, że ona ze swoim zapleczem kulturowym i genetycznym nie była specjalnie wrażliwa na to, że mordowano księży po 1981, czy że generał Fieldorf był ofiarą mordu sądowego, w którym brała udział sędzia Wolińska.

Misją Łuczywo było ratowanie sędzi Wolińskiej i wszystkich, obojętnie jak zapisanych w historii Polaków żydowskiego pochodzenia przed jakimkolwiek nieszczęściem. (...)"

I nie ma co się dziwić naszemu skołowaniu przy tej ciągle zmieniającej się narracji, gdyż meandry "mądrości etapu" (często z dnia na dzień wykluczającej poglądy "jeszcze wczoraj" bronione do upadłego) - są tam czymś normalnym i naturalnym, bo jedyną trwałą wartością jest dobro kahału, a metody i formy obrony mogą się przecież drastycznie zmieniać ...

I tak, wcześniejsi zażarci stalinowcy z pełnym przekonaniem mogli przeobrazić się w latach 70. w "zwolenników pluralizmu i demokracji" - właśnie w nich widząc możliwość powrotu do władzy (co też, z uwagi na niedoinformowanie oraz naiwność Polaków, w pełni się im udało).

Bo, wg talmudystów, wcześniejsze wyznawanie komunizmu (i brutalne prześladowanie jego wrogów) wcale się nie kłóci z równie żarliwą wiarą w dobrodziejstwa kapitalizmu, wolnego rynku i "demokracji liberalnej"... byleby nic nie zagrażało ich  zakulisowym  wpływom.

Ostatni prawniczy atak na konstytucyjne prerogatywy Prezydenta RP nosi wszelkie cechy talmudystycznej jurysprudencji, co najmniej kłócącej się ze zdrowym rozsądkiem i poczuciem sprawiedliwości Polaków:

1. Prezydent RP może zastosować prawo łaski przed zapadnięciem prawomocnego wyroku - => "autorytety" w roku 2009

2. Ale gdy jest nim Andrzej Duda - to Prezydent RP traci to prawo - => "autorytety" w roku 2017

I tak wartości uniwersalne niepostrzeżenie ustępują u nas miejsca interesom partykularnym, wywołując chaos, rozżalenie  i poczucie bezsilności u rodaków - "bo oni wszyscy są tacy sami i tylko potrafią się kłócić".

A to tylko jeden z wielu ataków talmudyzmu na świat naszych wartości, a wszelkie oskarżenia o hipokryzję, dwulicowość, nieszczerość, zakłamanie, obłudę, przewrotność, czy "falandyzowanie prawa" - tradycyjnie spłyną po nich, jak woda po gęsi, ale spróbuj nazwać rzecz po imieniu i oskarżyć ich o "talmudyzm" - to wrzask się podniesie pod niebiosa, bo wiedzą, że nawet najmniejsza demaskacja przybliża nieuchronny koniec ich niewidzialnego imperium.

A tylko ludzie zaczadzeni talmudyzmem mogli z pełną powagą oskarżać PIS o niewykonanie kilku orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego (podczas gdy Platforma miała na swym koncie => Prawie 50 niewykonanych wyroków).

I tylko tacy ludzie mogą oskarżać PIS o własne praktyki - od sposobu obsadzania spółek skarbu państwa, aż po system naboru i szkolenia kierowców BOR."Bo to co jest dobre i słuszne u naszych - wam jest surowo zabronione".

Opublikowano: 03.06.2017 13:35. Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 14:14.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oj, koledzy, koledzy... Tak tu sobie zamaszyście dyskutujecie o wadze spraw religijnych, a tu...
  • @fgb Masz dzieci? A finansując ich rozwój, to masz wydatki, czy inwestujesz?
  • @bob24 Dzięki za dobre słowo, .

Tematy w dziale Polityka