Blog
to i piszę teraz, jak jest...
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
33 obserwujących 213 notek 309398 odsłon
Docent zza morza, 3 czerwca 2017 r.

Nowe starcie talmudyzmu z Europą nad Wisłą

658 14 1 A A A

I tylko talmudyzmem można tłumaczyć ataki na TVP za "stronniczość", podczas gdy uważane za "wzór obiektywności" "zaprzyjaźnione telewizje" nigdy nie zajmowały się dziennikarstwem, będąc tubą propagandową jednej opcji politycznej - zawsze dezinformując widzów i zniekształcając ich odbiór rzeczywistości poprzez odwracanie ich uwagi od spraw istotnych, i do tego posuwając się do fabrykowania materiałów oraz z lubością rozpowszechniając fejki, ordynarne kłamstwa i półprawdy, bo przecież "kłamstwo powtórzone tysiąc razy..."

image

To z czasów, gdy i TVP została przejęta i też zaliczano ją do "zaprzyjaźnionych redakcji"...

image

Gdyż talmudyści naprawdę są głęboko przekonani, że rządy PIS są "naruszeniem wszelkich praw ludzkich i boskich - bo wieczna władza im się przecież należy" - i upadną lada chwila... pozwólmy zatem trwać im w tym błędzie ;-)

Ale takie harce "po polskiej krainie" mają niestety swą wymierną cenę, bo ...

..."nie można być cywilizowanym na dwa sposoby"

(prof. F. Koneczny)

image

            "Między cywilizacjami nie może być syntez (bowiem sprzeczności między różnymi etykami są nie do pogodzenia), a próby dokonania takowych kończą się, bądź to zdominowaniem jednej cywilizacji przez drugą (najczęściej dominującą jest ta, która nakłada mniejsze obowiązki moralne), bądź też powstaniem acywilizacyjnej, niezdolnej do rozwoju, a często i przetrwania, mieszanki."

=> Feliks Koneczny Wiki

            "Nie ma syntez; są tylko trujące mieszanki. Cała Europa choruje obecnie na pomieszanie cywilizacyj; oto przyczyna wszystkich a wszystkich „kryzysów”.

 Jakżeż bowiem można zapatrywać się dwojako, trojako (a w Polsce nawet czworako) na dobro i zło, na piękno i szpetność, na szkodę i pożytek, na stosunek społeczeństwa i państwa, państwa i Kościoła; jakżeż można mieć równocześnie czworaką etykę, czworaką pedagogię?!

 Tą drogą popaść można tylko w stan acywilizacyjny, co mieści w sobie niezdatność do kultury czynu. Następuje kręcenie się w kółko, połączone ze wzajemnym zżeraniem się. Oto obraz dzisiejszej Europy!"

"O wielości cywilizacyj",  Wydawnictwo Antyk, Warszawa 2002, s. 365.

I dlatego chcąc pozbyć się dzisiejszego, tak męczącego chaosu, musimy wreszcie jasno i świadomie wybrać - ALBO pełen powrót do cywilizacji łacińskiej (który przetrwała w powszechnym, "ludowym" rozumieniu prawdy i sprawiedliwości, podczas gdy talmudyzm krok po kroku od wojny infekował nasze serca i umysły, zawłaszczając jedną instytucję po drugiej - od organów władzy, po uniwersytety i Kościół) - ALBO przyzwolenie na dalszą infekcję i gnicie od środka.

image

A nadchodząca debata konstytucyjna jest wyśmienitą okazją do

sformułowania polskiej racji stanu,

spisania katalogu naszych norm, wartości i oczekiwań

oraz określenia najbardziej pożądanych dla nas form ustrojowych

– i dlatego tak się jej boją ”siły ciemności” w kraju i zagranicą…

image

Zapraszam na opis patologii sankcjonowanych przez obecną konstytucję:

Zwykle szybko wyczuwamy obcość narzucanych nam rozwiązań, gdy kolidują z wartościami "wyssanymi z mlekiem matki". 

Ale czym tak naprawdę jest cywilizacja łacińska?

Punktem wyjścia może być zestawienie kol. GPS 65” -

=> Cywilizacja łacińska w punktach

A czym jest talmudyzm?

image

No cóż, tam ktoś wyraźnie zaspał... "wysyłając w bój" Kijowskiego i Petru

image

image

Zaś tryumf talmudyzmu to najtrafniej opisał George Orwell:

image

Orwell odniósł się do komunizmu sowieckiego, ale tak samo wygląda jego współczesny, zmodyfikowany wariant

- czyli poprawność polityczna.

P.S. Ale w potocznym rozumieniu słowa "talmudyzm" kojarzy się nam dziś głównie z: formalizmem, biurokratyzmem, protokolaryzmem, skostnieniem i bezduszną pedanterią. =>   Księga synonimów

I dlatego może też mieć taką, "całkiem niewinną” twarz ...

image

P.S. 2 Na szczęście zwycięstwo jest blisko, bo już w przyszłym roku zrezygnowani sponsorzy i animatorzy ”wojny polsko-polskiej” - czyli trwającego już prawie dwunaście lat nieprzerwanego bombadowania obozu patriotycznego oraz naszych wartości przez partię zagranicy – wreszcie ją odwołają, ściągając swoje kukiełki ze sceny - i wszystkim nam zacznie się trochę lżej oddychać.

Ponadto w roku 2018, dzięki równoczesnemu osłabieniu wroga zewnętrznego,

będzie też mogła się rozpocząć ZŁOTA POLSKA DEKADA,

czyli okres niesłychanie korzystnej dla nas koniunktury geopolitycznej.

Ale czy ludzie zaczadzeni talmudyzmem pozwolą nam w pełni skorzystać z pojawiających się wtedy sposobności?

Bo czy takie wzmocnienie Polski "aby na pewno będzie dla nich korzystne..."?

Bo jak dotąd, te dwie sprawy zwykle się wykluczały...

image

Opublikowano: 03.06.2017 13:35. Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 14:14.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Critical Voice .............. Cytat z twojej ulubionej... "Wywiad Hansa Franka dla "Völkischer...
  • Critical Voice ............. A jakie roszczenia wobec Niemiec mogliby mieć Czesi? I o co...?
  • Czyli michniki - jak zawsze - postarały się maksymalnie nam zaszkodzić. Pozdrawiam Panią.

Tematy w dziale Polityka