Blog
..to i piszę teraz, jak jest..
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
38 obserwujących 242 notki 329814 odsłon
Docent zza morza, 7 lipca 2017 r.

Czy Niemców też dotyczy art. 5 NATO?

"– Stajemy ramię w ramię, broniąc artykułu 5 – wspólnego zobowiązania do obrony kolektywnej

– oświadczył prezydent Stanów Zjednoczonych w Polsce."

Dlaczego słowa te padły dopiero teraz, po prawie półrocznej prezydenturze i po wcześniejszym szczycie NATO w Brukseli?

Wydaje się, że prezydent Trump miał od samego początku jedną potężną zagwozdkę - N - I - E - M - C - Y.

Bo nie dość, że siedząc od lat pod amerykańskim parasolem obronnym mogły się one bezproblemowo rozwijać w pełnym poczuciu bezpieczeństwa - to jeszcze do tego ostentacyjnie sabotowały uchwałę NATO z 2014 roku wzywającą członków sojuszu do podniesienia wydatków na obronność do poziomu 2% PKB.

Niemcy i Japonia - te dwa uprzednio zmilitaryzowane kraje po wojnie wydawały na wojsko tyle, co nic - czy właśnie w tym kryła się tajemnica ich powojennego cudu gospodarczego?

A Polska?

1. Sowieckie-zbrojenia-kosztowaly-prl-ponad-bilion-dolarow

2. Niewybaczalna zbrodnia "ludowych" generałów

Art. 5 to zobowiązanie do wspólnej obrony - "jeden za wszystkich - wszyscy za jednego".

Ale co należałoby zrobić, gdyby agresorem okazał się jeden z członków sojuszu, a jego ofiarą inny członek NATO?

A więc - jak powinny się zachować USA i całe NATO, gdyby Niemcom znów przyszła ochota na kolejną wersję "drang nach osten"...?

Może już nie w nocnikach na głowie, ale równie sprawnie i brutalnie jak poprzednio ...?

Co wtedy z art. 5.?

P.S. A poza tym uważam, że wreszcie powinniśmy raz na zawsze rozwiązać kwestię reparacji wojennych - niech porządna nowojorska kancelaria pomoże nam odzyskać od Niemców te należne nam 845 miliardów dolarów, to zastanowimy się, czy nie odpalić im jakiejś części tych całkiem nienależnych 65 miliardów...

P.S. I nie zapominajmy, czym od początku miało być NATO...

imageOpublikowano: 07.07.2017 10:19. Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 10:46.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Czy Nadredaktor Michnik nadal jest autorem polskiego wątku tej czcigodnej publikacji,...
  • To świadectwo samych żydów na temat bestialstwa "ich własnych organów" podczas Holokaustu po...
  • Te wszystkie wiekopomne czyny i zasługi przedwojennej polsko-żydowskiej inteligencji z lat...

Tematy w dziale