Blog
Rychły detox racz im dać Panie
Docent zza morza
Docent zza morza Lubię rozgryzać znaki czasu;-)
37 obserwujących 266 notek 352538 odsłon
Docent zza morza, 16 listopada 2017 r.

Sankcji "nie budiet", a i fundusze unijne są bezpieczne, tow. Siemoniak!!!

394 5 0 A A A

    "Tomasz Siemoniak pytany w radiu Plus o eurodeputowanych z PO, którzy zagłosowali za sankcjami dla Polski, podkreślił, że Platforma "podziela treści, które są w rezolucji, krytyczną ocenę rządów PiS-u". - Natomiast nie zgadza się, żeby nawet w formie miękkiej sugestii, pojawiało się ryzyko sankcji wobec Polski - podkreślił.

    - Odróżniamy rząd PiS-u i jego złe działania od konsekwencji, które będą konsekwencjami dla każdego Polaka, bo będą mogły oznaczać, hipotetycznie ograniczenie funduszów europejskich - zaznaczył polityk. Jak dodał, oczekiwano wstrzymania się od głosu po to, by nie tworzyć wrażenia, że "pojawia się możliwość zaakceptowania sankcji".

=> Bzdury Siemoniaka w "Onecie"

Ratując własne cztery litery targowica dalej brnie w kłamstwa. A "zaprzyjażnione redakcje" dalej te kłamstwa powielają, robiąc Polakom nadal z nich korzystających jeszcze większą papkę z mózgu...

Otóż ew. i bardzo mało prawdopodobne sankcje wobec Polski mogą jedynie polegać na zawieszenie naszego prawa głosu w Radzie Europy (był czas, kiedy kierownik jej sekretariatu był przez "zaprzyjażnione redakcje"  lansowany na "króla Europy").

Ale do tego wymagana jest niemożliwa dziś do osiągnięcia jednomyślność wszystkich członków Rady (bo taki precedens mógłby w przyszłości być wykorzystany także przeciwko każdemu z nich - a biorąc pod uwagę kruchość i "dętość" oskarżen pod naszym adresem... - to każdy samodzielny i suwerenny krok - a już szczególnie odstępstwo od procesu dalszego komunizowania kontynentu, dla niepoznaki zwanego ostatnio Nowym Porządkiem Swiata - w każdej chwili może stać się obiektem równie idiotycznej szarży brukselskich komisarzy).

Czyli - te sankcje to "strachy na Lachy"...

A Siemoniak bezczelnie kłamie i dezinformuje, łącząc próby ograniczenia naszego prawa głosu w Radzie Europy z kwestią funduszy europejskich - prawo europejskie nie przewiduje bowiem takich sankcji, mimo że eurokraci działający w interesie Berlina oraz ich lokalne pudła rezonansowe lubią od czasu do czasu stwarzać takie wrażenie...

A wszystkim propagandystom - i tym nawiedzonym, bo niedouczonym, jak i wszystkim "oblatanym" cynikom - radzę dziś napić się szklankę zimnej wody przed otworzeniem ust ... a jeszcze lepiej  - wylać ją sobie "na łeb".

Bo Bruksela dobrze wie, że żadnych sankcji na Polskę nie jest w stanie nałożyć:

"Unia Europejska nie ma realnych możliwości nałożenia sankcji na kraje członkowskie, którym zarzuca się naruszanie zasad demokratycznych – przyznał szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker."

=> Sankcje wobec Polski są nierealne

A poza tym, Polska ani nie naruszyła dotąd "unijnych zasad praworządności", ani nie złamała unijnych traktatów. O jakich więc podstawach sankcji my wogóle mówimy...?

"Brukseli" należałoby też przypomnieć o starej prawdzie znanej każdemu przeszkolakowi - "nie strasz, nie strasz, bo ..."

Pisałem wcześniej o nieuniknionym upadku dzisiejszej "brukselskiej Europy" - pragnę przypomnieć, że komisarze na wzór Titanika nadal prują "pełną naprzód"  ku własnej zagładzie - a kolejnym gwoździem do ich trumny ma być nadchodząca zima.

=>   Upadek "Brukseli" w latach 2015 - 2018

"I znowu ci cholerni Polacy...", których komisarze najchętniej znowu wysłaliby "pad stienku..."

Opublikowano: 16.11.2017 12:08. Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 13:11.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo skoro już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Mateusza 10:(26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: „Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Julka Palmer "Czwórkę" można sobie reklamować do woli, ale głos o "Dziesiątce" byłby...
  • @coloroweobrazki To co Pan wymienił pod hasłem PIS = "naruszenie standartów i wartości...
  • @Friant "Trzaskowski cała wiedzę przejętą od Geremka i Hanny Gronkiewicz Waltz...

Tematy w dziale Polityka