Łaskę detoxu daj im, Panie.
Wedle utajnionej biblijnej Księgi Henocha, skrzydlaci bene ha Elohim (synowie Boga) przekazali ludziom wiedzę o kuciu mieczów i noży, o zaklęciach i ogrodnictwie, o odczynaniu uroków, o znakach na ziemi i słońcu, o cyklach księżycowych oraz o astrologii.
36 obserwujących
283 notki
367k odsłon
710 odsłon

Apel o dymisję antypolskiego dyrektora muzeum Auschwitz-Birkenau

Wykop Skomentuj18

Koleżanki & Koledzy - znowu jesteśmy potrzebni.

Gdy przed dwoma tygodniami włączyliśmy się w akcję podpisywania Apelu dr Ewy Kurek o wznowienie frajersko przerwanej ekshumacji w Jedwabnem (gdy tylko zaczęto znajdować tam łuski po niemieckich pociskach) - => Apel o wznowienie ekshumacji w Jedwabnem - to było pod nią nieco ponad 7 tysięcy podpisów, a dziś jest ich już ponad 40 tysięcy. Ale potrzeba ich oczywiście dużo, dużo więcej...

Proszę więc Was o dalsze trzymanie ręki na pulsie i uruchomienie wszystkich Waszych kontaktów.

Natomiast dzisiejszy apel odnosi się do petycji, której autorem jest Michał Tyrpa z Fundacji Paradis Judaeorum, "która od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" (...) i która od lat wspiera Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich w organizacji i promowaniu Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych".

"W związku z godzącą w polską pamięć historyczną, konsekwentną działalnością dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, wzywamy władze Rzeczypospolitej do usunięcia dra Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Auschwitz.

Ponadto żądamy przywrócenia Mszy św. i hymnu państwowego pod Ścianą Straceń w Narodowym Dniu Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 14 czerwca 2018 r."

- => Petycja o zwolnienie-dyrektora-muzeum-Auschwitz

Pan dyrektor od lat znany jest z całego szeregu antypolskich wyskoków - a gdy PIS jeszcze był w opozycji, to wtedy też domagał się jego odwołania - => PIS za odwołaniem dyrektora muzeum   (gdy w 2015 roku nie zaprosił na 70-lecie wyzwolenia obozu rodziny rtm. Pileckiego).

image

"Stowarzyszenia Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych jak co roku przygotowywało się do obchodów 73 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Przez dwa miesiące starali się o pięć zaproszeń. Bezskutecznie. Dostali jedynie trzy na całą Polskę. Nie mogli przynieść z sobą kwiatów, zapalić zniczy i rozwinąć biało-czerwonej flagi. Żadnych akcentów polskości. Pełna anonimowość. Co innego Żydzi, którzy mogli swobodnie demonstrować swoje emblematy. (...)

Prezes Rybarska wielokrotnie mówiła, że Polacy podczas uroczystości czuli się niemal intruzami. Wpisuje się to dokładnie w politykę Muzeum Auschwitz, które niechętnie widzi na terenie obozu organizacje polskie. Jest to zgodne z polityką żydowską, która od lat chce zawłaszczyć obóz śmierci tylko dla siebie. Wygląda to tak, jakby w piekle oświęcimskim ginęli i cierpieli jedynie Żydzi. (...)

Dochodzi do paradoksalnych sytuacji, że na terenach polskich, naznaczonych polską krwią, czujemy się jak intruzi. Wystarczy zobaczyć gości zebranych na obchodach rocznicowych. Nieliczna grupka Polaków, a wokół społeczność żydowska. A taka sytuacja trwa już niestety od kilku lat. Niezbędne jest przywrócenie normalności, która niestety za dyrekcji Piotra Cywinskiego została zachwiana."

- = > Antypolskie-decyzje-dyrekcji-obozu

A dlaczego powinniśmy jak najszerzej poprzeć starania o odwołanie tego człowieka...?

Bo do jakich innych wniosków mamy dojść,

patrząc na efekty tolerowania na wysokich polskich stanowiskach żydowskich szowinistów,

otwarcie uderzających w polską rację stanu oraz naruszających polską godność i wrażliwość?

image

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale