Głos rozsądku w Twoim domu
O łaskę detoxu dla wciąż błądzących, prosimy Cię, Panie... bo w życiu, jak i w polityce, nie ma przypadków - są tylko znaki ... ale niestety - w dużej mierze - "oczy ich nadal nie widzą, a uszy nie słyszą..."
50 obserwujących
324 notki
412k odsłon
  225   0

ANTYPIS - atakując - ujawnia prawdę o sobie samym

Bo w gruncie rzeczy wystarczy jedynie posłuchać ich argumentów i zarzutów wobec rządzących...

Zawsze mówiłem, że optyka i polityka totalnych stanowi jedną wielką projekcję psychologiczną - czyli obwinianie przeciwnika o swoje własne (ale nieuświadamiane sobie, pogardzane i wypierane) wady, pragnienia, słabości, marzenia i niedociągnięcia. 

Bo "żądnych rewanżu potomków chłopów pańszczyźnianych"  to mamy bez liku w ich własnych szeregach - z uwagi na swe kompleksy bez ustanku opluwających i podgryzających "żoliborskich inteligentów"...  

A gdyby głębiej sięgnąć, to okaże się, że pełno u nich ludzi wykorzenionych, w pierwszym, drugim lub trzecim pokoleniu przeflancowanych prosto z mentalnych czworaków do większych miast - i nadal czujących się tam nieswojo - bo prlowski "awans społeczny" nadal rzuca swój głęboki cień na polską rację stanu i nadal ma swoje b. wymierne koszty dla Polski.  

I nie przez przypadek bastionem (choć kurczącym się z wyborów na wybory) totalsów są tereny zasiedlone po wojnie przez ludzi wygnanych, straumatyzowanych i przymusowo wykorzenionych - czyli północna i zachodnia Polska. Patrz – „wybory na mapie”. 

A tam, gdzie ludzie od pokoleń "są na swoim" - tam tradycyjnie wygrywa PIS. Bo tam, gdzie utrzymały się tradycyjne więzi społeczne, tam gdzie ludzie są mało podatni na propagandę i nadal posługują się zdrowym rozsądkiem - tam potrafią odsiać ziarno od plew...

I nie jest przypadkiem, że największe poparcie partia ta osiąga we wsiach i przysiółkach od pokoleń zamieszkałych przez potomków szlachty zagrodowej.

"Prowadzący program w RMF FM zacytował "Gazetę Wyborczą", która wyliczyła, że "Kobylin-Borzymy, to jest taka            miejscowość niedaleko Białegostoku, w której jest największy odsetek szlachty w Polsce - bo to są wsie szlacheckie - i tam             85 proc. głosów dostało PiS, a 2,7 proc. Platforma Obywatelska".

https://wiadomosci.wp.pl/burza-wokol-wypowiedzi-jerzego-stuhra-mowil-o-wyborcach-pis-mazurek-zagial-aktora-6431411971028609a 

A miejski lumpenproletariat (szczególnie ten akademicki, b. często wykształcony ponad poziom swej inteligencji oraz kompetencji kulturowej) masowo opowiada się za bliskimi jego sercu bazarowymi bajerantami, których jedynym "kunsztem" jest sprawność wykazywana w grze "w trzy karty". 

Ale to trochę za mało do sprawnego zarządzania, tak samorządem, jak i państwem, szczególnie, że towarzystwo to ma b. głębokie kieszenie (a ich aktualny guru przecież oficjalnie oznajmił, że "do polityki idzie się po naprawdę duże pieniądze", czyż nie?)

A i poziom wykształcenia aktywu totalsów (połowa ma przecież ledwie ukończoną podstawówkę) nie powala – i dlatego ich "elity", typu Neumann, świadomie posługują się na użytek wewnętrzny jedynym językiem, jaki ich zdaniem jest w stanie do nich dotrzeć... 

Ale nie sposób na dłuższą metę budować swego poparcia głównie na ludziach motywowanych lękiem przed ujawnieniem prawdy o nich samych i o brakach w swoim kapitale kulturowym. I dlatego - do czasu!!! - gładko łykających hagady o swej rzekomej „nowoczesności, postępowości i europejskości”… 

Więcej kampanii wyborczych - więcej antypisu - to i więcej się o nich dowiemy. 

Ale czy Platforma aby na pewno dotrwa do następnych wyborów sejmowych…?


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka