29 obserwujących
2194 notki
706k odsłon
  225   3

Amantadyna może być skuteczna!

List otwarty lekarzy wobec ataku na dr Włodzimierza Bodnara...

Jesteśmy zdumieni i oburzeni wszczęciem postępowania przez Rzecznika Praw Pacjenta, w stosunku do dr Włodzimierza Bodnara w oparciu o doniesienie wiceprezesa NFZ.

Uznajemy za godne pochwały etyczne lekarskie działania dr Włodzimierza Bodnara, specjalisty chorób płuc i pediatry z przychodni Optima NZOZ w Przemyślu, który pomimo braku propozycji terapeutycznych dla pacjentów poza-szpitalnych z rozpoznanym zakażeniem SARS CoV-2 podjął się badania i leczenia tych chorych, stosowanym w Polsce od ponad 30 lat lekiem antywirusowym; chlorowodorkiem amantadyny (Viregyt K). Empiryczne stosowanie leku, którego skuteczność obserwuje lekarz, a terapia może pomóc w potencjalnie ciężkiej chorobie, jaką dla niektórych pacjentów jest COVID-19, nie może być powodem oskarżania lekarza. Doktor Bodnar nie tylko opracował schemat leczenia pacjentów, ale udostępnił go innym lekarzom, wyleczył wielu chorych, osiągając poprawę ich stanu klinicznego co wielokrotnie zapobiegło hospitalizacji. Niósł ulgę w cierpieniu badając, diagnozując i lecząc chorych w okresie pandemii. „Wykonywanie zawodu lekarza polega na udzielaniu (…) świadczeń zdrowotnych, w szczególności: badaniu stanu zdrowia, rozpoznawaniu chorób i zapobieganiu im, leczeniu.” 1

Jako lekarze, protestujemy przeciwko ograniczaniu wolności wyboru metody leczenia przez lekarza wg jego najlepszej wiedzy i doświadczenia w każdym przypadku (...)

Amantadyna może być skuteczna! – list otwarty lekarzy wobec ataku na dr Włodzimierza Bodnara

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale