61 obserwujących
52 notki
276k odsłon
  639   1

Sudoku, czyli zagwozdka

Lubiłam lekcje matematyki, preferując podczas nich naukę algebry od nauki geometrii, a mimo to obecnie, pół wieku po ostatnim kontakcie ze szkolną matematyką, za liczbami nie przepadam, chociaż jeszcze niedawno liczbom w swoim życiu poświęciłam całą notkę [Trzy, dwa, jeden, zero].

*

Tak więc za liczbami nie przepadam, a one odwdzięczają mi się tym samym. Stają się coraz bardziej złośliwe, i coraz bardziej mylą mi się. Kiedy 15 lat temu – podejrzewam, że w związku z chorobą tarczycy – zaczęły mylić mi się wyrazy,  a konkretnie dzielić się i mieszać w myślach, zaczęłam rozwiązywać krzyżówki, których wcześniej bardzo nie lubiłam, i poprzez zwykłe panoramiczne, a potem baśki i jolki, doszłam do tzw. krzyżówek z przymrużeniem oka, które bardzo sobie chwalę, z nadzieją, że moje słabnące z wiekiem oczy  zechcą nadal dzielić moją dla niech sympatię.

Krzyżówki z przymrużeniem oka - to coś bardzo odpowiedniego dla mnie, ponieważ od zawsze na życie patrzę tak poważnie, że bez wrodzonego przymrużenia oka pewnie nie udałoby mi się go przeżyć. A tak jest – jak to mówią – spoko. No bo czyż nie piękne są hasła w takich krzyżówkach? Kilka przykładów: A) chuda wrona; B) potrzebne do prowadzenia imprezy; C) trzymany w ryzach; D) defekt na efekt; E) nieprawdziwek; F) rodzynek między kolankami; G) klej?; H) ostry do picia; I) trunek stajennych?; J) posiadacz pistoletu? *

Krzyżówki tego typu i ja – pasujemy do siebie, czego nie mogę powiedzieć o tytułowym sudoku, od którego mnie odrzuca (cyfry!), a które to sudoku, a właściwie jego rozwiązywanie, być może wprowadziłoby trochę zgody między zwaśnionymi stronami, czyli mną oraz 1,2,3,4,5,6,7,8,9, no i – zerem.


* Hasła zaczerpnęłam z miesięcznika „Krzyżówki z przymrużeniem oka” 9/2020, wyd. Technopol . Natomiast odpowiedzi ukryłam tutaj: [Cuś, czyli odpowiedzi].

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości