53 obserwujących
70 notek
210k odsłon
278 odsłon

Islamizuję się

Wykop Skomentuj10

Znajomy, katolik z urodzenia, jednak od dawna niepraktykujący wiary, do której został w młodości wprowadzony przez kolejne sakramenty inicjacyjne, od pewnego czasu wraca do katolickich praktyk religijnych - w geście protestu przeciwko islamizacji naszego kontynentu, w proteście przeciwko próbom zalania islamskim żywiołem również naszego kraju.

*

Ja z kolei, od dawna czynnie żyjąca swoją katolicką wiarą [Świadectwo], w ostatnich latach także poczułam potrzebę wyraźniejszego – publicznego – jej zaznaczenia. Wróciłam więc do dawno zarzuconego zwyczaju oddawania czci Bogu/Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie przechowywanym w tabernakulach mijanych świątyń: znowu zaczęłam publicznie robić wyraźny znak krzyża przechodząc lub przejeżdżając w ich sąsiedztwie.

Podobnie - w geście dziękczynienia - robię znak krzyża przed posiłkami: już nie tylko w zaciszu domu, ale także w barach czy restauracjach. Opisane gesty wykonuję świadomie, jako świadectwo w stosunku do obecnych w pobliżu innych osób, ale również – przekornie – jako swoistą kontrreakcję wobec zalewających Europę islamskich publicznych modłów ulicznych. Islamizuję się, krótko mówiąc. Religijnie radykalizuję, mówiąc inaczej.
Swego czasu w ramach swojej tutejszej aktywności prowadziłam - między innymi - cykl zatytułowany Fenomenologia praktyczna, który znajduje się już w archiwum mojej blogowej twórczości [tutaj], ale jako że nie jest to cykl definitywnie zakończony, pozwoliłam sobie tutaj właśnie przedstawić kolejną notkę, która już kiedyś chodziła mi po głowie, ale którą dopiero dziś spisałam..

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości