53 obserwujących
40 notek
205k odsłon
316 odsłon

Kaczyński, Jarosław

Wykop Skomentuj10

Trafiłam niedawno na ciekawy artykuł poświęcony braciom Jarosławowi i Lechowi Kaczyńskim. Z roku 1989. Opublikowany przez Gazetę Wyborczą:


Obaj, ponieważ wszystko robią razem, byli już w latach 70-tych wybitnymi (choć trzymali się w cieniu) działaczami opozycji demokratycznej. Od 1980 r. są czołowymi ekspertami "Solidarności": Jarosław jest sekretarzem Krajowej Komisji Wykonawczej, Lech - członkiem stałego Prezydium KKW.

    "Kaczory" były nierozłączne podczas ubiegłorocznych strajków w Stoczni Gdańskiej, po bratersku śpiąc na jednym płacie styropianu. Niestrudzenie uczyli robotników, jak powinni korzystać z przysługujących im praw (to Lech) i co trzeba zrobić, aby prawa w Polsce były lepsze (Jarosław). Wieczorami (obaj) zasilali informacjami nieliczną grupkę wspierających strajk dziennikarzy.

    Cechy osobiste też mają identyczne: poczucie humoru, inteligencję, upór, skromność i flegmatyczny spokój, który nie  opuszczał ich nawet w najbardziej dramatycznych momentach oblężenia stoczni.


Cały artykuł przytoczył na swoim blogu tkwtkw: Gazeta Wyborcza o braciach Kaczyńskich 09.05.1989, nr 2


A tutaj, cztery lata później, proszę spojrzeć, jak sympatycznie - chociaż polemizując - i jak ciekawie rozmawiają sobie panowie Jarosław Kaczyński i Adam Michnik:

Tyle. Taki mały przyczynek do portretu..

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka