Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
328 notek
328k odsłon
274 odsłony

Kto propagandą wojuje ten od propagandy ginie.

Wykop Skomentuj6

    TVN pokazał reportaż o kryminaliście gdzie jednym z wątków jest jego próba kontaktów z politykami. W TVN nikt nie sugeruje że politycy ci mają jakieś relacje z tymi osobami i nikt normalny nie będzie tego podejrzewał. Pozostaje jedynie pytanie czy służby specjalne nie powinny temu zapobiec?

    Problem polega na tym że w przeszłości polskie środowisko konserwatywne często używało takie przypadkowe zdarzenia do ataków politycznych, przykładem jest Komorowski i jeżeli dobrze pamiętam Kwaśniewski. Przypadkowe zdarzenie, przypadkowe zdjęcie i prawicowa propaganda dopisująca całą teorię sPISkową. Gdyby to Tusk się z nimi witał to byłby dowód na to że kuma się z bandytami, no ale padło na Szydło i Macierewicza więc to skandal że TVN to pokazał.

    Moje pytanie jest: jeżeli dziennikarz robi reportaż o bandycie i posiada takie nagranie to czy powinien je pokazać? Oczywiście że tak, wycięcie tego zdarzenia było by cenzurą i okłamywaniem widza. I powinno to być tak pokazane jak pokazał to TVN, bez zbędnych komentarzy i sugestii.

    Gdyby w przeszłości środowisko PIS nie wykorzystywało podobnych wydarzeń do brutalnych ataków politycznych to teraz nie musiało by się obawiać odwetów. To PIS wykopał bagno w które teraz sam wpada. Szydło chce pozwać TVN tylko o co? Nikt tam nie twierdzi że te relacje miały jakąś kontynuacje, a pokazywanie faktów póki co nie jest jeszcze karalne (chociaż PIS będzie chciał to zmienić).

    Powtórzę że nikt normalny na podstawie tego reportażu nie będzie twierdził że Szydło ma jakiś kontakt z bandytami, niestety jest jeszcze cały sort sPISskowców którzy będą się tu dopatrywać drugiego dna i tego się PIS boi, by nie zatonąć od propagandy jaką zatopili PO.

    

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura