Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
11 obserwujących
266 notek
277k odsłon
1280 odsłon

Gdzie tu dobra zmiana? Gdzie tu prawo i sprawiedliwość?

Wykop Skomentuj48

    Na prezesa NIK powołany został Marian Banaś, powiązany ze środowiskiem PIS, były pracownik Ministerstwa Finansów w którym osadził ludzi którzy obecnie są oskarżeni o wielomilionowe wyłudzenia VAT, z bardzo podejrzanymi powiązaniami i dużymi kontrowersjami dotyczące jego majątku. To PIS powołuje takich ludzi na tak odpowiedzialne stanowiska.

    Beata Kempa twierdzi że teraz Banaś składa na nią zlecenia aby ją zdyskredytować. Zapewne dobrze wie co mówi, bo po to Banaś został powołany do NIK aby takie zlecenia robić i utrwalać winę Tuska w społeczeństwie. Tylko zleceniodawca zmienił priorytety i nagle Kempa z myśliwego który takie zlecenia często realizował teraz staje się celem takiego zlecenia. Kiedyś to Kempa była zbulwersowana wielomiliardowym defraudacją przy słynnym audycie jakie PIS przeprowadził na PO, to teraz wszyscy będą zbulwersowani wielomilionowymi defraudacjami jakie robiła Kempa. Oczywiście z audytu PIS nic nie wynikło bo nie odzyskano ani złotówki z 250 miliardów zdefraudowanych złotówek ani nikomu nie postawiono z tego tytułu żadnych zarzutów. Czy to wina Jakiego że przy okazji dawania więźniom pracy, ktoś tam który dostał zlecenia bez przetargu dobrze zarobił?

    Na nieszczęście PIS, zlecenie nie będzie realizować nieudolna opozycja a profesjonalny zleceniodawca Banaś, który ma spore doświadczenie w PIS jak takie zlecenia skutecznie wykonywać. Oczywiście jest droga prawna aby Banasia odwołać a jest to Trybunał Stanu. Jednak idąc tą drogą trzeba by doprowadzić do procesu, gdzie będę pytania jak taka osoba znalazła się na takim odpowiedzialnym stanowisku i dlaczego służby specjalne które powinny taką osobę sprawdzić o niczym nie wiedziały albo wiedziały i celowo zostało to ukryte. Ale PIS ma swoje sprawdzone metody i aby zmusić Banasia do dymisji atakuje jego syna który miał państwową posadę. Taki tam pisowski standard wzorowany na sowieckich rozwiązaniach.

Gdzie tu prawo i sprawiedliwość?

    Nie wiadomo czy Banaś się mści za atak na swoją osobę, czy też za chwilę będziemy mieli do czynienia z przejęciem władzy przez Morawieckiego od Kaczyńskiego, a Banaś realizuje odgórne zlecenie aby wszystkich konkurentów Morawieckiego za czasu zneutralizować, aby nie byli w stanie skutecznie rywalizować o schedę po odchodzącym prezesie. Kolejny komunistyczny standard przejmowania władzy po przez brutalne polityczne ataki, a nie po przez demokratyczny wybór najlepszego kandydata.

    Kandydat na KRS musi mieć rekomendacje 20 innych ludzi z odpowiednimi kompetencjami. Rekomendacje są po to, że ludzie którzy rekomendacje dają, swoim autorytetem ręczą że dany kandydat jest dobrym kandydatem. Jeżeli kandydat okaże się kiepski obciąża to też tych którzy taką rekomendacje wystawili. Jest to bardzo ważny etap odrzucania kiepskich kandydatów za których nikt nie będzie chciał rekomendować. W surrealistycznej rzeczywistości PIS ujawnienie kto wystawił rekomendacje jest łamaniem konstytucji, a Sędzia który wyrokiem sądu nakazał ujawnienie tych rekomendacji łamie konstytucje i został od razu zdegradowany a potem zawieszony za łamanie konstytucji i szerzenie anarchii. najprawdopodobniej rekomendacje te wystawiły takie autorytety jak Pawłowicz, Piotrowicz czy Piebiak lub Cichocki dlatego tez jest to ukrywane.

    W porządku prawnym wszystko musi być zgodne z procedurami, niekiedy zdarza się że istnieje podejrzenie że pewne procedury zostały wykonane wadliwie. Wtedy też uruchamia się procedury sprawdzające, mające na celu sprawdzenie czy proces który został zakwestionowany został wykonany zgodnie z prawem. Jeżeli okaże się że proces ten był wadliwy, należy cofnąć wszystkie konsekwencje tego procesu i rozpocząć go od nowa. Jeżeli jest podejrzenie że jakiś sędzia nie został wybrany zgodnie z prawem, to sędzia ten nie powinien wydawać wyroków do czasu aż sprawa się nie wyjaśni, ponieważ jeżeli podejrzenia okażą się zasadne to wszystkie wyroki jakie wydał będą nieważne. Takie sytuacje się zdarzają i nie są niczym wyjątkowym w państwie prawa. Prezes Sądu Najwyższego apeluje o wstrzymaniu się od orzekania tych sędziów do czasu wyjaśnień, co jest standardowym apelem w takich sytuacjach. Ale polityk bankier zna się lepiej na prawie i poucza najważniejszego Sędziego w Polsce jak ma wyglądać wykładnia prawa. Taka istotna różnica między rozwiniętym społeczeństwem a społeczeństwem sowieckim polega na tym, że w cywilizowanym społeczeństwie sędziowie kontrolują polityków a w komunistycznych państwach to polityk dyktuje sędziemu jaki ma być wyrok.

    Rozrastający się aparat państwowy potrzebuje coraz to nowych źródeł finansowania. Nowotwór ma coraz większe potrzeby, mogą one być tylko większe mniejsze być nie mogą. Podczas bardzo dobrej koniunktury zamiast oszczędzać na gorsze czasy to PIS "reformuje" OFE, czyli przenosi nasze oszczędności na emeryturę z prywatnego nadzoru na państwowy, czyli teraz politycy będą kontrolować ten kapitał i akcje spółek w których jest ulokowany, czyli kolejne stołki dla swoich. Oczywiście te dobrodziejstwo nie jest za darmo i przy okazji zniknie 15% tych oszczędności. Przezorny myśli jednak długodystansowo, jeżeli teraz upolitycznią te pieniądze, to co będą zabierać w przyszłości? Dlatego proponują Pracownicze Plany Kapitałowe i aby je uwiarygodnić i namówić nanie więcej frajerów chcą go wpisać do konstytucji. Tyko że sprawdzenie czy politycy przywłaszczają te pieniądze zgodnie z konstytucją sprawdzać będzie Przyłebska, Piotrowicz czy Pawłowicz, w końcu są to najwybitniejsi z najwybitniejszych sędziów jacy są na prawicy. Jaki sort takie autorytety prawne w końcu morda, szmata to poziom kultury tego środowiska.

I gdzie tu prawo i sprawiedliwość?  Gdzie tu dobra zmiana?

    Aż łezka się kręci w oku kiedy się przypomni czasy, że największymi zarzutami dla polityków było to że przeklinał przy jedzeniu ośmiorniczek lub że zapomniał wpisać w oświadczenie majątkowe drogiego zegarka. Ale tak dobrze w Polsce prędko nie będzie bo postanowiono wprowadzić starą dobrą komunistyczną zmianę standardów politycznych.

Wykop Skomentuj48
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka