Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
11 obserwujących
266 notek
277k odsłon
315 odsłon

Całkowicie błedna argumentacja czyli polemika z Kaczyńskim

Wykop Skomentuj24

Dzisiaj Kaczyński usprawiedliwiając ustawę jaką chce wprowadzić PIS aby dyscyplinować sędziów, argumentuje

https://www.salon24.pl/newsroom/1005999,kaczynski-sadownictwo-w-polsce-to-anarchia-projekt-pis-ma-to-ukrocic


"Zdaniem prezesa PiS, w Polsce stworzono w sposób całkowicie bezrozumny system, w którym sędziowie właściwie nie ponoszą konsekwencji swoich działań, nawet jeśli są bezprawne i szkodliwe."

    Być może system jest zły, ale w państwie prawa, w krajach rozwiniętych to sędzia kontroluje polityka a nie polityk sędziego. Jeżeli polityk będzie kontrolował sędziego, kto będzie kontrolował Kaczyńskiego? Niby aby naprawić patologie tworzy się system jeszcze bardziej patologiczny, gdzie polityk jest ponad prawem i nie ma organu który go kontroluje. Rozwiązania które proponujecie są charakterystyczne dla władców feudalnych i państw sowieckich, gdzie interpretacją prawa nie zajmują się sądy a tworzy je władca lub sekretarz partii.


"To jest system chory z natury rzeczy i wiadomo, że on nie może dobrze działać. Władza musi się łączyć z odpowiedzialnością, jeśli tak nie jest, to musi być zła "

    Kogo masz na myśli mówiąc władca? W demokracjach nie ma władców a są politycy którzy służą Narodowi.


"To, co się zaczęło dziać w ostatnich tygodniach to już właściwie jest anarchia. - Sądownictwo w Polsce po prostu wypowiedziało posłuszeństwo nie jakiejkolwiek władzy, tylko obowiązującemu w Polsce prawu i wszystkim regułom, które tworzyły dotąd podstawy polskiego wymiaru sprawiedliwości"

    Anarchią jest kwestionowanie władzy sądowniczej i kwestionowanie ich uprawnień. W państwach rozwiniętych sądy mają wydawać wyroki opierając się na prawie a nie na oczekiwaniach polityków. Posłuszeństwo sądów wobec władzy to łamanie trójpodziału władzy i zasad demokracji czyli jest to dyktatura do której dąży Kaczyński. Posłuszeństwo sądów wobec oczekiwań władzy jest łamaniem konstytucji, która jasno stwierdza że sądy od władzy muszą być niezależne.


" Jest system, w którym sądy są mocno zawisłe od jednej strony politycznego sporu, ale też od tych wszystkich patologicznych układów społecznych, które w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat powstały, albo też - z drugiej strony sądy niezawisłe. "

    Po pierwsze trzeba zadać pytanie ile jest w tych słowach jest prawdy a ile manipulacji. Po drugie konsekwencją działań PIS jest stworzenie sądownictwa całkowicie zawisłego od PIS i podporządkowane potrzebą partii. Czyli Kaczyński wcale nie walczy o niezawisłość sądów a właśnie o ich podporządkowanie.


" Nie widzę żadnego powodu, aby Polacy przyjmowali taką zasadę, że Niemcy mogą, Francuzi mogą, inni mogą, a my nie możemy. Nam się próbuje wmówić coś takiego, że nam nie wolno, albo wolno mniej. Zdecydowanie to odrzucam i zawsze odrzucałem. "

Twierdzenie że rozwiązania te są wzorowana na rozwiązaniach Francuskich czy Niemieckich to tak jak powiedzieć że maluch jest wzorowany na mercedesie, w końcu to i to ma cztery kółka i kierownice. W Niemczech czy we Francji niedopuszczalny jest wpływ polityka na wyrok sądu.


"Prezes PiS sprzeciwia się, aby władza sądownicza stała wyżej niż ustawodawcza i wykonawcza. - W Polsce chce się stworzyć coś w rodzaju systemu trybunalskiego, bo on najlepiej służy tym interesom, które zostały ostatnio tak bardzo zagrożone. Ale to są interesy patologiczne, to jest wynik zdominowania polskiego życia publicznego i gospodarczego przez grupę, która ma bardzo wiele cech negatywnych."

    Patologią jest system który wprowadza PIS, Banaś prezesem NIK, Piotrowicz, Pawłowicz jako sędziowie TK itp. Obecnie to grupa powiązana z PIS zdominowała polskie życie publiczne i gospodarcze i tworzy patologiczne interesy co pokazała ostatnia kontrola NIK ale też afera korupcyjna w KNF, afera związana z wieżami Kaczyńskiego czy mafia vatowska wewnątrz pisowskiego Ministerstwa Fiznansów.


"Mam nadzieję, że tym projektem powstrzymamy wysadzenie w powietrze wymiaru sprawiedliwości"

    Tym projektem wysadzicie Wymiar Sprawiedliwości i podporządkujecie go interesom swojej partii.

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo