Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
327 notek
328k odsłon
110 odsłon

Czy Kościół w Polsce nawróci się na ekologizm?

Wykop Skomentuj5

    Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, w sobotę wygłosił homilię w trakcie mszy z okazji stulecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu mówi:

"- Niektórzy chrześcijanie drwią z troski o środowisko naturalne. Inni są bierni i niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Tymczasem dzisiejszy kryzys ekologiczny jest wezwaniem do głębokiego wewnętrznego nawrócenia. Potrzebujemy nawrócenia ekologicznego, bo bycie obrońcami dzieła Bożego stanowi istotną część uczciwego życia"

Mój komentarz:

    Żyje już na tym świecie trochę i wiem z mojego doświadczenia że jeżeli chce mieć ładny dom, dobry samochód i inne rzeczy w dobrym stanie to muszę je szanować i o nie dbać. Dom, samochód wymaga nieustannego porządkowania, serwisów i napraw, i w takim domu żyje się miło i przyjemnie, i takim samochodem podróżuje się bezpiecznie, miło i można go długo użytkować.

    Zachowania w których mówi się że ja nie muszę dbać o porządek, że u siebie mogę brudzić i syfić bo to moje jest dla mnie zachowaniem warcholskim, gdyż ewentualny brud i syf oddziałuje też na sąsiednich mieszkańców często uprzykrzając im życie. 

    Zaniedbania obowiązków powoduje popadanie domu w ruinę, czy też problemy ze sprawnym funkcjonowaniem auta. Z naszą planetą ziemią będzie tak samo, jak o nią nie zadbamy to stanie się ona dla nas paskudnym miejscem do życia a nie mamy się gdzie przeprowadzić.

    Działania ekologiczne (pomijając te które są bezsensowne i głupie bo takich też jest sporo) są zazwyczaj kosztowne, często naruszają interesy niektórych grup społecznych i wymagają wysiłku. Dlatego też ludzie ci są tym zmianą niechętni bo mają z tego straty ale na działaniach takich skorzysta cała ludzkość, ponieważ planeta ziemia musi pozostać miłym miejscem dla ludzi.

    Niestety Polski Kościół jak i Polska Prawica dała się omamić ludziom którzy twierdzą że ekologizm i dbanie o środowisko naturalne to czerwona zaraza czy lewacki terroryzm, dała się przekonać ludziom którzy twierdzą że śmiecenie i zatruwanie otoczenia jest dobrem, dała się omamić ludziom którzy twierdzą że syfiarstwo jest ich ideologią a ten kto mówi o dbaniu o środowisko i podejmowanie wysiłku aby mniej na nie oddziaływać jest lewackim zdrajcą i wrogiem Polskości.

    Jak widać po wystąpieniu abp Stanisława Gądeckiego coś powoli się zmienia, może kościół w końcu się nawróci i przestanie być wrogiem ekologów a stanie się sojusznikiem namawiając ludzi do większego poszanowania Matki Ziemi.

    Pytanie jest tylko czy zdążymy się mienić zanim zniszczymy nieodwracalnie nasz Dom jakim jest Ziemia?

    

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo