Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
332 notki
332k odsłony
433 odsłony

Oszukany, obrabowany wypisuje się z funduszy emerytalnych dla frajerów.

Wykop Skomentuj11

    Polityka polega na tym aby niewygodne ustawy cichaczem przemycić tak aby wyborcy się niezorientowani, a nic tak nie przykrywa niekorzystnego dla obywateli głosowania jak jakiś skandal który koncentruje ich uwagę. Ja nie wiem czy posłanka Lichocka zrobiła co zrobiła w przypływie emocji, czy może było to dobrze zaplanowane aby emocje wywołać ale wszyscy obecnie o tym mówią, co skutecznie przykrywa głosowania które były korzystne dla władzy ale bardzo złe dla Polaków.

    Powiedzmy sobie szczerze że chamskie zachowania wśród Polskich polityków to nic nowego, zawsze było, jest i będzie. Może i obecnie jest tego dużo więcej ale w życiu codziennym Polaków nie ma to większego znaczenia. Dużo gorsze jest głosowanie które było później, odrzucające poprawkę opozycji żeby 2 miliardy zamiast do TVP trafiło na leczenie raka, ponad dwukrotnie zwiększając fundusze na walkę z tymi chorobami. Ta decyzja dotknie już jakąś część społeczeństwa które walczy z rakiem, ponieważ takie fundusze mogły by znacznie zwiększyć ich szanse wyzdrowienia lub chociaż pomóc w cierpieniach. Zamiast tego będziemy mogli się dowiadywać z publicznej politycznej telewizji jak za obecnie nam panującym żyje się nam lepiej. Muszę przyznać że z mojego doświadczenia ta propaganda wielu Polakom robi dobrze, jak kiedyś wielu nieustannie narzekało to teraz nagle po oglądnięciu TVP są usatysfakcjonowani i uznają obecne czasy za dobrobyt jakiego mogą nam na zachodzie zazdrościć, mimo że w moim odczuciu dla większości nic wiele się nie zmieniło z wyjątkiem jakości telewizji jaką oglądają.

    Jednak powiedzmy sobie szczerze że od zmarnowania 2 miliardów na wychwalanie rządzących Polska się nie rozpadnie i dla ogromnej większości nic to w ich życiu nie zmieni. Dużo gorszy jest ość programu którą rządzącym udało się wczoraj cichaczem przemycić a społeczeństwo zbulwersowane Lichocką nieświadomie je przełknęło i zamontowało tą ość w gardle która dusić będzie Polskich obywateli. Wczoraj Sejm przesądził o likwidacji OFE i teraz obywatel ma wybór albo przelać środki na kontrolowanych przez polityków IKE przy skromnej grabieży 15% lub przelać na ZUS ale bez prawa dziedziczenia. Czyli obywatel może sobie wybrać w jaki sposób państwo ma go ograbić z oszczędności jakie gromadził na emeryturę. Oczywiście zaraz się pojawią obrońcy rządzących z ich ulubioną śpiewką "bo Tusk też tak zrobił" i po pierwsze to że ktoś robi źle nie może być usprawiedliwieniem dla złych uczynków, w końcu większość która obecnie będzie bronić tej grabieży kiedyś głośno krzyczeli że Tusk ich okradł i po drugie to że Tusk zrobił tak samo jest gó...o prawdą. Za Tuska przełożono około 50% które były ulokowane na obligacjach z OFE na dziedziczne konto w ZUS bez żadnej opłaty i mimo że mi się to nie podobało teoretycznie może to być na niewielki plus dla obywateli lub w pesymistycznym scenariuszu niewielka strata rzędu dziesiątych części procenta. Wynika to z tego że obecnie oprocentowanie konta ZUS jest wyższe niż obligacji i jeżeli nic się nie zmieni zmiana jaką wprowadził Tusk będzie korzystna.

     Przy zmianach proponowanych przez PIS obywatel zawsze traci:

    -po pierwsze i najważniejsze, teraz to politycy będą wyznaczać ludzi którzy będą decydować gdzie pieniądze te zostaną ulokowane, czyli znając PIS głównym kryterium nie będzie pomnażanie tych pieniędzy a finansowanie potrzeb politycznych. Przykład Polskiej Fundacji Narodowej gdzie państwowe spółki pompują setki milionów które wsiąkają bez żadnych widocznych efektów.

    -gwarancje które daje Państwo jest na bardzo niskim poziomie a i tak za ewentualne straty zapłaci obywatel bo skąd Państwo ma pieniądze na pokrycie zobowiązań jakie narzucają politycy?

    - pobieranie teraz 15% jest czystym złodziejstwem, bo jeżeli będzie bardzo niska emerytura która nie przekracza kwoty wolnej od podatku to emeryt taki nie zapłaciłby żadnego podatku, a PIS mu teraz zabiera 15%. Po za tym może się kiedyś doczekamy uczciwych polityków którzy zwiększą kwotę wolną od podatku na europejski poziom czyli w granicy stawki minimalnej i wtedy duża część emerytów nie płaciła by podatku lub podatek taki byłby dużo niższy niż te 15%. Dodatkowo płacony podatek od emerytury może być przekazywany na łatanie dziury w ZUS i wspieraniu emerytur a że PIS bierze sobie ten podatek teraz to w momencie otrzymywania twojej emerytury te pieniądze zostaną już dawno przejedzone.

    -przelane środki z OFE na ZUS zostaną wypłacone obecnym emerytom i jakby ci się umarło przed emeryturą to twoi najbliżsi nie dostana nic.

    Godząc się na OFE nie taka była umowa dlatego czuje się oszukany i ograbiony. Po to było OFE abym część składek z patologicznego ZUS szła na moje konto i wspierało moją emeryturę a jakbym zmarł środki te miały trafić do moich najbliższych ale obecnie nic z tych obietnic dla frajerów nie zostało. A obecnie rządzący wiedząc że rozkradają moją emeryturę i mają czelność proponować PPK abym odkładał kolejne składki, by było co kraść w przyszłości. Niby chcą to zapisać do konstytucji aby później Przyłedska z Pawłowicz potwierdziła że kolejna grabież jest zgodna z konstytucją.

    Nie zemną te numery rezygnuje z frajerskich funduszy emerytalnych i przelewam pieniądze na Zus. Muszę też podziękować tym których kiedyś uważałem że mnie krzywdzą zmuszając mnie do pracy na wpół legalnie płacąc większość pod stołem, kiedyś uważałem że mnie oni krzywdzą grabiąc mnie z przyszłej emerytury usprawiedliwiając to że nie ma sensu płacić na ZUS bo to zmarnowane pieniądze. Miałem szczęście że trafiłem na takich mądrych szefów którzy dobrze wiedzieli jak to się skończy i uchronili mnie przed większą grabieżą złodziejskiej kasty.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka