Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
314 notek
321k odsłon
951 odsłon

Niezrozumiałe zamieszanie z poplątaniem, czy Pis gra na porażkę Dudy?

Wykop Skomentuj35

    Jest takie przysłowie że zwycięskiego składu się nie zmienia. Bardzo mi się nie podoba że Pis pompuje miliardy do TVP w której rządzą politycy PIS i za te pieniądze wychwala się obecną władzę ale z politycznego punktu widzenia taktyka ta była bardzo skuteczna i pozwalała wygrywać Pis kolejne wybory. Bez urabiania społeczeństwa w TVP nie było by zwycięstw Pis, a na pewno nie mieli by oni większości w Sejmie i nie byli by w stanie utrzymać się przy władzy tak długo. Oczywiście że nie ma to nic wspólnego z uczciwością, demokracją czy nowoczesnym państwem ponieważ daje ogromną przewagę partii rządzącej ale politycznie jest bardzo skuteczne i to co obecnie się dzieje jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Pis robił skutecznie podobne manewry  wielokrotnie i w tak ważnym momencie tuż przed wyborami prezydenckimi wyszedł kogel-mogel. Kiedy w prasie pojawiały się przecieki że Duda za podpis żąda głowy Kurskiego to nie brałem tych wiadomości na poważnie, gdyż tuż przed jednym z najważniejszych meczów nikt o zdrowych zmysłach nie robi drastycznych zmian w drużynie która do tej pory wygrywała i która w dodatku musi wywołać poważny konflikt w drużynie. Takie posunięcie to wręcz harakiri lidera.

    Wymiana teraz prezesa TVP musi wywołać pewne komplikacje i najprawdopodobniej będzie mieć negatywny wpływ na skuteczność przekazu. Powstała obecnie wymiana ludzi, zmiany organizacyjne musi wywołać pewien bałagan który nie da się ogarnąć przed wyborami, który częściowo sparaliżuje wsparcie dla kampanii wyborczej Prezydenta. Po za tym pozbycie się Kurskiego nie daje żadnych korzyści politycznych, gdyż nie zmienia to nic w fakcie że blisko 2 miliardy zamiast trafić na leczenie chorych na raka (co pozwoliło by uratować tysiące chorych) trafi do prorządowej telewizji, czyli ta decyzja nie przyciągnie centrum do Prezydenta a może zrazić część twardego elektoratu za to że Prezydent zaatakował swoich. Po za tym Prezydent narobił sobie wrogów w frakcji wspierającej Kurskiego, co w niczym nie pomaga a może bardzo zaszkodzić.

    Albo wśród rządzących powstał chaos nad którym już nikt nie panuje albo rządzący postanowili zagrać na porażkę Prezydenta by  przenieść odpowiedzialność za pogarszającą się sytuacje na opozycje.

    TVP jest dobrym przykładem nieudolności rządów Pis. Przez 25 lat TVP potrafiła się utrzymać z abonamentu i reklam i cieszyć się dużym zaufaniem, oglądalnością i w dodatku odnosząc pewne sukcesy na rynku medialnym ale nastała "dobra" zmiana i teraz trzeba pompować kolejne miliardy aby reanimować telewizje do której nikt nie ma zaufania, a jak się dowiadujemy z listu pracowników bez państwowej (naszej) kroplówki TVP grozi szybkie bankructwo.

980 mln w 2018;

1,26 mld w 2019;

1,95 mld w 2020.


image

    Jak widać promowany przez pis ręczny model sterowania gospodarki z Nowogrodzkiej ma identyczne skutki jak za czasów Komuny i TVP nie jest wyjątkiem. Innym przykładem jak w Pispaństwie wyciekają pieniądze jest Polska Fundacja Narodowa finansowana prze państwowe spółki, do której trafiają setki milionów bez żadnych widocznych efektów. Innym przykładem jet projekt rządowych spółek Energi i Enei na budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce gdzie zainwestowano miliard w nierentowny polityczny projekt.

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/elektrownia-ostroleka-wnioskuje-o-zawieszenie-prac-przy-ostrolece-c,1004924.html

    Mimo że rządy PIS przypadły na okres dobrej koniunktóry Polska giełda jest w stagnacji (nie rośnie), na parkiecie praktycznie nie ma debiutów a część spółek wycofuje się z giełdy, a wartość państwowych spółek nieustannie spada. To giełda jest najlepszym wskaźnikiem stanu gospodarki.

    Łatwo się rządzi przy dobrej koniekturze gdyż pieniędzy jest coraz więcej i należy jedynie decydować jak je  rozdzielić, gorzej jak przyjdą gorsze czasy i trzeba ciąć wydatki aby spiąć budżet i takie czasy obecnie nadchodzą. Nie dość że nadchodzi spowolnienie to w dodatku najprawdopodobniej nastąpi koniunkcja z pandemią co może spotęgować problemy gospodarcze. W dodatku Pis w złym okresie postanowił zlikwidować OFE i wyciągnąć z giełdy dodatkowe miliardy co w połączeniu z powolnieniem i pandemią może się kończyć panikom na parkiecie.

    I jak tu rządzić w tak trudnym okresie? Najlepiej gdyby teraz oddać władze opozycji i zwalić znów wszystko na winę Tuska. mieliśmy pełnie władzy było super jak za Gierka a teraz dorwała się opozycja do władzy i jest źle. Jedno jest pewne po rządach PO-PSL było na 500+ i inne programy społeczne, po erze Pis następcy nie będą mieli na nic.

Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka