Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
313 notek
319k odsłon
534 odsłony

"Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponować ludziom pójście do lokali wyborczych"

Wykop Skomentuj26

    Po bardzo nieudanym początku kampanii wyborczej Andrzeja Dudy (nie ma chyba nikogo kto by twierdził że start był udany), pis wywęszył niepowtarzalną polityczną okazję w pandemii na zapewnienie reelekcji swojego kandydata. Otóż pandemia skutecznie paraliżuje kampanie wyborczą kandydatów a obecny Prezydent w tak trudnych czasach ze względu na pełniącą funkcje ma zapewnioną promocje, co skutecznie poprawia jego notowania a konkurenci pozostają niewidoczni.

    Czy jest to zagrywka uczciwa i w duchu demokracji? Oczywiście że nie, ponieważ obecna sytuacja faworyzuje tylko jednego kandydata, a zasadą demokracji wymaga równego startu wszystkich kandydatów. Oczywiście nie jest to ani wina ani celowe działanie PIS że obecnie wybuchła pandemia ale to partia rządząca chce tą sytuacje wykorzystać dla swoich korzyści politycznych.

    Jednak nie do końca to stratedzy dobrze wykalkulowali. Wybory za siedem tygodni i jest duża szansa że będzie to szczyt zachorowań na korono-wirusa ewentualnie trochę przed apogeum ewentualnie trochę za. A na pewno za siedem tygodni ryzyko epidemiologiczne nie będzie niższe niż obecnie. I skoro obecnie wysokim kosztem społecznym zamyka się imprezy masowe, puby, restauracje i kościoły by w celach ochronnych ograniczyć gromadzenie się ludzi do minimum, to jak wytłumaczyć organizowanie za siedem tygodni jednej z największych spotkań grupowych jakimi są wybory, które skutkować będą zgromadzeniu się w jednym miejscu tysięcy ludzi.

    Nawet jeżeli wysokim kosztem społecznym w siedem tygodni uda się częściowo opanować chorobę, to wybory mają duży potencjał by być przyczyną wybuchu epidemii ze zdwojoną siłą. I takie ryzyko jest gotowy podjąć PIS aby się tylko utrzymać na stołkach, niezważająca na konsekwencje i liczbę ofiar takiego wydarzenia.

    Jednak krótkowzroczność pis i chytrość na polityczny zysk daje ciężkie działa jej oponentom. Tusk wywiadzie rzuca argument który nawet TVPis nie będzie w stanie zbić propagandą za dwa miliardy zł:

"Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponować ludziom pójście do lokali wyborczych"

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25807948,donald-tusk-lek-na-koronawirusa-wiecej-zjednoczonej-europy.html#s=BoxMMtImg1

    PIS znów zaspał i albo po raz kolejny posłucha Tuska albo pokaże że koryto jest ważniejsze od zdrowia obywateli.


Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka