Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
315 notek
321k odsłon
692 odsłony

Może zamiast się wygłupiać z wyborami listownymi to lepiej od razu ogłosić wygraną Dudy?

Wykop Skomentuj77

    Wybory Prezydenckie to nie tylko jeden dzień oddawania głosów przez obywateli 10 Maja, no chyba że stosujemy standardy Demokratycznej Republiki Korei Północnej.

    Wybory Prezydenckie w demokratycznym słowa znaczeniu to cały wielomiesięczny proces, wyłaniania kandydatów oraz ich prezentowanie przed obywatelami, którzy obserwując kandydatów wybierają tych których uważają za najlepszych oraz długi okres przygotowawczy pod kątem organizacyjnym, tak aby głosowanie odbywały się sprawnie i uczciwie, tak aby wygrał najlepszy kandydat w uczciwej walce.

     Pytanie jest jak obywatele mogą się zapoznać z kandydatami na Prezydenta skoro od kilku tygodni nie wolno organizować zgromadzeń powyżej 50 osób a od kilku dni nie wolno się gromadzić w więcej niż 2 osoby. Obecne tematem priorytetowym jest jak walczyć z epidemią i w takim otoczeniu ciężko jest prowadzić dyskusje wyborcze jak powinna wyglądać Polska przez następne pięć lat, co skutecznie uniemożliwia przeprowadzenie kampanii wyborczej kandydatów.

    Wybory za niecałe sześć tygodni i już teraz trzeba organizować lokale wyborcze i komisje, czyli dziesiątki tysięcy ludzi których już teraz należy zacząć werbować i szkolić. Obecnie niemożliwe jest zorganizowanie wymaganych lokali a werbowanie i szkolenie komisji wyborczych nie dość że obecnie jest bardzo ryzykowne dla zdrowia to jeszcze nie da się zapewnić że w dniu wyborów część komisji wyborczych nie będą w kwarantannie.

    Prezes jednak się uparł, a jak prezes mówi że wybory będą to chociażby po trupach ale wybory się odbędą. Dzisiaj pis złożył do sejmu propozycje głosowania korespondencyjnego dla wszystkich i nadanie uprawnienie PKW do zmian powoływanie obwodowych komisji wyborczych, czyli będzie można tworzyć komisje wyborcze na niewiadomych zasadach.

    Nie jestem przeciwny głosowani korespondencyjnemu i takie rozwiązania były proponowane prze opozycje ale tak ważnego i skomplikowanego procesu nie da się stworzyć poprawnie i uczciwie w sześć tygodni.

    Stara sowiecka prawda mówi że nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy. W niecałe pięć tygodni w czasie zarazy pis chce stworzyć system do głosowania korespondencyjnego dla 30 milionów Polaków. Kto będzie otwierał te miliony listów, kto je będzie liczył i sprawdzał ich autentyczność? Co z listami które się opóźnią?
Jedyna niewiadoma tego systemu to z jakim wynikiem wygra Duda w pierwszej turze, 80% czy 90%?

    Wybory 10 maja nie będą świętem demokracji, będzie to żałosny spektakl i warcholi taniec na poziomie Korei Północnej i totalna kpina z obywateli. Oby ostatni pokaz śmieszności tej władzy. Jak trzeba mieć wyprany umysł i jak trzeba być ślepym aby nie widzieć absurdów tych rozwiązać i dalej brnąć w to błoto. Rozsądek to nigdy nie była zaleta Polaków. Co się nie da jak się da, a potem jest płacz i szukanie winnych tragedii.

Duda właśnie pokazał parodie i smieszność obecnej kampanii wyborczej


Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka